רוני גל: "מניית טבע זולה"

האנליסט מברנסטיין ריסרץ' העלה את ההמלצה ל"תשואת יתר" ואת מחיר היעד למניית החברה מ-53 דולר ל-55 דולר

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

>> "מניית טבע זולה" - כך מעריך האנליסט ד"ר רוני גל מברנסטיין ריסרץ', שהעלה את המלצת הקנייה שלו מתשואת שוק לתשואת יתר, ואת מחיר היעד למנייתה של החברה מ-53 דולר ל-55 דולר - שגבוה ב-17% ממחירה של המניה בבורסה.

להערכתו, טבע תרוויח 6 דולרים למניה ב-2012, כולל תרומה של 20 סנט למניה מרכישת חברת ספלון. גל מעריך שהרווח למניית טבע יגדל בקצב שנתי של 2.5% עד 2015, למרות ירידה בהכנסות קופקסון בקצב שנתי של 20% עד ל-1.75 מיליארד דולר ב-2015.

לטענת גל, טבע תצליח לגשר על הירידה בהכנסות קופקסון על ידי הגדלת הכנסותיה ממותגים כמו לקווינימוד, אזילקט למחלת פרקינסון, המשאף QVAR, התרופה Treanda לסרטן הדם ו-Nuvigil לטיפול בהפרעות שינה.

גל צופה שספלון תגדיל את רווחי טבע בדולר למניה ב-2015, ועל בסיס הערכה זו סבור שטבע זולה ביחס לחברות ברות השוואה, הן בכל הנוגע למכפיל הרווח של המניה, והן למכפיל הרווח מתואם הצמיחה של המניה.

גל מייחד חלק ניכר מההמלצה לדיון בסיכון שגלום בירידה בהכנסות קופקסון, התרופה המקורית לטרשת נפוצה, שתורמת להערכתו ל-42% מרווחיה של טבע, ככל הנראה ההערכה הגבוהה ביותר מבין האנליסטים המסקרים את החברה.

גל סבור שתרומת קופקסון לרווחי טבע תרד ל-22% ב-2014, כשהפטנטים על קופקסון יפקעו. משום כך, הסיכון הגלום בקופקסון מגיע ל-15% מהרווח למניה בלבד, גם אם תרופות גנריות לקופקסון יאושרו על ידי ה-FDA. הערכה זו מבוססת על ההנחה שהתרופה הגנרית תנגוס בנתח של 50% מהשוק ושמחיר התרופה יירד ב-35%.

גל מעריך שטבע תייצר ב-2012-2015 תזרים מזומנים פנוי של 4 מיליארד דולר שעשוי לשמש אותה במקרה שהרווחים יהיו נמוכים מהתחזיות. הוא מדגיש שהערכותיו נמוכות משמעותית מאלה של טבע, שסבורה כי ביכולתה להצמיח את הכנסותיה בתחום הגנריקה באירופה, וכן להאיץ את הצמיחה של תחומי פעילות כמו בריאות האישה והמוצרים הביו-גנריים.

להערכת גל, כמה גורמים עשויים לתמוך במניית טבע: העלאת תחזית לרווח למניה ב-2012 ל-6 דולרים, העסקה ביפאן שעליה נפוצו שמועות בשבוע שעבר, הצלחה של התרופה Nuvigil בהתוויה חדשה לטיפול בהפרעה דו-קוטבית והשקת גרסה גנרית לליפיטור לטיפול בכולסטרול.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט