הציבור מחפש יו"ר לרשות ני"ע, ממונה הגבלים עסקיים, מנהל לרשות המסים ונציב למדינה

שוק ההון הישראלי מהווה כיום זירה שבה מופקרים כספי הציבור - האם מחליפו של גושן ישנה זאת? ■ האיש שיחליף את יהודה נסרדישי יהיה חייב לדעת לעמוד בלחצים - ולוודא שהמדינה גובה מס לא רק מהשכירים ■ דרוש ממונה על ההגבלים העסקיים שלא יירתע מסוללות עורכי דין ■ ודרוש נציב שיוביל מהפכה בשירות הציבורי

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker digital

דרוש יו"ר לרשות ני"ע; דרישות התפקיד: לשים סוף להפקרת כספי הציבור

לכתבה המלאה

דרוש מנהל לרשות המסים; דרישות התפקיד: לגבות גם מהחזקים והעשירים

האיש שיחליף את יהודה נסרדישי יהיה חייב לדעת לעמוד בלחצים - ולוודא שהמדינה גובה מס לא רק מהשכירים אלא גם ממי שמבצע תכנוני מס מתוחכמים, יצירתיים, לעתים על גבול הפלילי, כדי לשלם פחות מסים או לא לשלם מסים כלל. הבכירים, בעלי היכולת, מנסים לנצל קשרים אישיים, ולעתים אף מנסים לשלם שוחד, מוסווה או סמוי, כדי להימנע מתשלומי מס אמת. לא פעם מעורבים במהלכים כאלה בכירים לשעבר ברשות המסים, מנהלי מס הכנסה, יועצים משפטיים ומנהלי אגפים. ומכאן בדיוק נגזרת חשיבותו של תפקיד מנהל רשות המסים הבא.

לכתבה המלאה

דרוש: ממונה על ההגבלים העסקיים; דרישות התפקיד: להבטיח תחרות ובין היתר לדאוג לצרכנים

למשק הישראלי דרוש ממונה שלא יירתע מאילי הון או מסוללות עורכי דין ולוביסטים - ויידע לפלס את הדרך למתחרים חדשים, שיעניקו לציבור הצרכנים מוצרים ושירותים טובים והוגנים יותר. המשק הישראלי ריכוזי, ולכן אינו ממצה את פוטנציאל התחרות שבו, וכתוצאה מכך את פוטנציאל הצמיחה שלו. הריכוזיות, המתבטאת בשליטת מספר מצומצם של משפחות בחלקים גדולים במשק, מקשה על כניסת מתחרים לתחומים רבים ויוצרת תיאום לא רשמי בין חברות גדולות שאמורות להתחרות זו בזו. כיום ברור שיש לפתח את התחרות בענפים מרכזיים, כמו בנקים, תקשורת, אנרגיה ואפילו נמלי הים. על הממונה החדש לקחת זאת בחשבון.

לכתבה המלאה

דרוש נציב לשירות המדינה; דרישות התפקיד: להוביל מהפכה בשירות הציבורי

נציבות שירות המדינה זקוקה לניעור רציני, שייקח אותה מהמאה ה-20 למאה ה-21. בחלק גדול מהמדינות המפותחות בעולם, העבודה בשירות המדינה נחשבת יוקרתית ומכובדת, ואולם ישראל רחוקה ממצב כזה. כדי להתקרב אליו, נדרש שינוי ביחסן של הממשל והכנסת לשירות המדינה - אבל גם קפיצת מדרגה בנציבות עצמה.

לכתבה המלאה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?