חברת CSR רוכשת את צורן בעסקת מיזוג בסך 679 מיליון דולר - 40% מעל מחיר הבורסה

לאחר השלמת העסקה, בעלי מניות של צורן יחזיקו בכ-35% מהון מניותיה של קבוצת CSR; CSR יורדת 8% ■ חברת CSR, שנסחרת בבורסת לונדון והמייצרת שבבי בלוטות',GPS, WiFi ונוספים, היא אחת מחברות השבבים הגדולות בעולם

ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי

חברת CSR רוכשת את צורן תמורת 679 מיליון דולר במניות, כך הודיעו החברות היום. במסגרת העסקה, בעלי מניות של צורן יקבלו 1.85 מניות של החברה הממזוגת עבור מניה אחת של החברה האנגלית. בנוסף, CSR תבצע רכישה עצמית של מניותיה בכ-240 מיליון דולר ובכך תקטין את הדילול של המשקיעים בחברה.

צורן מפתחת שבבים לטלוויזיות, מכשירי די.וי.די, מצלמות ומדפסות דיגיטליות, והיא מנוהלת על ידי לוי גרצברג. חברת CSR, שנסחרת בבורסת לונדון והמייצרת שבבי בלוטות',GPS, WiFi ונוספים, היא אחת מחברות השבבים הגדולות בעולם.

מניית צורן בחמש שנים האחרונות לעומת הנאסד"ק
החברות המתמזגות מציינות כי העסקה משקפת פרמיה של כ-40% על המחיר הסגירה במניית צורן ביום שישי האחרון בוול סטריט וכ-44% מעל מחירה הממוצע ב-12 חודשים האחרונים. כלומר, העסקה משקפת מחיר של 9.32 דולר למניית צורן. ב-CSR מציינים כי על סמך תזרים המזומנים האחרון שהציגה צורן בדו"ח האחרון, בסך 261 מיליון דולר, שווי החברה מסתכם בכ-418 מיליון דולר. יחד עם זאת, השוק מעריך את החברה בכ-456 מיליון דולר.

לאחר השלמת העסקה, בעלי מניות של צורן יחזיקו בכ-35% מהון מניותיה של קבוצת CSR. יו"ר החברה האנגלית יעמוד בראשה של חברה הממוזגת ואילו גרצברג יצטרף לדירקטוריון כדירקטור לא פעיל. בנוסף, צורן זכאית לצרף לדירקטוריון עוד דירקטור לא פעיל נוסף.

על פי הדו"חות של הרבעון הרביעי שפירסמה החברה לפני שבועיים, צורן הפסידה 33 מיליון דולר ברבעון, שהם 67 סנט למניה, בהשוואה ל-3 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2009, שהם 6 סנטים למניה, על בסיס כללי החשבונאות האמריקאית (US Gaap).

תוצאות עסקיות המבוקרות של החברה מקבלות ביטוי גם בביצוע נחות של המניה. ב-3 שנים האחרונות, איבדו בעלי המניות של החברה כ-60% מהשקעתם, לאחר שבתחילת שנת 2008 נסחרה המניה במחיר של כ-22.3 דולר. גם בשנת 2010 לא הצליחה המניה להתאושש ומחקה כ-16% מערכה עד כה, תוך שהיא מגיעה לשפל של 6 דולר בחודש אוקטובר בעת פירסום תחזית רווח לרבעון האחרון 2010 אשר לא עודדה את המשקיעים. זאת בתקופה כאשר מדד הטכנולוגיה, נאסד"ק, הוסיף לערכו מעל ל-20% מתחילת 2010 עד כה. הכנסותיה של צורן ירדו ב-20.5% ברבעון החולף בהשוואה לרבעון הרביעי של 2009 והסתכמו ב-74 מיליון דולר. ההכנסות ירדו באורח חד, על אף שצורן איחדה - החל בדצמבר 2010 - את תוצאותיה הכספיות של מיקרוטיון, שנרכשה תמורת 84 מיליון דולר נטו במזומן ותרמה 5.4 מיליון דולר להכנסות.

התפלגות הכנסותיה של צורן מחזקת את הביקורת של קרן הגידור רמיוס (Ramius), שמחזיקה ב-9.3% ממניותיה של צורן ומנסה להדיח את הנהלתה. רמיוס טענה שהפעילות של החברה בשוק השבבים לטלוויזיות דיגיטליות ומכשירי די.וי.די (DVD) מסבה לה הפסדים כבדים ומאפילה על הפעילות הרווחיות בתחום המצלמות הדיגיטליות והמדפסות.

"התוצאות הכספיות ברבעון הרביעי של 2010 תומכות בתוכנית הארגון שיזמנו ברבעון השלישי. אנחנו משוכנים שצורן מפעילה את התוכנית האסטרטגית הנכונה שתחזיר את החברה לצמיחה בת קיימה ורווחית ב-2011", אמר לוי גרצברג עם פרסום הדו"חות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"