חבס מרחיבה פעילות באירופה: מתכננת רכישת קרן ריט הולנדית

החברה המאוחדת תהפוך לאחת מ-3 חברות הנדל"ן המניב הציבוריות הגדולות בהולנד

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> לאחר תקופה ארוכה של הצהרות לגבי השקעות עתידיות בנדל"ן בחו"ל, חברת הנדל"ן חבס השקעות שבשליטת משפחת חבס, עידן עופר ואודי אנג'ל, בדרך להרחבת הפעילות באירופה.

חבס דיווחה אתמול כי החברה הבת ההולנדית, קרן הריט NSI (Nieuwe Steen Investments) המוחזקת ב-21% בידי חבס, פנתה בשבועות האחרונים לקרן הריט ההולנדית Vastned כדי לבחון אפשרות של מיזוג בין שתי החברות (שתי קרנות הריט) באמצעות עסקה להחלפת מניות. בתקופה האחרונה אספה NSI את המניות של Vastned והגיעה כבר לאחזקה של 4.99% בהשקעה של כ-11 מיליון יורו. NSI נסחרת כיום בבורסת יורונקסט לפי שווי שוק של כ-650 מיליון יורו ו-Vastned לפי שווי של כ-230 מיליון יורו. במסגרת המגעים בין הצדדים מסתמן כי ההחלפה תתבצע כך ש-NSI מציעה 0.85 מניות שלה בעבור כל מניה של Vastned. יחס החלפה זה משקף פרמיה של כ-15% על המחיר של מניית Vastned נכון ל-10 בדצמבר 2010.

Vastned נוסדה ב-84', ונכון להיום אין בעל מניות אחד דומיננטי המחזיק בשליטה בחברה. עיקר האחזקות מפוזרות בין גופים מוסדיים גדולים כמו Nomura Asset ,BNP Paribas ו-ING Clarion Real. אם המגעים יבשילו לכדי הסכמים מחייבים, אחזקותיה של חבס בחברה המאוחדת ינועו סביב 17%. היא תהיה בעלת המניות הגדולה בחברה, בעוד בעלי המניות הנוכחיים של Vastned יחזיקו בסך הכל בכ-25% מהון המניות.

ב-NSI מאמינים כי החיבור בין שתי החברות תואם את אסטרטגיית הצמיחה של החברות, כך שהחברה המאוחדת תשמש כפלטפורמה לרכישות נוספות. מקורבים לחבס מציינים כי מהשיחות שהתקיימו עד כה בין הצדדים עולה כי ב-NSI קיבלו אינדיקציות מבעלי המניות של Vastned לגבי נכונותם לבצע את העסקה, שהשלמתה כפופה לאשור אסיפות בעלי המניות של שתי החברות.

נכון להיום מחזיקה NSI בנכסים בשווי של כ-1.4 מיליארד יורו, ו-Vastned בשווי של כמיליארד יורו, כך שאם העסקה תצא לפועל החברה המאוחדת תחזיק נכסים של כ-2.4 מיליארד יורו, הונה העצמי יגדל לכ-900 מיליון יורו, החוב פיננסי נטו יסתכם בכ-1.1 מיליארד יורו, והשווי הנכסי הנקי (NAV) יהיה 884 מיליון יורו עם שיעורי תפוסה של יותר מ-90%.

החברה המאוחדת תהפוך לאחת משלוש חברות הנדל"ן המניב הציבוריות הגדולות בהולנד, ותחזיק ביותר מ-300 נכסים בנדל"ן המסחרי והמשרדים, המפוזרים באזורי ביקוש בהולנד, בלגיה וגרמניה. נכסים אלה צפויים לייצר הכנסות שנתיות מדמי שכירות של יותר מ-200 מיליון יורו. המיזוג גם יחסוך הוצאות שונות של 3.5 מיליון יורו מדי שנה.

חבס, המנוהלת בידי אייל רגב, נסחרת לפי שווי של כ-350 מיליון שקל. לאחר שהשלימה פרויקטים של בניית מגורי יוקרה כמו רוטשילד ו-YOO בתל אביב, מתרכזת כיום החברה בעיקר באיתור נכסים אטרקטיביים להשקעה בחו"ל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"