הרשות תאפשר לאפריקה לגייס - למרות הטעות בתשקיף

אפריקה נכסים תנסה לגייס היום 30 מיליון שקל באג"ח. אפי ארה"ב מכרה שטח מבניין אפטורפ ב-37 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

>> אפריקה נכסים, החברה הבת של אפריקה ישראל, בשליטת לב לבייב, תנסה לגייס 30 מיליון שקל באג"ח במכרז לציבור היום. הגיוס המוסדי נעשה כבר לפני כשבועים, אך הגיוס הציבורי נדחה בשל תיקון שדרשה הרשות בנוגע לתשקיף שפירסמה אפריקה למשקיעים.

התיקון הוא על אופן הדיווח לגבי השליטה בתיק הנכסים בגרמניה. בעקבות התיקון גדל ההפסד המצטבר בדו"חות החברה ל-4 מיליון יורו (כ-19 מיליון שקל). הנכסים הבעייתיים בגרמניה מוחזקים במשותף עם דניס קציב, שהיה חלק מהשותפים בפרשיית הלבנת ההון בבנק הפועלים ב-2005. איגרות החוב שבמסגרתן מגייסת אפריקה נכסים כסף מהציבור מהוות הרחבה של סדרה ה'. הן בעלות מח"מ של 4.7 שנים, צמודות מדד, ונושאות ריבית שנתית מקסימלית בשיעור של 6.7%.

במסגרת ההנפקה ישועבדו לבעלי האג"ח מניות החברה הבת אפי אירופה. מכיוון שההון העצמי של אפי אירופה קטן בעקבות התיקון, תצטרך אפריקה נכסים להוסיף כ-500 אלף מניות נוספות, שכן חישוב היקף המניות נגזר מההון העצמי של אפי אירופה. בנוסף לכך הרשות דרשה מאפי אירופה הפרטית לפרסם את דו"חותיה הכספיים כל עוד האג"ח של אפריקה נכסים ייסחרו.

מטרת ההנפקה היא מחזור חובות לבעלי האג"ח והבנקים בשנה הקרובה, ומימון הפעילות השוטפת של אפריקה נכסים.

עסקה במנהטן

בתוך כך דיווחה אתמול אפי ארה"ב מקבוצת אפריקה כי מכרה את השטח הקמעוני של בניין אפטורפ בניו יורק (המוחזק על ידי אפריקה בשיעור של 50%) לחברת ויליאם פרידלנד, תמורת 37 מיליון דולר. העסקה צפויה להיסגר בפברואר. זו העסקה החיובית השנייה של אפריקה בניו יורק בחודש האחרון. באחרונה דיווחה החברה כי הכניסה שוכרי עוגן חדשים בבניין הניו יורק טיימס.

החלק הקמעוני של הבניין אפטורפ כולל 4 חנויות בקומה הראשונה, ושטח אחסון במרתף, בשטח כולל של 1,400 מ"ר, הפונה לחזית ברודווי. עם הדיירים הנוכחיים נמנים צ'ייס בנק. תמיר קזז, ממלא מקום מנכ"ל אפי ארה"ב ציין כי העסקה מדגישה את חשיבות הפרויקט כיעד קמעוני מוביל ואת חשיבות מיקומו בצפון-מערב מנהטן.

השלב המוסדי של הגיוס נחשב למוצלח. אפריקה נכסים ביקשה לגייס מהמוסדיים 120 מיליון וקיבלה ביקושים של פי שלושה. זהו הגיוס הראשון בישראל של חברה כלשהי מקבוצת אפריקה ישראל, לאחר ההסדר ממארס 2010 עם מחזיקי האג"ח, לפריסת חובות בהיקף של 8 מיליארד שקל.

אפריקה ישראל פתחה את 2011 עם חדשות חיוביות למשקיעיה. החברה הודיעה כי עסקות שעליהן עמלה בחודשים האחרונים הושלמו, ובכסף שהתקבל תשלם החברה בפדיון מוקדם את האג"ח מסדרה כ"ה בהיקף של כמיליארד שקל, שנה וחצי לפני המועד המקורי שהושג בהסדר החוב, שהוא מארס 2010.

המהלך החזיר למשקיעים את האמון ביכולת החזר החוב של החברה, ואיגרות החוב של אפריקה רשמו מתחילת השנה עליות של עד 10%. עם זאת, מניית החברה עדיין מנומנת, ונראה כי באשר למניית אפריקה ישראל המשקיעים ממתינים לחדשות טובות, בעיקר מהפעילות ברוסיה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט