לשכת עורכי הדין מבקשת תקציב של 56 מיליון שקל

במסגרת הצעת התקציב ל-2011 הלשכה מתכננת להוציא על חגיגות היובל ללשכה 900 אלף שקל ועוד 800 אלף שקל על הבחירות ללשכה שיתקימו ביוני. דמי החבר לעורכי הדין לא יועלו

נורית רוט, פרשנות
נורית רוט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נורית רוט, פרשנות
נורית רוט

>> התקציב המבוקש של לשכת עורכי הדין ל-2011 הוא 56.4 מיליון שקל. הצעת התקציב תובא בפני ועדת הכספים של הלשכה בקרוב, וההצבעה עליה, לאחר הדיון בהסתייגויות, צפויה להתקיים רק בנובמבר.

לדברי ראש הלשכה עו"ד יורי גיא-רון, דמי החבר לכ-46 אלף עורכי הדין החברים בלשכה, לא יועלו השנה, זאת למרות שלדעתו, "באופן ראלי לנוכח מה שהלשכה צריכה ולאור שיעור דמי החבר בארגונים מקבילים בארץ ובחו"ל, ולאור הפיחות הראלי בדמי החבר - היה צריך להעלות את דמי החבר". כיום דמי החבר הם 90-100 שקל לחודש. לפי הצעת התקציב, הכנסות הלשכה מדמי החבר ב-2010 הסתכמו בכמעט 41 מיליון שקל, וב-2010 מוערכות ההכנסות מדמי החבר בסכום אף גבוה יותר - 43.6 מיליון שקל, בשל הגידול המתמיד במספר החברים.

הכנסות נוספות של הלשכה נובעות בין היתר מהתשלומים שמשלמים עורכי הדין לכנס השנתי באילת ומהחסויות לכנס - שלפי ההצעה מסתכמים על 1.6 מיליון שקל. 5.6 מיליון שקל צפויים להתקבל מבחינות ההתמחות ומדמי הרישום של המתמחים ושל עורכי דין. בנוסף, ללשכה הכנסות מארועים וסדנאות שהיא עורכת, למשל בפורום עורכי הדין הצעירים.

על מה מבקשת הלשכה להוציא השנה 56 מיליון שקל? על הבחירות למוסדות לשכת עורכי הדין שאמורות להתקיים ביוני 2011 מבקשת הלשכה להוציא 800 אלף שקל מכספי הרזרבה שצבורים בקופתה. על כנס לשכת עורכי הדין ל-2011 הנערך מדי שנה באילת, מבקשת הלשכה להוציא מתקציבה סכום של 1.6 מיליון שקל. על תרבות, אירועים והשתלמויות תוציא הלשכה בשנה הקרובה 1.4 מיליון שקל, מתוכם על חגיגות היובל ללשכה היא מבקשת להוציא 500 אלף שקל לפחות. אם ללשכה יהיו הכנסות בגין פעילויות ואירועים אחרים, מבקשת הלשכה להוציא 400 אלף שקל נוספים לחגיגות היובל. עד כה הוציאה הלשכה ב-2010 כבר 25 אלף שקל בגין חגיגות אלה. מהלשכה נמסר כי "האירועים נועדו להנחיל את חשיבות הלשכה מבחינה ציבורית וחברתית".

מלבד זאת, על טקס ההסמכה לעורכי הדין בכוונת הלשכה להוציא 820 אלף שקל. על הטקס שנערך השנה, הוציאה הלשכה השנה מעט יותר - 850 אלף שקל.

עבור כיסוי נסיעותיו של ראש הלשכה לחו"ל תוציא הלשכה ב-2011 סכום המוערך ב- 80 אלף שקל, ועל שכרה השנתי של העוזרת לראש הלשכה - עו"ד אביטל אוזן - תוציא הלשכה השנה 304 אלף שקל (כולל עלויות מעביד שונות). עבור פרויקט "שכר מצווה" - פרויקט מתן סיוע משפטי פרו בונו הניתן על ידי עורכי דין - תוציא השנה מיליון שקל, לעומת 700 אלף שקל בשנה שעברה.

עבור פרויקט השמה של עורכי דין תוציא הלשכה 640 אלף שקל. על מוסד הבוררות של הלשכה שהוקם לפני כשנה יוציאו 340 אלף שקל. בגין דיוני מועצת לשכת עורכי הדין וועדות הלשכה תוציא הלשכה כ-1.8 מיליון שקל. בגין הגשת תביעות משפטיות, בין השאר להגנת המקצוע או לקבלת דמי חבר שלא שולמו, תוציא הלשכה כ-790 אלף שקל. על דוברות והסברה תוציא הלשכה 815 אלף שקל - מתוכם 485 אלף שקל המיועדים לשכר השנתי של דוברת הלשכה ועוזרת הדוברת, ועוד 210 אלף שקל לייעוץ תקשורתי חיצוני.

על כתבי עת ופרסומים שונים של הלשכה, תוציא הלשכה 1.63 מיליון שקל. על השיפוט המשמעתי ומנגנון האתיקה של עורכי הדין, תוציא הלשכה סכום מוערך נמוך יותר - 1.3 מיליון שקל.

מלשכת עורכי הדין נמסר בתגובה: " תקציב הכנס השנתי בסך 1.6 מיליון שקל ותקציב טקס ההסמכה הינם משקים סגורים, שאינם משולמים על ידי דמי החבר. יודגש, כי כ-13 אלף עורכי דין כבר הזמינו את כרטיס האשראי Members - מועדון הצרכנות של הלשכה.

לדברי ראש הלשכה, "סוף סוף חלפו הימים של "מה הלשכה עושה בשבילי". כל מי שרק יעשה את כרטיס האשראי, וישתמש בהצעות המועדון לאורך השנה, יחסוך יותר מדמי החבר המשולמים ללשכה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"