מקורות באוצר: מתיחות בין השר שטייניץ למנכ"ל המשרד בנוגע לזהות ראש אגף התקציבים הבא

לפי המקורות, שר האוצר יובל שטייניץ והמנכ"ל חייים שני מראיינים במקביל מועמדים לתפקיד

מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק
מוטי בסוק

>> בחירת המחליף לאודי ניסן ראש אגף התקציבים באוצר, מעוררת באחרונה מחלוקת באוצר - ביחס לדרך המינוי, וכן ביחס למועמד המתאים. ניסן הודיע באחרונה על התפטרותו מהתפקיד לאחר כהונה קצרה של כשנתיים בלבד בתפקיד.

באחרונה נפוצו שמועות כי העוזר הבכיר ביותר של שר האוצר, דוד שהרן, מראיין מועמדים לתפקיד, ובמקביל לו מראיין גם מנכ"ל האוצר, חיים שני, מועמדים לתפקיד. לעתים אותו מועמד קיבל זימון משני האישים. לפי אותם מקורות, שורר מתח רב בין לשכת השר ולשכת המנכ"ל, על רקע דרישת המנכ"ל להגדיל את סמכויותיו על חשבון הפחתת סמכויות של ראשי האגפים באוצר (אגף התקציבים, חשב כללי, שוק ההון, יחסי עבודה ועוד).

עד כה שר האוצר לא התבטא בנושא פומבית. גם בלשכת שר האוצר וגם בלשכת המנכ"ל דחו טענות אלו על הסף. מלשכת שר האוצר נמסר כי "שר האוצר הוא היחיד המראיין את כל המועמדים לתפקיד והוא שיקבע, בהתאם לחוק, מי יהיה ראש אגף התקציבים הבא".

מלשכת מנכ"ל האוצר נמסר כי "המנכ"ל מתואם עם השר ועם עוזרו הבכיר בכל נושא מינוי ראש אגף תקציבים הבא, כפי שנעשה במינוי מיכל עבאדי לחשכ"לית. זאת מבלי להיכנס לחלוקת הסמכויות בין האישים השונים בנושאים לוגיסטים הקשורים במינוי ובאילוצי הזמנים של האישיים השונים".

עוד נמסר מלשכת המנכ"ל כי אין כל מתחים במשרד בנושא מינוי ראש אגף תקציבים הבא. ברשימת המועמדים לתפקיד ראש אגף תקציבים הבא שישה מועמדים, כולם היו בעשור האחרון סגני ראש האגף ופרשו לשוק הפרטי. מדובר בעוזי לוי, המועמד לתפקיד בכיר באי.די.בי; הראל בלינדה, סמנכ"ל כספים בחברת החשמל; עמית לנג, מנהל בכיר באורנג'; יואל נוה, מנהל בנק הדואר; איתי אייגס, לשעבר מנכ"ל משרד התיירות; ואבי גפן, שהיה עד לאחרונה סמנכ"ל הכספים במקורות.

עם זאת, לא מן הנמנע כי שר האוצר והמנכ"ל יחליטו הפעם לסטות מהנוהג וימנו הפעם לתפקיד איש אקדמיה בכיר, או אדם מהמגזר העסקי, שלא היו בעבר עובדים באגף התקציבים. מרבית מועמדי אגף התקציבים, המועמדים לעמוד בראש האגף, מתנים את הסכמתם לקבל את התפקיד בדרישה האולטימטיבית כי לא יחול כל קיצוץ או כרסום בתפקיד ראש האגף וכי לא יועברו סמכויות של ראש אגף תקציבים למנכ"ל האוצר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?