סודהסטרים רשמה זינוק של 51.7% בהכנסות ברבעון השלישי ל-42 מיליון יורו

הרווח התפעולי של החברה ירד ל-3.4 מיליון יורו לעומת 3.6 מיליון יורו ברבעון המקביל.

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר צליק

לפני כחודש השלימה סודה סטרים גיוס של 109 מיליון דולר, לפי מחיר של 20 דולר למניה ושווי של 367 מיליון דולר. הגיוס אמנם היה מוצלח, אך דבר לא הכין את המשקיעים לזינוק שהמניה רשמה מאז ההנפקה, כאשר ביום שני בתום המסחר עמד מחיר המניה על 41.6 דולר, זינוק של 108% תוך פחות מחודש, המשקף לחברה כבר שווי של כ-765 מיליון דולר.

אם חששם של המשקיעים היה מפני הדו"חות הציבוריים הראשונים, כפי שקרה עם דו"חות מדיהמיינד שגרמו לירידה במניה על רקע אכזבה, משקיעי החברה יכולים לנשום לרווחה, שכן הדו"חות של סודהקלאב מראים חוסן. החברה רשמה הכנסות של 42 מיליון יורו ברבעון השלישי, עלייה של 51.7% לעומת הרבעון המקביל בו היו ההכנסות 27.7 מיליון יורו.

במהלך הרבעון השלישי מכרה החברה 449 אלף מכשירים להכנת סודה, לעומת 285 אלף מכשירים ברבעון המקביל ב-2009, עלייה של 57.4%. החברה מכרה ברבעון כ-2.6 מליון מילויי גז, עלייה של כ-24% לעומת הרבעון המקביל. עם זאת, למרות השיפור, נשחק במעט שיעור הרווח הגולמי של החברה ועמד על 56.3% לעומת 56.9% ברבעון המקביל.

הוצאות התפעול של החברה עמדו על 20.2 מיליון יורו לעומת 12.1 מיליון יורו ברבעון המקביל, עלייה של 66.8%. בעקבות הגידול בהוצאות התפעול, ועל אף השיפור בהכנסות, ירד הרווח התפעולי של החברה ל-3.4 מיליון יורו לעומת 3.6 מיליון יורו ברבעון המקביל. עם זאת, בחברות בשלב זה, שורות ההכנסות היא החשובה, כאשר המשקיעים מצפים לצמיחה גבוהה.

בשורה התחתונה, סיכמה החברה את הרבעון עם רווח נקי של 2.1 מיליון יורו לעומת 2.5 מיליון יורו ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם, המנכה הוצאה חד פעמית של 1.8 מיליון דולר על ביטול הסכם הניהול עם קרן פורטיסימו, עלה ב-52% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-3.9 מיליון יורו לעומת 2.6 מיליון יורו ברבעון המקביל.

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים אמר עם פרסום הדו"חות כי "התוצאות הכספיות ברבעון השלישי מעידות על עלייה בביקוש למוצרי סודהסטרים בשווקים קיימים וחדשים. אנו חווים עלייה בביקושים בשווקי אירופה, אפריקה, אסיה ובמיוחד בצפון אמריקה. עובדה זאת, יחד עם הנוכחות שלנו ביותר מ-4,000 חנויות בארה"ב ובכ-35 אלף חנויות ברחבי העולם, ממצבת אותנו בצורה טובה לקראת עונת החגים של 2010 ולתוך 2011".

בירנבאום הוסיף: "המכירות של מכשירי הסודה ומיכלי הגז עלו בכ-87% ברבעון השלישי לעומת הרבעון המקביל, ומכירות המוצרים המתכלים שלנו גדלו בכ-40%. אנו רואים בעלייה במכירות המכשירים להכנת סודה אינדיקציה משמעותית לפוטנציאל הצמיחה בטווח הארוך עבור סודהסטרים נוכח הגידול הצפוי בשיעור המוצרים המתכלים מתוך סך המכירות שלנו אשר יביא גידול בשולי הרווח שלנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח