חבס מבקשת לעקל נכסי אהובי בגין חוב של 1.4 מיליון שקל

התיק נפתח לאחר שאהובי לא שילם את החיוב האישי שהוטל עליו על ידי שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

בלעדי חברת חבס השקעות שבשליטת הרצל חבס פתחה ביום רביעי שעבר תיק בהוצאה לפועל כנגד איש הנדל"ן יגאל אהובי, בגין חוב של כ-1.4 מיליון שקל. התיק נפתח לאחר שאהובי לא שילם את החיוב האישי שהוטל עליו על ידי שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד"ר מיכל אגמון גונן, בפסק דין שנתנה בנובמבר 2010.

אגמון גונן פסקה לטובת חבס השקעות בתביעה שהגישה, ובה ביקשה מבית המשפט לאכוף על אהובי ועל חברת בלנהיים לרכוש ממנה את חלקה (3.8%) בעסקה לרכישת 16 מלונות ברשת הילטון תמורת 3.1 מיליון ליש"ט. אהובי טען כי לא נכרת הסכם בין הצדדים שלפיו התחייב לרכוש מחבס את מניותיה בעסקה.

השופטת אגמון גונן פסקה כי אכן נכרת הסכם בין הצדדים, ובנוסף לקביעתה כי על חברת בלנהיים שבשליטתו לרכוש מחבס את המניות תמורת 3.1 מיליון ליש"ט הטילה על אהובי אישית חיוב בסכום של כ-1.4 מיליון שקל, שכלל הוצאות משפט ואת שכר טרחת עורכי דינה של חבס השקעות. שלושה שבועות לאחר פסק הדין דחתה השופטת אגמון גונן את בקשת אהובי לעכב את ביצוע פסק הדין, או לחלופין לעכב את ביצוע החלק בפסק הדין שמתייחס להטלת חיוב אישי על אהובי עד להכרעה בערעור שבכוונתו להגיש לבית המשפט העליון. אהובי הדגיש שבית המשפט הטיל עליו חיוב אישי על אף שהתביעה האישית שהגישה חבס נגדו נדחתה.

גונן אגמון כתבה כי מדובר בחיובים כספיים, כך שניתן להשיב את המצב לקדמותו. היא הוסיפה כי על פי עדותו של אהובי עצמו במהלך המשפט, העסקה נשוא פסק הדין היא עסקה קטנה ביחס להיקפי העסקים שהוא מנהל, ובמצב דברים זה ומבלי להתייחס לסיכויי הערעור שאהובי מתכוון להגיש, היא דוחה את הבקשה לעיכוב ביצוע.

עו"ד דוד לשם, המייצג את יגאל אהובי, מסר בתגובה: "כזכור, התביעה נגד יגאל אהובי באופן אישי נדחתה על ידי בית המשפט המחוזי והוא חויב רק בתשלום הוצאות, אף זאת בטעות לטענתנו. הגשת הבקשה על ידי חבס נעשתה באופן פסול ובחוסר תום לב, בניסיון לסכל את בקשתו של אהובי, שהוגשה לבית המשפט העליון, לעכב את ביצוע החיוב שהוטל עליו. הודענו לפרקליטה של חבס שכל הסכום שבו חויב אהובי בבית המשפט המחוזי הופקד בנאמנות עבור חבס, למקרה שבקשת הערעור תידחה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?