צורן מעלה התחזיות לרבעון ה-4 - בעוד המשקיע הגדול שלה מאשים אותה בהשמדת ערך של חצי מיליארד דולר

צורן צופה הכנסות של 68.8 מיליון דולר ברבעון החולף, כלומר 10% יותר ממרכז הטווח של התחזית הקודמת

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

>> חברת צורן העלתה ביום שישי האחרון את תחזיות ההכנסות והרווח למניה לרבעון הרביעי של 2010. במקרה או שלא במקרה, העלאת התחזיות פורסמה על רקע מצגת לא מחמיאה שפירסמה קרן Ramius, שמחזיקה ב-9.3% ממניותיה של צורן ומנסה להדיח את הנהלתה.

צורן, המפתחת שבבים לטלוויזיות דיגיטליות, מכשירי די.וי.די, מצלמות ומדפסות דיגיטליות, צופה הכנסות של 68.8 מיליון דולר ברבעון החולף, כלומר 10% יותר ממרכז הטווח של התחזית הקודמת שפירסמה. ההפסד למניה על בסיס Non Gaap, כלומר בנטרול הפחתות של נכסים לא מוחשיים והטבות שכר, שאינן כרוכות בזרימת מזומנים, ונובעות מהקצאת אופציות לעובדים, ינוע על פי התחזית המעודכנת בין 30 ל-33 סנט למניה, כלומר 15-16.5 מיליון דולר - נמוך מהתחזית הקודמת להפסד Non Gaap של 39 עד 43 סנט למניה שהם 19.6-21.6 מיליון דולר, וכן מממוצע תחזיות האנליסטים להפסד של 18.6 מיליון דולר במחזור של 64 מיליון דולר. העלאת התחזית פורסמה במקביל למצגת של קרן רמיוס בפני משקיעים מוסדיים. הקרן מתמחה ביצירת ערך למשקיעים בחברות שנסחרות, להערכתה, עמוק מתחת לערכן הכלכלי - ובמירור חיי ההנהלות תוך כדי כך. רמיוס מנסה לשכנע את משקיעי צורן להצביע בעד מועמדיה למועצת המנהלים של החברה, הצבעה שמשמעותה היא הדחתה של ההנהלה המכהנת.

רמיוס מאשימה את הנהלתה הנוכחית של צורן, שבראשה המנכ"ל לוי גרצברג והיו"ר עוזיה גליל, בניהול כושל המבוסס על אסטרטגיה מוטעית, שגרמה להשמדת ערך עצומה למשקיעי החברה.

רמיוס מצביעה על העובדה שערך החברה (מניות + חוב פיננסי נטו) צנח בשש השנים האחרונות מ-600 מיליון דולר ל-100 מיליון דולר. הנסיגה נבעה מתוצאות תפעוליות חלשות, שהתבטאו בירידה של 26% בהכנסותיה ל-377 מיליון דולר ב-2010, בהשוואה ל-507 מיליון דולר ב-2007, ומעבר להפסד תפעולי תזרימי (EBITDA) של 8.5 מיליון דולר ב-2010, בהשוואה לרווח EBITDA של 53 מיליון דולר ב-2007.

"אסטרטגיה שגויה"

רמיוס תוקפת את הנהלת צורן שהשמידה ערך ב-504 מיליון דולר מ-2005 ועד עתה, אף שבתקופה זו השקיעה סכום אדיר של 800 מיליון דולר במחקר ופיתוח וברכישות.

להערכתה, האסטרטגיה של צורן שגויה, משום שהניסיון שלה להתמודד עם חברות גדולות ממנה בשוק התחרותי של פיתוח שבבים לטלוויזיה דיגיטלית נועד לכישלון - כולל המהלך האחרון, שבעקבותיו אמורה צורן להפוך לספקית של יצרניות הטלוויזיות הדיגיטליות מהשורה הראשונה באמצעות רכישת MicroTune תמורת 84 מיליון דולר נטו במזומן. לטענת רמיוס, הצלחה בשוק זה מצריכה מובילות וגודל, כשהקצה הבינוני והנמוך של השוק מתאפיין בתחרות קשה מצד יצרניים אסיאתיים.

רמיוס מראה כיצד ההפסדים התפעוליים בשוק הטלוויזיה הדיגיטלית ומכשירי הדי.וי.די (56.4 מיליון דולר במצטבר) מחקו רווחים תפעוליים של 41.5 מיליון דולר בשוק המצלמות הדיגיטליות והמדפסות הדיגיטליות.

רמיוס מטילה ספק ביכולתו של הדירקטוריון שפיקח על כישלון ניהולי מתמשך זה לתקן את הנזק שנגרם למשקיעים. היא מצביעה על העובדה שהגיל הממוצע של חברי הדירקטוריון הוא 69, והוותק הממוצע של חברי מועצת המנהלים הוא 20 שנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"