קרן רמיוס הצליחה להדיח את יו"ר צורן - אבל מביעה מחויבות למיזוג עם CSR

רמיוס זכתה לתמיכה של יותר מ-50% מבעלי זכות ההצבעה בחברה בהצעתה להחליף שלושה חברי דירקטוריון מכהנים

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

>> קרן רמיוס האמריקאית רשמה הצלחה חלקית בניסיונה להשתלט על חברת צורן באמצעות החלפת חברי הדירקטוריון בחברה. רמיוס זכתה לתמיכה של יותר מ-50% מבעלי זכות ההצבעה בחברה בהצעתה להחליף שלושה חברי דירקטוריון מכהנים: עוזיה גליל בן ה-85, יו"ר צורן שמכהן בתפקידו מאז 1983, ג'יימס מיינדל בן ה-77 שמכהן בתפקידו מ-1986 ופיליפ יאנג בן ה-70, שחבר במועצת המנהלים של צורן מ-1986.

רמיוס הציעה במקומם את מועמדיה - ג'ון קסטור בן ה-59, דייל פולר בן ה-52 וג'פרי סמית בן ה-38. רמיוס ביקשה לקבל את הסכמתם של בעלי המניות להחליף שישה מחברי הדירקטוריון. הטענה המרכזית של רמיוס כלפי המועמדים שהוחלפו היתה שתחת פיקוחם רשמה מניית צורן תשואת חסר של 77% ביחס למדד נאסד"ק.

רמיוס, שהחלה במאבק השליטה בצורן בנובמבר 2010, לאחר שאספה בהדרגה 9.3% ממניותיה של צורן, שינתה עם זאת את עמדתה ביחס למיזוג בין צורן לבין החברה הבריטית CSR, שהוכרז בסוף פברואר 2011.

הקרן האמריקאית הודיעה ביום שישי שעבר, לאחר הדיווח על מינוי שלושה ממועמדיה למועצת המנהלים של צורן, כי בכוונתם לפעול בהתאם למתווה המיזוג - שעל פיו אמורים בעלי המניות של צורן לקבל 1.85 מניות של CSR על כל מניה של צורן ברשותם. המיזוג שיקף שווי של 679 מיליון דולר, כלומר פרמיה של 40% ביחס למחיר מניית צורן, אולם פרמיה זו הצטמצמה ל-5.3% בסוף השבוע שעבר, לאחר שמניית CSR ירדה ב-12% ואילו מניית צורן עלתה ב-16.8% מאז ההכרזה על המיזוג, כך שנראה כי השוק מהמר שהמיזוג יושלם כמתוכנן.

רמיוס טענה לאחר ההודעה על המיזוג שמדובר בניסיון ההנהלה לחמוק מהדחה ולעקוף את רצון בעלי המניות. רמיוס הטילה ספק ביכולת המיזוג למקסם את ערכה של החברה לבעלי מניותיה, אולם עתה נראה כי תהיה מוכנה להסתפק ברווח של 100% על השקעתה, שבוצעה במחיר ממוצע של 6.5 דולרים למניה לפני ארבעה חודשים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?