צורן הסכימה לקצץ 30% במחיר המכירה ל-CSR

הפסד של 30 מיליון דולר ברבעון הראשון וחשש מהרעה נוספת בעקבות אובדן מכירות לסיסקו - אילצו את דירקטוריון צורן להסכים להפחתה במחיר העסקה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

>> כמה שעות בלבד לאחר ההכרזה על רכישתה של חברת מדיה מיינד בידי חברת DG האמריקאית תמורת 517 מיליון דולר, הפכה עסקה זו לאקזיט הגדול ביותר של 2011.

CSR הבריטית, שמפתחת שבבים לתקשורת אלחוטית ומתמחה בטכנולוגיית Blue Tooth, הכריזה על קיצוץ עמוק של 30% במחיר העסקה לרכישת חברת צורן, שמפתחת שבבים לטלוויזיות דיגיטליות, מכשירי DVD, מצלמות ומדפסות דיגיטליות. שוק ההון צפה כנראה ששייווצר חיתוך עמוק במחיר העסקה, ומניית צורן הגיבה בעלייה של 15.1% ל-8.29 דולרים - 9.8% פחות ממחיר העסקה.

CSR תרכוש את צורן בעסקה מעורבת של מזומן ומניות לפי 9.19 דולרים למניית צורן, כך שהשווי הכולל של העסקה ירד מ-679 מיליון דולר ל-484 מיליון דולר, והפך בכך את עסקת מדיה מיינד לעסקה הגדולה של השנה עד כה.

דירקטוריון צורן קיבל, הפעם לא פה אחד, את הצעתה המתוקנת של CSR לשלם לכל אחד מבעלי מניותיה של החברה 6.26 דולרים למניה במזומן, כלומר כ-313 מיליון דולר, ו-0.589 מניות CSR בעבור כל אחת ממניותיה של צורן, כך שבעלי מניותיה של צורן יחזיקו ב-16% ממניותיה של CSR בדילול מלא. המבנה המקורי של העסקה שהוכרזה בסוף פברואר 2011 התבסס על עסקה של הקצאת מניות בלבד וכלל הקצאת 1.85 מניות CSR לכל אחת ממניות צורן.

צורן החזיקה בקופתה 252 מיליון דולר נכון לסוף הרבעון הראשון של 2011, כך ש-80% מהתמורה שיקבלו בעלי מניותיה של צורן במזומן ו-52% מהתמורה הכוללת של העסקה ימומנו על ידיהם. העסקה המתוקנת משקפת ערך חברה - כלומר, שווי המניות בתוספת (או בניכוי), התחייבויות (נכסים) פיננסיים - נטו של 233 מיליון דולר. מדובר בירידה של 45% בהשוואה לערך החברה (EV) שהיה גלום בעסקה המקורית.

הירידה החדה בשווי העסקה נובע מהתוצאות הכספיות הגרועות שהחברה פירסמה לרבעון הראשון של 2011, שבו הפסידה 30 מיליון דולר בעקבות ירידה של 7% בהכנסותיה בהשוואה לרבעון המקביל ב-2010. גורם משמעותי נוסף לתיקון האלים במחיר העסקה היה יציאתה של חברת סיסקו משוק מצלמות הווידאו מדגם Flip. לפי ההערכות, קו מוצרים זה של סיסקו סיפק לצורן הכנסות של 10 מיליון דולר ברבעון, שהיו 12% מההכנסות ברבעון הראשון של 2011.

תחזית ההכנסות וההפסד של צורן לרבעון השני כנראה עמדה גם מאחורי הירידה במחיר. צורן צפתה הכנסות של 80-85 מיליון דולר ברבעון השני והפסד של 25 מיליון דולר על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (GAAP).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"