רוני גל: "מניית טבע זולה"

האנליסט מברנסטיין ריסרץ' העלה את ההמלצה ל"תשואת יתר" ואת מחיר היעד למניית החברה מ-53 דולר ל-55 דולר

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

>> "מניית טבע זולה" - כך מעריך האנליסט ד"ר רוני גל מברנסטיין ריסרץ', שהעלה את המלצת הקנייה שלו מתשואת שוק לתשואת יתר, ואת מחיר היעד למנייתה של החברה מ-53 דולר ל-55 דולר - שגבוה ב-17% ממחירה של המניה בבורסה.

להערכתו, טבע תרוויח 6 דולרים למניה ב-2012, כולל תרומה של 20 סנט למניה מרכישת חברת ספלון. גל מעריך שהרווח למניית טבע יגדל בקצב שנתי של 2.5% עד 2015, למרות ירידה בהכנסות קופקסון בקצב שנתי של 20% עד ל-1.75 מיליארד דולר ב-2015.

לטענת גל, טבע תצליח לגשר על הירידה בהכנסות קופקסון על ידי הגדלת הכנסותיה ממותגים כמו לקווינימוד, אזילקט למחלת פרקינסון, המשאף QVAR, התרופה Treanda לסרטן הדם ו-Nuvigil לטיפול בהפרעות שינה.

גל צופה שספלון תגדיל את רווחי טבע בדולר למניה ב-2015, ועל בסיס הערכה זו סבור שטבע זולה ביחס לחברות ברות השוואה, הן בכל הנוגע למכפיל הרווח של המניה, והן למכפיל הרווח מתואם הצמיחה של המניה.

גל מייחד חלק ניכר מההמלצה לדיון בסיכון שגלום בירידה בהכנסות קופקסון, התרופה המקורית לטרשת נפוצה, שתורמת להערכתו ל-42% מרווחיה של טבע, ככל הנראה ההערכה הגבוהה ביותר מבין האנליסטים המסקרים את החברה.

גל סבור שתרומת קופקסון לרווחי טבע תרד ל-22% ב-2014, כשהפטנטים על קופקסון יפקעו. משום כך, הסיכון הגלום בקופקסון מגיע ל-15% מהרווח למניה בלבד, גם אם תרופות גנריות לקופקסון יאושרו על ידי ה-FDA. הערכה זו מבוססת על ההנחה שהתרופה הגנרית תנגוס בנתח של 50% מהשוק ושמחיר התרופה יירד ב-35%.

גל מעריך שטבע תייצר ב-2012-2015 תזרים מזומנים פנוי של 4 מיליארד דולר שעשוי לשמש אותה במקרה שהרווחים יהיו נמוכים מהתחזיות. הוא מדגיש שהערכותיו נמוכות משמעותית מאלה של טבע, שסבורה כי ביכולתה להצמיח את הכנסותיה בתחום הגנריקה באירופה, וכן להאיץ את הצמיחה של תחומי פעילות כמו בריאות האישה והמוצרים הביו-גנריים.

להערכת גל, כמה גורמים עשויים לתמוך במניית טבע: העלאת תחזית לרווח למניה ב-2012 ל-6 דולרים, העסקה ביפאן שעליה נפוצו שמועות בשבוע שעבר, הצלחה של התרופה Nuvigil בהתוויה חדשה לטיפול בהפרעה דו-קוטבית והשקת גרסה גנרית לליפיטור לטיפול בכולסטרול.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?