על איזה תפקיד מתמודדת גבריאלה שלו

מה ביקש יובל שטייניץ מיו"ר מועצת המנהלים של הבונדס ■ מי הגיע לחתונה של שמעיה לבייב &#9632 איזה ערוץ יתחרה באל ג'זירה בישראל &#9632 הטיסה המפחידה של ניר שטרן

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

תצלומים: תומר אפלבאום ומוטי קמחי

ביום שישי בצהריים נערכה במסעדת Home Made בשכונת מונטיפיורי בתל אביב מסיבה לרגל חזרתה ארצה של שגרירת ישראל באו"ם היוצאת, גבריאלה שלו. בימים אלה מתמודדת שלו על תפקיד דירקטור חיצוני בבנק לאומי, במקום פרופ' ישראל גלעד, שמסיים את תפקידו. מלבד שלו מתמודדים על התפקידים מועמדים נוספים, בהם עו"ד מישל אוחיון ואליעזר כרמלי. אסיפת הבנק לבחירת הדירקטור החיצוני צפויה להיערך היום. בין אורחיה של שלו היתה גם מנכ"ל הבנק, גליה מאור, שנראתה קרובה לשגרירה לשעבר והגיעה מלווה בבעלה, יהושע מאור.

יהושע מאור (מימין), גליה מאור וגבריאלה שלו

בלט באירוע מפכ"ל המשטרה לשעבר, רפי פלד, ששוחח ארוכות עם בני הזוג מאור, עם ראש המוסד לשעבר שבתי שביט וכן עם איזי כהן, מנכ"ל אפריקה נכסים ויו"ר אפי אירופה, שהחליף בעבר את בן זוגה של שלו, עוזי לוי, בתפקיד מנכ"ל מגדל. מרבית השיחות עם פלד נסבו על פרשת ניצב אורי בר-לב והשוואתה לפרשת הג'קוזי ותמונתו המפורסמת של פלד בבית מלון - שהובילה להתפטרות מתפקיד המפכ"לות.

שביט נראה משוחח בין היתר גם עם השר דן מרידור, והשיחה בין השניים נסבה גם על עתידו של בנימין נתניהו כראש הממשלה ותקיפת איראן.

באירוע היתה נוכחות גדולה של משפטנים, בהם השופטים אהרן ברק, תיאודור אור וורדה אלשייך, וכן נכח איש התקשורת דן מרגלית שנראה קרוב למרידור.

מוטי בסוק

שטייניץ: אשרו את מינוי תפוחי לנשיא הבונדס

במכתב ששלח ביום שישי האחרון לריצ'רד הירש, יו"ר מועצת המנהלים של הבונדס, מבקש שר האוצר, יובל שטייניץ, כי יאושר המינוי של ישראל (איזי) תפוחי, לנשיא הבא של הבונדס. המכתב שם קץ לשמועות שלפיהן ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעכב את המינוי בתקווה כי מפלגת קדימה תקבל את ראשות הבונדס בתמורה להצטרפותה לממשלה.

במכתב להירש ציין שטייניץ כי תפוחי הוא איש עסקים ישראלי מצליח, שכיהן כיו"ר בזק. תפוחי מקורב הן לנתניהו והן לשטייניץ: הוא שימש בשנות ה-90 כשליחו של נתניהו לעידוד משקיעי חוץ בישראל וריכז את צוות החשיבה שייעץ לנתניהו במדיניות הכלכלית. בנוסף, הוא כיהן בהתנדבות בתפקיד גזבר תנועת הליכוד ושיקם את מצבה הכספי של התנועה. כמו כן, תפוחי חבר בפורום של אנשי כלכלה ואקדמיה המייעץ לשר האוצר.

הבונדס מפיץ איגרות חוב של מדינת ישראל בסכום כולל של יותר ממיליארד דולר בשנה.

החתונה של מוריאל עם לבייב

ביום חמישי בערב חיתנו בעל השליטה בקבוצת אפריקה ישראל, לב לבייב ורעייתו אולגה, את בנם שמעיה עם בחירת לבו מוריאל. בחתונה, שהתקיימה במלון היוקרה דיוויד אינטרקונטיננל בתל אביב, השתתפו כ-1,000 מוזמנים, בהם גם אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שהגיעה עם ברכה כתובה מראש הממשלה; השרים לימור לבנת, אריאל אטיאס, אלי ישי, סטס מיסז'ניקוב וכן חברי כנסת רבים, בהם יוליה שמאלוב ברקוביץ', אברהם מיכאלי, אמנון כהן ושאול יהלום.

מסביב לבריכת המלון הוקם אוהל גדול והחופה היתה מעורבת, אך הסעודה והריקודים נערכו בהפרדה. את החתונה הנחה ידידיה מאיר ואת בני הזוג חיתן רבה האשכנזי של בני ברק, משה יהודא לייב לנדא. בחלק האמנותי: הזמר החסידי ליפא שמלצער והתזמורת של עמירן דביר.

שרה נתניהו(מימין) וצביה לבייב-אלאזרוב

האירוע משך אליו אנשי עסקים בכירים רבים בהם מוזי ורטהיים, יאיר המבורגר, איזי כהן, ראשי הבנקים: מנכ"ל בנק לאומי גליה מאור, שהגיעה עם יהושע מאור, מנכ"ל מזרחי טפחות אלי יונס, מנכ"ל הבינלאומי סמדר ברבר-צדיק, מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן ומנהלת החטיבה העסקית בלאומי, רקפת רוסק-עמינח. עוד נצפו בין האורחים: מוטי זיסר, דודי ויסמן, הראל ויזל, מיכאל שטראוס ואפי שטנצלר. גם הרבנים ישראל לאו, יונה מצגר ושלמה עמאר היו נוכחים בהילולה.

יאיר ואילנה המבורגר

HSBC עם הפנים מזרחה

ביום רביעי האחרון התאספו בגני התערוכה בתל אביב כ-400 לקוחות ובכירים לאירוע השנתי של בנק ההשקעות HSBC. באירוע נכחו הטייקונים יצחק תשובה ונוחי דנקנר, וכן חיים גבריאלי, המפקח על הבנקים הפורש רוני חזקיהו ושלמה נחמה.

האורחים שמעו מיהודה לוי, מנכ"ל HSBC בישראל, את תחזית הבנק הגלובלי לשנים הקרובות, שצופה כי מרכז הכובד הכלכלי ינוע מזרחה. באירוע נשאו גם דברים נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, ופיטר בוילס, מנכ"ל HSBC אירופה.

אתי אפללו

הערוץ הערבי של JCS

בשבוע שעבר יצאו מנכ"ל קבוצת JCS, גבי רוזנברג, ומנהל חטיבת החדשות אמצעי שידור והפקה, חנני רפפורט, לכנס הבינלאומי News Exchange המופק על ידי איגוד השידור האירופי, שהתקיים באתונה. רוזנברג השתתף בכנס זו השנה השלישית ברציפות, וכן פתח את אחד הפאנלים.

במהלך הכנס פגשו רוזנברג ורפפורט לקוח בינלאומי של חטיבת החדשות בקבוצה, והשלושה סיכמו על הגדלת הפעילות בישראל בשנה הבאה, עם פתיחתו של ערוץ ערבי חדש שיקים מערכת חדשות קבועה בישראל ויתחרה עם ערוצים כמו אל-ג'זירה.

טיסה 013 נחתה בשלום

בחמישי שעבר קיבל צוות טיסת TAP פורטוגל, שיצאה מפריז לכיוון ליסבון, התרעה על פצצה על המטוס. הטייס החליט לשוב לשדה התעופה אורלי בפאריס, שם לא נמצאה כל פצצה.

מנכ"ל 013 נטוויז'ן, ניר שטרן, שהיה על הטיסה, דיווח בעמוד הפייסבוק שלו במהלך האירוע: "בטיסה מפאריס לליסבון הודיע הטייס כי עקב בעיות בליסבון חייבים לחזור ולנחות בפאריס. מרגע זה ליווה אותנו מטוס של חיל האוויר הצרפתי עד לנחיתה בפאריס. רק אז הודיע הטייס כי יש חשש לפצצה במטוס ואנו מתבקשים לפנות במהירות את המטוס. עד כה לא היו פיצוצים בפאריס ולכל הנוסעים שלום". שטרן אף הגדיל לעשות וצירף סרטון וידיאו מהטיסה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר