לאחר משא ומתן ממושך: אוריגו השלימה השקעה של 35 מיליון שקל בהתכוף

קרן המנוף הזרימה להתכוף 8 מיליון שקל אתמול; הכספים ישמשו לה בין השאר להסדרת חובות של 1.7 מיליון שקל

ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו
ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו

קרן המנוף אוריגו, שבשליטת גבי טרבלסי, הזרימה אתמול 8 מיליון שקל נוספים לחברת התכוף והשלימה השקעה של 35 מיליון שקל. על פי גורמים המקורבים לעסקה, ההחלטה על העברת הכסף התקבלה כבר ביום חמישי האחרון, לאחר משא ומתן ממושך.

התכוף הודיעה כי הזרמת הכספים תאפשר לה לכסות שיקים בסכום של 1.7 מיליון שקל שהעניקה, ואתמול פורסם בכלי תקשורת שונים כי חזרו. התכוף מסבירה את החזר השיקים ב"תקלה שארעה עקב התארכות המשא ומתן עם אוריגו". בנוסף, קיבלו אתמול התכוף ואוריגו את אישורי הבנקים המלווים של החברה לביצוע העסקה, דיסקונט ואיגוד.

התכוף מייצרת כלי רכב ממוגנים ונשלטת על ידי דוד אורון (78%). אוריגו אינה הקרן היחידה המשקיעה בחברה - בתחילת ספטמבר חתמה קרן יורקוויל על הסכם רכישה עם אורון שבמסגרתו ניתנו לו האופציות למכור מניות בשווי כולל של כ-3 מיליון דולר לקרן.

החברה מציינת כי היא ממשיכה לפעול למימוש צבר ההזמנות שלה העומד על 250 מיליון שקל, לביצוע בשנים 2010-2011. מלבד צבר ההזמנות המדווח, הבעיה המרכזית בה נתקלה התכוף בחודשים האחרונים היא במסגרת הזמנה שביצעה למשטרת פרו.

ביוני, הודיעה משטרת פרו על ביטול הזמנה של כלי רכב ממוגנים מחברת התכוף בהיקף של 42 מיליון שקל, לאחר וכחצי מהרכבים כבר נשלחו. בנוסף, חולטו על ידי משטרת פרו ערבויות בהיקף של 5 מיליון דולר. הסחורה שנמצאת בפרו, מוחזקת על ידי המשטרה עד לבירור משפטי, ובינתיים לא מקבלת התכוף את הכסף עבור הרכבים.

במשרדי החברה התקבל מכתב ממשטרת פרו בו נטען כי החברה לא עמדה בחלק מסעיפי ההסכם. בהתכוף מכחישים ומציינים כי עמדו בכל התחייבויותיהם כלפי משטרת פרו ובוחנים צעד משפטי לאכיפת ההסכם. במסגרת ההזמנה, ייצרה החברה בעיקר כלי רכב המבוססים על דגם "הזאב", אותו פיתחה התכוף עבור צה"ל כרכב ממוגן מפני מטענים.

התכוף והחברות הבנות שלה עוסקות בשני תחומי פעילות מרכזיים: מגזר חטיבת הרכב ומגזר חטיבת הפרויקטים. במסגרת הפעילות במגזר כלי הרכב עוסקת החברה בתכנון, ייצור, הרכבה ותחזוקה של כלי רכב ייעודיים לשימושים אזרחיים וצבאיים. בנוסף, מתמקדת החברה בתכנון וביצוע של פרויקטים, הכוללים ייצור, התקנה, בידוד ותחזוקה של מתקני מתכת גדולים. מפעל הייצור של החברה ממוקם באזור תעשייה ציפורית בנצרת, עם שלוחות במפרץ חיפה, בית שאן ואשדוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"