מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> מוסד פיננסי חדש ושונה בנוף הבורסאי הרגיל מגיע לבורסה של תל אביב. האחים שאול ודורי נאוי רוכשים את השליטה בשלד הבורסאי גולדן אקוויטי ומתעתדים להכניס לתוכו את עסקי המימון שלהם.

כיום מרוכזת פעילות המימון של האחים נאוי תחת חברת הבנק העולמי להשקעות. במסגרת זו הם עוסקים בניכיון צ'קים, שטרי חוב, פקטורינג ועוד. לפי ההערכות, הפעילות מגלגלת מחזור שנתי של כ-1.5 מיליארד שקל עם רווח של 40-60 מיליון שקל.

גולדן אקוויטי נמצאת כיום בבעלות אנשי העסקים אביחי סטולרו ומנחם אורן. סטולרו ואורן, המחזיקים כיום ב-32.3% מהון המניות של גולדן אקוויטי כל אחד, ידוללו לאחזקה של 6%. בסיום ההקצאות תחזיק משפחת נאוי בכ-80% מגולדן אקוויטי.

לפני יותר משנה צירף סטולרו לגולדן אקוויטי אחזקות (לשעבר פסגות מימון ופקטורינג) את איש הנדל"ן הוותיק אורן כשותף. סטולרו ואורן תיכננו להכניס לתוך גולדן אקוויטי פרויקט נדל"ן בלונדון, ששוויו עשרות מיליוני ליש"ט והוא נמצא בבעלות אורן. ואולם התוכניות לא יצאו לפועל. גולדן אקוויטי נסחרת לפי שווי שוק של 8 מיליון שקל.

בנקאות עיראקית

משפחת נאוי, ששורשיה בעיראק, עוסקת במימון כבר 28 שנה. משפחתם של שאול ודורי נאוי עסקה בעיראק במסחר בבדי צמר ובבנקאות. היא קישרה בין הקהילה היהודית למערכת הבנקאות העיראקית וניהלה מערכת יחסים קרובה עם משפחת ספרא.

ב-1951 עלתה המשפחה לארץ, והקימה בישראל את קופת מלווה וחיסכון ליוצאי עיראק, שתיפקדה כבנק לכל דבר. ב-74' נמכרה קופה זו לבנק לאומי. בני הדור השני שאול ודורי פעילים בעסקי הבנקאות מ-83'. ב-2004 הם רכשו את הבנק העולמי להשקעות ממשפחת אדלר. מדובר בבנק קטן בפתח תקוה שנקלע לקשיים והם הכניסו לתוכו את עסקי המימון שלהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?