ביקושי יתר של חצי מיליארד שקל סייעו לבראק קפיטל להפחית הריבית על האג"ח ב-1.1%

החברה גייסה 160 מיליון שקל איגרות חוב בעלות מח"מ של 5.5 שנים ותשואה של 4.9%

ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן
ערן אזרן

העלאת הריבית האחרונה במשק דוחקת בחברות השונות לצאת להנפקות, ולנצל את המרווחים בתשואות שבין איגרות החוב הממשלתיות לקונצרניות לשם גיוס חוב בעלות נמוכה. אחת מהחברות הללו היא חברת הנדל"ן המניב בראק קפיטל פרופרטיז אן.וי, המרכזת את עסקי הנדל"ן של שמעון ויינטרוב ורונן פלד בגרמניה. החברה סיימה אמש את השלב הציבורי בהנפקה של 200 מיליון שקל, במסגרתו נרשמו ביקושי יתר של כחצי מיליארד שקל.

הריבית הראשונית שנקבעה להנפקה עמדה של 6%, אך עודף ההזמנות הביא את החברה להוריד את הריבית הנקובה לרמה של 4.9%. בסופו של דבר, החברה גייסה מהמשקיעים המוסדיים 160 מיליון שקל, כששאר הסכום יגויס בשלב הציבורי. התמורה הכללית תשמש את החברה, המנוהלת על ידי גל טננבאום ואופיר רחמים, לבנייה ולקנייה של נכסים חדשים בגרמניה.

במסגרת ההנפקה בראק הקצתה סדרה חדשה של איגרות חוב (סדרה א'), שתהיה צמודה לממד המחירים לצרכן ובעלת מח"מ של 5.5 שנים. תשלום הקרן על האיגרות בסדרה יתבצע בין השנים 2020-2014 בתשלומים שווים.

האיגרות זכו לדירוג של A3 על ידי חברת מידרוג - רמה הנחשבת בינונית-גבוהה, כאשר מניות חברה הבת של בראק קפיטל - בראק ג'רמן פרופרטיס (BGP) - מהוות בטוחה עבור החוב, כמתחייב מהוראות ועדת חודק. ההנפקה בוצעה על ידי קונצורסיום חתמים בהובלת כלל חיתום ורוסאריו קפיטל, ובהשתתפות דיסקונט, לידר, מיטב, לאומי פרטנרס, אייפקס, ברק קפיטל ואקסלנס נשואה חיתום.

בחודשים האחרונים אנו עדים להנפקות נרחבות של חברות נדל"ן, תוך שהחברות מנצלות את סביבת הריבית הנמוכה לשם גיוס חוב בעלות נמוכה. השבוע קבוצת חג'ג' השלימה גיוס של 80 מיליון שקל בשלב המוסדי ואי.ג'.אר.אי. של אלוביץ' גייסה 45 מיליון שקל.

לפני כשבועיים השלימה חברת הנדל"ן ב. יאיר גיוס של 80 מיליון שקל עם ביקושים של 140 מיליון שקל; קבוצת חנן מור השלימה בשבוע שעבר גיוס של 59 מיליון שקל עם ביקושי יתר של 215 מיליון שקל; איירפורט סיטי גייסה 250 מיליון שקל באג"ח ובאופציות עם ביקושים של למעלה מ-400 מיליון שקל. קבוצת נתנאל תגייס בקרוב אג"ח בהיקף של עד 50 מיליון שקל, וכן א. לוי שמעוניינת לגייס עד 85 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"