רשות ני"ע מגיבה לורמוס: לא כפינו על אייפקס ופסגות את פיטוריו

(עדכון) השופט אשר גרוניס אישר לורמוס להגיש תגובה מטעמו לתשובות שהוגשו, עד ליום שישי הקרוב ■ השימוע של ורמוס אצל זהבית כהן נדחה ב-48 שעות, ליום רביעי הקרוב ■ הרשות: ורמוס ידע כי המשך מילוי תפקידו בפסגות יביא לשלילת רשיונות ניהול כספי הציבור שבידי פסגות

נורית רוט
אדיר ונונו
נורית רוט
אדיר ונונו

בתגובה לעתירה שהגיש רועי ורמוס נגד פיטוריו, טוענת רשות ניירות ערך כי מי שהציע לסיים את כהונתו של ורמוס היו אייפקס ופסגות. הרשות מדגישה כי פיטוריו של ורמוס אינם תוצר של כפייה מצדה. בנוסף, טוענת הרשות כי יש לסלק את התביעה על הסף משום שהיא לוקה בשיהוי. בניגוד לטענתו של ורמוס, כאילו לא ידע על ההסדר המתגבש, טוענת הרשות כי ורמוס ידע כבר מתחילת המגעים בין החברות לבין הרשות כי המשך מילוי תפקידו בפסגות יביא לשלילת רשיונות ניהול כספי הציבור שבידי פסגות. ורמוס חיכה, כך לפי עמדת הרשות, עד שיזכה לתמורה המובטחת מעסקת הרכישה של פסגות על ידי אייפקס ורק אז החל לפעול במישור המשפטי.

ורמוס כבר הספיק בינתיים להגיש לבית המשפט העליון בקשה להגיב על התשובות שהגישו רשות ניירות ערך, פסגות ואייפקס לעתירתו. בבקשתו טוען ורמוס, המיוצג על ידי עורכי הדין ניר כהן, דוד לשם ואמיר בן-ארצי, כי טענת השיהוי שמעלה הרשות הינה הפוכה וסותרת לטענה שהעלתה היא עצמה בהליך קודם שבו נעשה על ידה נסיון להדיח מנהלים בקבוצת פסגות.

לטענת ורמוס, במהלך העברת השליטה הקודמת בקבוצת פסגות בשנת 2006, הגישו מנהלי פסגות באותה עת הליך כנגד הודעות של הרשות לפיהן היא שוקלת להתנות מתן אישורים לעסקה בהדחתם של המנהלים מתפקידיהם הניהוליים בקבוצה. באותו עניין הרשות טענה כי הגשת עתירה "עוד בטרם ניתנה ההחלטה הינה ללא ספקה עתירה מוקדמת ותיאורטית אשר דינה להדחות על הסף".

עוד טוען ורמוס באשר לטענה כאילו ההתחייבות לסיים את כהונתו בפסגות היתה התחייבות שפסגות בחרה ליטול על עצמה, כי הטענה אינה רלבנטית להכרעה ובנוסף, כי מדובר בגרסה מופרכת הנסתרת במסמכים שצירפו פסגות ואייפקס לתגובותיהן. השימוע של ורמוס אצל זהבית כהן נדחה ב-48 שעות, ליום רביעי הקרוב.

השופט אשר גרוניס החליט היום כי "אין מקום ליתן סעד ביניים לעת הזו", ואישר לורמוס להגיש תגובה מטעמו לתשובות שהוגשו, עד ליום שישי הקרוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"