חברת הנדל"ן אלדן טק, שנמצאת תחת הסדר נושים, פיטרה את בנו של בעל השליטה יניב בודנשטיין

בודנשטיין כיהן כמנהל הלוגיסטי של אלדן; החברה חייבת למחזיקי האג"ח למעלה מ-70 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן המסובכת, אלדן טק, שנמצאת בימים אלה תחת הסדר חוב, החליטה לפטר את יניב בודנשטיין, בנו של בעל השליטה בחברה (57%) יוסף בודנשטיין. החברה דיווחה כי "לאור מצבה הפיננסי" החליטה לסיים את תפקידו של בורנשטיין, המכהן כמנהל הלוגיסטי של החברה. החברה מציינת בהודעה כי שכרו החודשי של בודנשטיין מסתכם בכ-12 אלף שקל ברוטו (עלות שכר מעביד של כ-17 אלפי שקל), וכן כי בודנשטיין לא קיבל את מחצית שכר חודש ינואר ושכר חודש פברואר.

אלדן טק היא חברת נדל"ן שהסתבכה במשבר האחרון ונמצאת כעת תחת הליך של הסדר חוב. החברה, שפועלת תחת אזהרת "עסק חי", חייבת למחזיקי האג"ח למעלה מ-70 מיליון שקל. בחודש דצמבר הגיעה התשואה על האג"ח שלה לרמה הגבוהה מ-200%, המשקפת את חוסר אמונם של המשקיעים בדבר יכולת הקיום של החברה.

החברה עוסקת בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב, ובאמצעות החברה הבת רילון היא פועלת בבולגריה, גיאורגיה ובישראל. בעבר החזיקה כ-80% מזכויות הבעלות ב-24 בנייני מגורים בברונקס, ניו יורק הכוללים 782 דירות. מאחר שהחברה התקשתה לשרוד את משבר הפיננסי ולקבל מימון בנקאי לפרויקטים, נמכרו חלק מהבניינים בשנת 2009 וההחזקה ביתרתן נתפסה על ידי כונסי נכסים מטעם הבנק הממן.

בימים אלה שני אנשי העסקים ארנון קטלן ויוני זלינגר מנסים להשתלט על החברה במסגרת הסדר החוב. השניים פנו למחזיקי האג"ח והציעו להזרים 4 מיליון שקל, כאשר 75% מסכום זה יועברו לבעלי האג"ח ישירות והיתרה תיועד לפעילות השוטפת של החברה. בתמורה להזרמת ההון, השניים מבקשים לקבל את השליטה באלדן טק - 51% מכלל מניותיה בדילול מלא. השניים הציעו עוד כי יתרת החוב למחזיקי האג"ח תידחה בארבע שנים בתמורה להגדלת הריבית, ולאחר מכן ייפרס ההחזר לשלושה תשלומים שווים. בנוסף הבטיחו השניים לנושים 5% ממניות החברה, וכן שיעבדו את כל מניות חברת הבת רילון כבטוחה לתשלום החוב.

בחודש דצמבר סירבו בעלי האג"ח להצעתו של דן ללוז, לשעבר יו"ר מגדל שוקי הון, לרכוש את החברה. ללוז הציע להשקיע 3.9 מיליון שקל בחברה בתמורה להקצאה של 14.4% מהון המניות. כמו כן ביקש ללוז לקבל אופציות לרכישת 60 מיליון מניות נוספות, שיאפשרו לו להגיע להחזקה של 65% מהחברה. במסגרת הצעתו של ללוז הוא היה אמור לקבל שכר חודשי של 70 אלף שקל, מה שהיה מדלדל במהירות את קופת החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?