מדריך למדיה בעת החדשה

לצאת מהקפיין

שגיא חמץ
שגיא חמץ
שגיא חמץ
שגיא חמץ

>> מדיה, מדיה מדיה. מאחר שהנושא מורכב וקצת טעון תרשו לי לדלג על פתיחה יצירתית ומעוררת סקרנות מהסוג שמחייבים בו סטודנטים לעיתונות - ולעבור לעניין עצמו. המדיה, (טלוויזיה, אינטרנט, עיתונות וכו') היא נקודת המוצא של מהלכי שיווק ופרסום רבים, בחירת המדיה היא בד הקנבס של המהלך השיווקי. עם השנים נהפכה המדיה למוצר יקר מאוד והיא זו שמבדילה בין מותגי ענק למותגים קטנים יותר, שלא יכולים להופיע בה באופן מתמשך ובולט.

שלושה סוגי מדיה עומדים כיום לרשות הארגון. מדיה בתשלום - כל כלי להנעת צרכנים שכסף יכול לקנות; מדיה בבעלות (owned media) - אתר הבית של החברה, ניוזלטרים ופורטלים ארגוניים; ומדיה חברתית - בלוג, עמוד החברה או עמודי מותג בפייסבוק וביוטיוב, ובכל מקום אחר שבו הארגון מפרסם תכנים ומנהל אינטראקציה עם גולשים.

אני יודע שעכשיו אתם טופחים לעצמכם על השכם ומחייכים חיוך קטן. הרי מזמן פתחתם עמוד בפייסבוק, אתר בית יש לכם עוד מימי העלייה השנייה ומדיה אתם קונים כמו כולם, אפילו יותר. אבל כאן, כפי שרבים ממנהלי השיווק מרגישים כיום, רק מתחיל העניין - הפיצוח הוא במקום אחר.

הפיצוח של מערך השיווק העתידי, זה שיקנה למותג אנרגיה וכלים להנעה מחודשת של הצרכנים ולפעילות יעילה בעידן שבו הצרכן הוא באמת המרכז, טמונים בהכרה בחשיבותו של כל אחת מהמדיות ובניהול של שלושתן לאורך זמן ובאופן אסטרטגי, תוך הסתכלות רחבה על צרכים ועל קשר בין מחלקות בארגון. נשמע מסובך? זה אכן כך. ברוב הארגונים ישנו בסיס ידע ומקצוענות בניהול מדיה בתשלום. שתי המדיות האחרות, ובמיוחד המדיה החברתית, עדיין מנוהלות כלאחר יד וניהולם מפוזר בדרגים שונים ובאזורים שונים של הארגון.

כדי להתחיל בניהול של מערך המדיה בארגון יש לתכנן את המהלך בצעדים קטנים. הנה כמה עצות שיוכלו לסייע בתהליך:

1. ניהול המדיה העצמית הוא למעשה ניהול מגע מתמשך עם הצרכן. תחום זה נוגע בחמש מחלקות בארגון: שירות לקוחות, שיווק, דוברות, מכירות וטכנולוגיה. מנו אחראי על התחום והחליטו לאיזו מחלקה הוא כפוף. ההגדרה הטובה ביותר לנציג כזה יכולה להיות מנהל תחום הדיגיטל.

2. מנו נציג מכל אחת מהמחלקות האחרות שיהיה חלק מצוות עבודה וחשיבה לקשר הדיגיטלי עם הצרכן. מנו אנשים שאוהבים ורוצים לתרום לתחום ואל תעשו מינויים מצרכים פוליטיים של דיווח או שרשרת פיקוד.

3. הדרך לשינוי ולהחלפת מרכז הכובד בין המדיה בתשלום לשאר המדיות ארוכה ואין בה קיצורי דרך. הגדירו פרויקט ראשון ושימו יעדים ומטרות ברורים ובני השגה.

4. ככל שיהיו יותר מבקרים וחברים בנכסי המדיה שלכם, כך תוכלו להשיג מטרות רחבות יותר בעתיד. הקצו באופן קבוע אחוז מסוים מהמדיה בתשלום שלכם כדי להניע אנשים לשאר המדיות.

5. המדיה בתשלום הכתיבה מערכת יחסים של צייד וניצוד ונמדדה בכמות ובחשיפה. נסו לייצר מדדים חדשים שבהם נבחנים איכות הקשר, זמן השהייה, מספר האינטראקציות וקצב הצמיחה הארגוני.

6. תיהנו. סביבה דיגיטלית היא עדיין עניין של חדשנות. נסו ליצור סביבה שבה יש סובלנות לטעויות ונשמרת בה אנרגיה של הנאה ותשוקה לנושא.

-

הכותב הוא מנכ"ל בלינק

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה