אחרי תשואה של 400% בחמש שנים, דוידי נפרד מחן למדן

קרן פימי מימשה בחצי השנה אחרונה אחזקות בשניידר, מרחב, מטרו ואוריין, בניהולו של למדן, ברווח של כ-310 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

>> לאחר כחמש שנים של שותפות מוצלחת, קרן ההשקעות הפרטיות (פרייווט אקוויטי) פימי, בניהולו של ישי דוידי, מימשה בשבוע שעבר את יתרת אחזקותיה (כ-17%) בחברת השילוח הבינלאומי אוריין. החברה היא בשליטה ובניהול של חן למדן, ונסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-250 מיליון שקל.

ביום רביעי האחרון מכרה פימי, באמצעות עסקות מחוץ לבורסה, את מניות אוריין במחיר של כ-19 שקל למניה, 9.6% פחות ממחיר המניה בבורסה באותו היום ובתמורה כוללת של 41.8 מיליון שקל. את העסקה ריכזה חברת כלל פיננסים ברוקראז', ובין רוכשי המניות נמצאים למדן עצמו, שהגדיל את האחזקה בכ-2% נוספים תמורת השקעה של כ-5 מיליון שקל והגיע לאחזקה של 52.95%; קבוצת הביטוח והפיננסים מגדל (הצפויה להפוך לבעלת עניין בחברה, כלומר בעלת אחזקה של 5% לפחות); כלל ביטוח ואקסלנס.

קרנות פימי 2 ו-3 רכשו במאי 2006 כ-40% מאוריין תמורת 7 מיליון דולר, והעמידו לחברה קו אשראי של 3 מיליון דולר נוספים. שנה לאחר מכן הנפיקה פימי את החברה בבורסה, בתקופה של הגאות בהנפקות ב-2007. בשנים האחרונות מימשה פימי מניות וקיבלה דיווידנדים בסכום כולל של כ-35 מיליון דולר, כך שמדובר בתשואה של 400% על ההשקעה.

לאחר מימוש מניות אוריין נפרדות דרכיהן העסקיות של פימי ולמדן. זאת לאחר שלפני כחודשיים וחצי מימשה פימי את אחזקותיה (33%) ברשת האופנועים מטרו מוטור, כשמכרה את המניות חזרה למנכ"ל והמייסד, גדי אבירם, וללמדן לפי שווי של כ-60 מיליון דולר (כ-200 מיליון שקל). כלומר, תמורת כ-20 מיליון דולר (כ-66 מיליון שקל). החברה סיכמה את ההשקעה ברווח של 150%.

בחודשים האחרונים הגבירה פימי את קצב העסקות, שכללו בין השאר מכירת האחזקה בשניידר אלקטרוניקה (40%) ב-65 מיליון שקל; השקעה של 41 מיליון דולר באופציות, מניות ואג"ח של אלון USA של דודי ויסמן ושרגא בירן; רכישת שליטה בתדיר גן (70%) תמורת 42 מיליון שקל; מכירת אחזקתה (26%) בחברת מרחב ליואב גולן לפי שווי של 310 מיליון שקל וברווח של 140 מיליון שקל; מתן הלוואה של 15 מיליון דולר לפריורטק; ומגעים למתן הלוואה של כ-100 מיליון דולר לברוניצקי השקעות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"