ניסיון רביעי: גינקו תנסה להכנס לבורסה דרך השלד הציבורי אוריאלי

גינקו הינה השותף הכללי בזרח חיפושי נפט; בשבוע האחרון, טרם הודעה על המו"מ החלה לזנק מניית אוריאלי

ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו
ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו

השלד הבורסאי אוריאלי מדווח הבוקר כי הוא נמצא במגעים למיזוג עם חברה העוסקת בתחומי הגז והנפט. ההערכות היא כי מדובר בגינקו, השותף הכללי בשותפות חיפושי הנפט הבורסאית זרח. בכך מתחילה גינקו את ניסיונה הרביעי להפוך לחברה ציבורית.

מניית אוריאלי מזנקת בשעה זו בבורסה ב-27% במחזור מסחר של 1.7 מיליון שקל. עם זאת, אף על פי שהחברה פירסמה את הודעתה רק היום, מאז יום חמישי שעבר רושמת המניה זינוקים במחזורי מסחר של כמה מאות שקלים ביום, כאשר קודם לכן הסתכמו מחזוריה הממוצעים בכמה אלפי שקלים ביום בלבד. כעת, משלימה המניה זינוק של 150% בשבוע.

גינקו חיפושי נפט היא בעלת השליטה בשותף הכללי זרח חיפושי נפט ומחזיקה בכ-5% מיחידות השותפות שלה. כמו כן, זכאית גינקו לתמלוגי על בשיעור של 12.5% מהכנסות זרח ממכירת נפט וגז, הכוללים את קידוחי צוק תמרור, 10% ברישיון מאיה ו-12.5% ברישיון צורים.

רק לפני חודש הודיעה גינקו כי לא תמזג את פעילותה לתוך השלד הבורסאי יורו אוברסיז של ירון ייני כפי שתיכננה, מכיוון שחברת הביומד קיוריי - המעוניינת גם היא למזג את פעילותה לתוך השלד הציבורי - הגישה לבית המשפט תביעה כנגד יורו אוברסיז וגינקו. זו היתה הפעם השלישית בה נכשל ניסיון להכניס את גינקו לבורסה, לאחר שבפעמיים הקודמות לא קיבלה מספיק ביקושים בכדי להרשם לאחד העם בהנפקה ראשונית (IPO). העסקה אמורה היתה להתבצע לפי שווי שוק של 130 מיליון שקל לחברה הממוזגת.

ההנפקה האחרונה אשר תוכננה לסוף אוגוסט 2010 לא יצאה לפועל, מאחר ומספר היחידות שהזמין הציבור במכרז לא הספיקה להנפקה. גיוס ההון שמעוניינת גינקו לבצע נועדה למימון השקעה בתוכנית החיפושים והקידוחים של החברה הכוללת שני קידוחים יבשתיים ב"לובה" וב"שחר", ביצוע סקר סייסמי ימי ב"גוליבר" וסקר סייסמי יבשתי ב"אורלי". במקור, תיכננה החברה לגייס כ-34 מיליון שקל מהציבור ולפי שווי של החברה של כ-130 מיליון שקל.

גם לשלד הבורסאי אוריאלי בוטלה לאחרונה עסקת מיזוג שתכנון לבצע עם חברה אנגלית - מסיבות שלא פורטו על ידי החברה לציבור המשקיעים. אוריאלי נמצאת בשליטת ניר אילן (16.3%), אבי טולדנו (14.4%) וס.ד.ש.צ השקעות של רונן צלניר, יו"ר חברת החיתום פועלים אי.בי.אי (14.4%).

במרץ האחרון דווח כי דנקנר השקעות, חברת הבניה למגורים של יצחק תשובה, מנהלת מגעים עם אוריאלי, אך גם מיזוג זה לא יצא לפועל. בעקבות הפרסומים זינקה אז במאות אחוזים.

מגינקו לא נמסרה תגובה לידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?