מתעניין חדש ברכישת אזורים: המיליארדר הגרמני לודוויג מרקל

מרקל מכר בשנה שעברה את רציופארם לטבע; משפחת מרקל נחשבת לאחת המשפחות העשירות באירופה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> הקרב על רכישת השליטה בחברת הנדל"ן אזורים, שבשליטת שעיה בוימלגרין, ממשיך.כפי שנחשף ב-TheMarker, בנק מזרחי טפחות ובוימלגרין קפיטל, החברה האם של אזורים, צפויים לפרסם בימים הקרובים פנייה לקבלת הצעות מידי מתעניינים באזורים, ולאחר מכן לבצע הליך מואץ של התמחרות כדי להשלים את עסקת המכירה במהירות האפשרית; לפי הערכות, תוך חודש.

הונו של מרקל האב נאמד על ידי המגזין "פורבס" בסוף 2007 ב-12.8 מיליארד דולר. ואולם למרות עושרו הרב, בתחילת 2009 אדולף מרקל שם קץ לחייו בשל חובות ענק, בעיקר בשל השקעה ספקולטיווית כושלת על נפילה במניות קונצרן הרכב הגרמני פולקסווגן, שהסבה לו הפסד של מאות מיליוני דולרים.

מלבד הקבוצה של מרקל, ידוע גם על קבוצת משקיעים צרפתית, שאף היא מנהלת מגעים עם מזרחי טפחות. בדומה למרקל, הקבוצה הצרפתית מסוגלת להשלים את העסקה באמצעות הון עצמי.

בנוסף, כמה קבוצות ישראליות עדיין נותרו בתמונה. מדובר, בין השאר, בחברת יו.קי.וואן של ליאו נואי ועמיר בירם (לשעבר מבעלי השליטה ומנכ"ל בריטיש ישראל), חברת קרדן נדל"ן מקבוצת קרדן של יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, וכן דורוןאביב וצחי מרקור, הבעלים של חברת חניוני הצלחה. בעבר הוזכרו כמתעניינות באזורים החברות קנדה ישראל וי.ח. דמרי.

מזרחי טפחות הוא הנושה העיקרי של בוימלגרין קפיטל. הבנק העניק לחברה ב-2006 הלוואה של כ-700 מיליון שקל, ששימשה את בוימלגרין לרכישת השליטה באזורים (63.8%) תמורת כ-1.2 מיליארד שקל. כנגד ההלוואה שיעבד בוימלגרין את אחזקותיו באזורים למזרחי.

לפי המתווה המתגבש, הרוכש ישלם כ-300 מיליון שקל תמורת כ-51% ממניות אזורים. כלומר, העסקה תתבצע לפי שווי חברה של כ-600 מיליון שקל - כ-10% יותר משוויה בבורסה. בנוסף, מזרחי טפחות יישאר עם כ-13% ממניות אזורים, בשווי של כ-70 מיליון שקל. ואולם, לצורך העסקה המניות לא יחושבו לפי השווי הנוכחי, אלא יגלמו פוטנציאל לאפסייד עתידי בעת רכישת המניות בידי המשקיע החדש בשווי גבוה יותר, כפי שייקבע בין הצדדים בהסכם. שאר החוב ייפרס על פני תקופה ארוכה.

לפי הערכות, בוימלגרין ייוותר בלא אחזקות באזורים תמורת מחיקת חובותיו למזרחי טפחות, ואילו הבנק ימחק למשקיע החדש כ-150 מיליון שקל מהחוב של בוילמגרין כלפיו. כנראה שמזרחי טפחות כבר ביצע הפרשות בגין אחזקותיו באזורים בהיקף דומה ואינו צפוי לבצע הפרשות נוספות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?