אוריגו מספקת חמצן לאלרואי: בוחנת השקעה של 65 מיליון שקל במנדלסון

קמן, הנמצאת בקשיי נזילות, מנהלת מו"מ להקצאה של 43% בחברת הצינורות מנדלסון

>> קמן, חברת האחזקות של רוני אלרואי, דיווחה אתמול כי היא מנהלת מו"מ עם צד שלישי (שאת שמו לא ציינה) להשקעה בחברה הבת מנדלסון, שמניותיה אינן נסחרות בבורסה. למרות זאת, היא חייבת בדיווח בשל העובדה כי הנפיקה שתי סדרות אג"ח בהיקף כולל של כ-110 מיליון שקל הנסחרות בתשואה לפדיון של עד 5%.

ל-TheMarker נודע כי המגעים מתקיימים מול קרן המנוף אוריגו, בניהולם של גבי טרבלסי, גיא ועדיה ודייב גל. אוריגו הוקמה בדומה לשתי קרנות האחרות, בראשית ו-KCPS, בעת המשבר ב-2009 ונועדה לסייע לחברות למחזר את חובן. ואולם בשל ההתאוששות בשווקים קרנות המנוף איבדו את הייעוד הרלוונטי שלשמו הוקמו, והפכו למעשה לקרנות השקעה פרטיות (פרייבט אקוויטי).

אוריגו מנהלת נכסים בהיקף של כ-1.3 מיליארד שקל. היא ביצעה עד כה השקעות בחברות כמו הכשרת הישוב, פולאר השקעות, התכוף, אינספייר, הכשרה החזקות ביטוח ואדוונטק, והיא מצויה במגעים להשקעה בערוץ 10.

על פי המתווה המתגבש, אוריגו תשקיע במנדלסון 65 מיליון שקל תמורת הקצאה של 43% מהון המניות של החברה. ההשקעה משקפת למנדלסון שווי של כ-100 מיליון שקל (לפני הכסף), בדומה להונה העצמי של החברה כיום. לאוריגו תינתן גם אופציה להגדיל את אחזקותיה במנדלסון לכ-49% לפי שווי חברה של כ-173 מיליון שקל.

מנדלסון פועלת בעיקר בתחומים של אספקת צנרת ואביזרים לתעשיות הדלק, הכימיה והפטרוכימיה, המזון והפרמצבטיקה. החברה עוסקת באספקת אינסטלציה למערכות מים וביוב מוניציפאליות, למערכות השקיה, קירור ומיזוג אוויר. לחברה יש כ-3,500 לקוחות פעילים בענפי המשק השונים.

המימוש של חלק מהאחזקות במנדלסון מצטרף למימושים אחרים שביצעה בתקופה אחרונה קמן, שכללו מכירת האחזקות בחברות כמו קו מנחה, שנפ ואימפייר. בין הסיבות למסע המימושים הוא הרצון של אלרואי להתנזל. אלרואי, חתנו של יצחק תשובה, עזב לפני 7 שנים את קבוצת תשובה ויצא לדרך עסקית עצמאית. ואולם אסטרטגיית הרכישות הממונפות של עשרות חברות במאות מיליוני שקלים שבה נקט אמנם הצדיקה עצמה ב-2005-2007, אך עם פרוץ המשברו שוויה של קמן הידרדר ל-40 מיליון שקל.

קמן סיימה את ינואר-ספטמבר 2010 עם הפסד של כ-50 מיליון שקל שדירדר (בעקבות המחיקות בתאת) את הונה העצמי לכ-71 מיליון שקל. בעקבות כך לא עומדת קמן באמות המידה הפיננסיות של האג"ח שהנפיקה, אך היא קיבלה מהמוסדיים לפני כמה חודשים ארכה של לפחות חצי שנה לסדר את העמידה בהתניות, ובין השאר להגדיל את ההון העצמי בכ-50 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"