מכירת צורן בסכנה: הפסידה 30 מיליון דולר ברבעון

חודשיים לאחר ההכרזה על מכירתה ל-CSR הבריטית, הפחיתה צורן את תחזית ההכנסות לרבעון השני של 2011 וצופה הפסד של 25 מיליון דולר

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

מעמיק הפער בין שווי השוק של צורן למחיר העסקה לרכישתה, במקביל לעלייה בסיכון לביטול העסקה או לחיתוך מהותי בשוויה. זאת חודשיים בלבד לאחר ההכרזה על רכישת צורן על ידי CSR הבריטית, לפי שווי של 679 מיליון דולר.

מניית צורן, המפתחת שבבים לטלוויזיות דיגיטליות, מכשירי די.וי.די, מצלמות ומדפסות דיגיטליות, נפלה שלשום ב-10.4% למחיר של 8.58 דולרים, המשקף שווי חברה של 421 מיליון דולר - נמוך ב-38% מהשווי הגלום בהצעת הרכש המקורית שהגישה חברת CSR.

הירידה הגיעה כתגובה לתוצאות כספיות חלשות ברבעון הראשון, החמצת תחזיות האנליסטים והפחתת תחזית המכירות לרבעון השני של 2011.

CSR, העוסקת בפיתוח שבבים לתקשורת אלחוטית, הודיעה על הערכת השלכות התוצאות הכספיות של צורן". מנייתה הגיבה אתמול בעלייה של 2.9% במהלך המסחר בבורסה של לונדון.

לעלייה יש גם קשר לספקולציות בדבר העניין של חברת Nvidia, שמפתחת מעבדים לגרפיקת תלת ממד לתעשיית התוכנה ברכישתה של CSR, כדי לשפר את יכולתה להתחרות בחברת קוואלקום.

לוי גרצברג, מנכ"ל צורן

צורן הפסידה 30 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2011, שהם 62 סנט לפי הכללים החשבונאיים המקובלים בארה"ב, ורשמה הפסד של 21 מיליון דולר (43 סנט) על בסיס Gaap-Non, המנטרל הוצאות חד-פעמיות והוצאות לא תזרימיות כמו הוצאות הקשורות לרכישת מייקרוטיון, הוצאות רה-ארגון והוצאות הקשורות למאבק השליטה עם הקרן האמריקאית Ramius.

מחכים להזמנות

ההפסד היה גבוה משמעותית מתחזיות האנליסטים להפסד Gaap-Non של 38 סנט למניה. צורן ציינה כי יציאתה של חברת סיסקו משוק מצלמות הוידיאו עלולה לפגוע בהכנסותיה בתחום ברבעון השני, אם כי להערכתה הזמנות מוגברות מלקוחות אחרים וזכייה בחוזה חדש יביאו לעלייה מהותית בהכנסות בתחום ברבעון השלישי.

צורן הפחיתה את תחזית ההכנסות שלה לרבעון השני של 2011 ל-80-85 מיליון דולר וצפתה שתציג רווחיות גולמית של כ-53% והפסד על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב של 50-53 סנט - 25-26.5 מיליון דולר ברבעון השני - פחות מתחזיות האנליסטים להפסד של 14.7 מיליון דולר במחזור של 95.6 מיליון דולר.

צילום: TheMarker

הפסד תפעולי של 30 מיליון דולר

הכנסות צורן ירדו ב-7% ברבעון הראשון לעומת הרבעון המקביל ב-2010, ל-85 מיליון דולר, למרות רכישת מיקרוטיון במחצית השנייה של 2010. הירידה בהכנסות נבעה בעיקר מירידה של 12 מיליון דולר בהכנסות משבבים לטלוויזיות.

הכנסות צורן ממכירת שבבים למכשירי מולטימדיה ירדו ב-3.7 מיליון דולר בשל ירידה כמותית של 35% בשבבים שסופקו ליצרני מכשירי מולטימדיה. החברה נפגעה גם מירידה של 8.8 מיליון דולר ממכירת שבבים למכשירים ניידים. ירידות אלה קוזזו חלקית על ידי ההכנסות של 18 מיליון דולר שתרמה רכישת מייקורטיון לתחום הממירים הדיגיטליים.

צורן ספגה הפסד תפעולי של 30.8 מיליון דולר ברבעון הראשון - גידול של 750% לעומת הרבעון המקביל. הפעילות השוטפת של צורן ייצרה גירעון של 8.7 מיליון דולר בתזרים המזומנים של החברה ברבעון הראשון של 2011, בהשוואה לעודף של 1.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2010.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"