ההון העצמי של אלעד נשחק ב-200 מ' ד' בשלוש שנים

אלעד גרופ סיימה את הרבעון עם הפסד נקי של יותר מ-11 מיליון דולר, בעיקר בשל גידול בעלויות התפעול והפסדי החברות הבנות

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

>> חברת אלעד גרופ, זרוע הנדל"ן הפרטית של יצחק תשובה, סיימה את הרבעון השני של השנה בהפסד נקי (המיוחס לבעלי המניות) של כ-11.3 מיליון דולר, ירידה של כ-26% לעומת הרבעון המקביל - כך לפי דו"חותיה הכספיים לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2010 שפירסמה אתמול החברה.

מבין הנכסים הבולטים של אלעד נמנים פרויקטים כמו פלאזה ניו יורק, פרויקט מגורי היוקרה קרליל (Carlyle) בבוורלי הילס שבלוס אנג'לס וכן הקרקע שנרכשה ב-2007 - יחד עם אי.די.בי של נוחי דנקנר - בבירת ההימורים לאס וגאס תמורת כ-1.25 מיליארד דולר. בעקבות ההפסדים נשחק הונה העצמי (לא כולל הלוואות בעלים) של אלעד גרופ בשלוש השנים האחרונות ביותר מ-200 מיליון דולר - ירידה של כ-45%. ההון העצמי הכלכלי (הכולל הלוואות בעלים) נאמד לפי סוף יוני 2010 ב-914.7 מיליון דולר.

מניותיה של אלעד גרופ לא נסחרות בבורסה, אך היות שבמסגרת הנפקת המניות של החברה הבת, אלעד קנדה, לציבור הוצע למחזיקי האג"ח של אלעד גרופ להמיר חלק מהאג"ח למניות לאלעד קנדה, החברה החלה לפרסם את תוצאותיה הכספיות. אלעד גרופ גייסה במהלך שנות הגאות בשווקים אג"ח בישראל בהיקף של כ-3 מיליארד שקל.

ההכנסות של אלעד גרופ גדלו ברבעון השני של השנה בכ-7% לעומת הרבעון המקביל לכ-131 מיליון דולר. את המחצית הראשונה סיימה החברה עם עלייה של כ-11% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה ב-2009.

החברה יצרה במהלך המחצית הראשונה של 2010 תזרים מזומנים מזערי מפעילות שוטפת של 2 מיליון דולר, לעומת תזרים שלילי של 52.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה. לאחרונה שילמה אלעד גרופ למחזיקי האג"ח כ-32 מיליון דולר, כך שנותרו לה עד סוף השנה תשלומי אג"ח של כ-7 מיליון דולר. בקופת החברה יתרות מזומנים, מזומן מוגבל וני"ע סחירים בהיקף של 202 מיליון דולר.

נפתלי ציין עם פרסום הדו"חות כי "אנו ממשיכים להרגיש את ניצני ההתאוששות הכלכלית ואת השפעתם החיובית על פעילות הקבוצה. תהליך זה החל לפני כמה חודשים ואנו מאמינים כי ימשיך בהמשך השנה. הפעילות בשוק הקנדי ממשיכה להפגין חוזק שלהערכתנו צפוי לגבור במהלך 2010 ו-2011. אנו מאמינים כי המהלכים העסקיים שאנו מובילים לאחרונה, ושכוללים את השלמת הנפקתה של אלעד קנדה בבורסת תל אביב, יהוו מנועי צמיחה עתידיים לחברה ויאפשרו לנו לנצל את ההזדמנויות בשווקים להמשך פיתוח העסקים של אלעד בשנים הבאות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?