קבוצת דלק חתמה עם גיל אגמון על הסכם למכירת השליטה בדלק רכב במיליארד שקל

השלמת העסקה כפופה לאישור של בנק לאומי, בנק הפועלים, חברת מאזדה וחברת פורד

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה דיווחה אתמול לבורסה כי סיכמה על העסקה שנחשפה לפני כשבוע וחצי ב-TheMarker שבה היא מוכרת באמצעות החברה הבת דלק השקעות ונכסים את השליטה (כ-22%) בחברת דלק מערכות רכב, יבואניות מכוניות מדגם מאזדה ופורד לישראל.

דלק רכב
השלמת העסקה כפופה עדיין לקבלת אישור של יצרניות מאזדה ופורד להעברת השליטה בדלק רכב לידי אגמון, וכן הסכמה של בנק לאומי והפועלים כי אגמון וקבוצת דלק אינם קבוצת לווים אחת לפי ההגדרות של נוהל בנקאי תקין. השלמת העסקה נקבעה ללא יאוחר מ-20 באוקטובר 2010, כך שעד אז אגמון יצטרך לארגן מימון לרכישת המניות, שיגיעו כנראה מלאומי או בנק הפועלים או משניהם.

עם השלמת העסקה תרד אחזקתה של דלק בדלק רכב תרד מ-55% ל-33% ואחזקתה של משפחת אגמון בדלק רכב תעלה מ-16% ל-38%. נכון להיום מכהן גבי לסט, יו"ר קבוצת דלק, גם כיו"ר דלק רכב, כשאסי ברטפלד, מנכ"ל דלק, משמש כדירקטור בדלק רכב. עם העברת השליטה בחברה לאגמון צפויים שינויים בהרכב הדירקטוריון של החברה.

דלק מציינת כי אגמון התחייב באופן חד צדדי כלפי דלק השקעות, כי כל עוד הוא יהיה בעל השליטה בדלק רכב וכל עוד תחזיק דלק השקעות ביותר מ-20% מהון המניות של דלק רכב - הוא יפעל למינוי שני דירקטורים שיומלצו בידי דלק השקעות.

אם אחזקתה של דלק השקעות בדלק רכב תרד ל-15%-20% יפעל אגמון למינוי דירקטור שיומלץ בידי דלק השקעות. לפי תקנון של דלק רכב, ניתן למנות בחברה עד 10 דירקטורים (כולל הדירקטורים החיצונים).

עם השלמת העסקה תחדל קבוצת דלק מלהיות בעלת השליטה בדלק רכב, ובהתאם לכך תפסיק לאחד את דלק רכב בדו"חותיה ותציג את יתרת ההשקעה בה לפי שיטת השווי המאזני, כלומר לפי חלקה בהונה העצמי של דלק רכב.

בהתאם לכך צפויה דלק לרשום בגין העסקה רווח של 1.6-1.8 מיליארד שקל כתוצאה מכירת המניות ומהשיערוך של יתרת המניות לשווי השוק שלהן. בהתאם ליישום תקני החשבונאות הבינלאומיים, תטפל דלק בעסקה זו כמכירת מלוא ההשקעה במניות דלק רכב ורכישה מחדש של המניות הנותרות לפי שווי השוק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות