מקורות באוצר: מתיחות בין השר שטייניץ למנכ"ל המשרד בנוגע לזהות ראש אגף התקציבים הבא

לפי המקורות, שר האוצר יובל שטייניץ והמנכ"ל חייים שני מראיינים במקביל מועמדים לתפקיד

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

>> בחירת המחליף לאודי ניסן ראש אגף התקציבים באוצר, מעוררת באחרונה מחלוקת באוצר - ביחס לדרך המינוי, וכן ביחס למועמד המתאים. ניסן הודיע באחרונה על התפטרותו מהתפקיד לאחר כהונה קצרה של כשנתיים בלבד בתפקיד.

באחרונה נפוצו שמועות כי העוזר הבכיר ביותר של שר האוצר, דוד שהרן, מראיין מועמדים לתפקיד, ובמקביל לו מראיין גם מנכ"ל האוצר, חיים שני, מועמדים לתפקיד. לעתים אותו מועמד קיבל זימון משני האישים. לפי אותם מקורות, שורר מתח רב בין לשכת השר ולשכת המנכ"ל, על רקע דרישת המנכ"ל להגדיל את סמכויותיו על חשבון הפחתת סמכויות של ראשי האגפים באוצר (אגף התקציבים, חשב כללי, שוק ההון, יחסי עבודה ועוד).

עד כה שר האוצר לא התבטא בנושא פומבית. גם בלשכת שר האוצר וגם בלשכת המנכ"ל דחו טענות אלו על הסף. מלשכת שר האוצר נמסר כי "שר האוצר הוא היחיד המראיין את כל המועמדים לתפקיד והוא שיקבע, בהתאם לחוק, מי יהיה ראש אגף התקציבים הבא".

מלשכת מנכ"ל האוצר נמסר כי "המנכ"ל מתואם עם השר ועם עוזרו הבכיר בכל נושא מינוי ראש אגף תקציבים הבא, כפי שנעשה במינוי מיכל עבאדי לחשכ"לית. זאת מבלי להיכנס לחלוקת הסמכויות בין האישים השונים בנושאים לוגיסטים הקשורים במינוי ובאילוצי הזמנים של האישיים השונים".

עוד נמסר מלשכת המנכ"ל כי אין כל מתחים במשרד בנושא מינוי ראש אגף תקציבים הבא. ברשימת המועמדים לתפקיד ראש אגף תקציבים הבא שישה מועמדים, כולם היו בעשור האחרון סגני ראש האגף ופרשו לשוק הפרטי. מדובר בעוזי לוי, המועמד לתפקיד בכיר באי.די.בי; הראל בלינדה, סמנכ"ל כספים בחברת החשמל; עמית לנג, מנהל בכיר באורנג'; יואל נוה, מנהל בנק הדואר; איתי אייגס, לשעבר מנכ"ל משרד התיירות; ואבי גפן, שהיה עד לאחרונה סמנכ"ל הכספים במקורות.

עם זאת, לא מן הנמנע כי שר האוצר והמנכ"ל יחליטו הפעם לסטות מהנוהג וימנו הפעם לתפקיד איש אקדמיה בכיר, או אדם מהמגזר העסקי, שלא היו בעבר עובדים באגף התקציבים. מרבית מועמדי אגף התקציבים, המועמדים לעמוד בראש האגף, מתנים את הסכמתם לקבל את התפקיד בדרישה האולטימטיבית כי לא יחול כל קיצוץ או כרסום בתפקיד ראש האגף וכי לא יועברו סמכויות של ראש אגף תקציבים למנכ"ל האוצר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"