חברת מובייל מקס גייסה 8 מיליון שקל בהנפקת מניות ואופציות

חברת הטכנולוגיה תיכננה לגייס רק 6.5 מיליון שקל, אך ביקושי יתר הביאו להגדלת הגיוס

ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן

>> חברת הטכנולוגיה מובייל מקס, המפתחת טכנולוגיה לאיחוד בין שירותי תקשורת שונים, גייסה 7.6 מיליון שקל בהנפקת מניות ואופציות. החברה, שהוקמה ב–2004 ומנוהלת בידי רענן כהן, תיכננה לגייס רק 6.5 מיליון שקל, אך ביקושי יתר של 35% הביאו להגדלת הגיוס. החברה הונפקה בראשונה ב–2007. הדילול של בעלי המניות עקב ההנפקה גרם למניה לאבד 14% מתחילת החודש, בנוסף לירידה של 25% מתחילת השנה.


מובייל מקס מתמקדת בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרון תוכנה לטלפונים סלולריים, המחבר בין הטלפון הנייד לרשתות IP ולמרכזיות ארגוניות. הטכנולוגיה שפיתחה מאפשרת איחוד מלא ‏(Fixed Mobile Convergence‏) בין יכולות התקשורת הארגוניות: הטלפון הקווי, הנייד והמחשב.


החברה החלה בפעילות מסחרית מלאה ב–2006 ויש לה לקוחות בישראל, אירופה, אסיה וארה"ב. עם לקוחותיה נמנים ענקית התקשורת ורייזון VERIZON, ענק התקשורת ההודי Reliance ומפעילת התקשורת iBasis.


במסגרת ההנפקה הנוכחית הציעה מובייל מקס למשקיעים יחידות הכוללות מניות ואופציות. האופציות ניתנו ללא תמורה, במטרה להגדיל את האטרקטיביות של רכישת החבילות ‏(בהנחה שהרוכשים יוכלו בעתיד להגדיל את רווחיהם‏). סוג ראשון של אופציות ניתן למשך תקופה של שנה במחיר מימוש של 1.08 שקל למניה; והסוג השני ניתן לתקופה של שנתיים במחיר מימוש של 1.28 שקל למניה. מחיר המניה נכון לשלשום היה 76 אגורות, כך שכרגע האופציות רחוקות מהכסף והמניה תצטרך לעלות ב–30% לפחות עד ש"ייכנסו לכסף". את ההנפקה הובילו כלל חיתום ומיטב חיתום.


בחודש שעבר פירסמה מובייל אנרג'י את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון הרביעי ו–2010 כולה, ומהם עולה כי הכנסותיה עלו ב–98% לעומת 2009 ל–7.5 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי עלה ל–83%, לעומת רווחיות גולמית של 64% ב–2009. 


בשורה התחתונה הגידול בהיקפי הפעילות הביא לירידה של 4% בהפסד הנקי ב–2010 ל–6.5 מיליון שקל. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 35 מיליון שקל ועם משקיעיה נמנה ליאון רקאנטי ‏(11.5%‏).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות