קרדן אן.וי: שיערוך הנכסים במזרח אירופה תרם למעבר לרווח של 14 מיליון יורו

הנהלת החברה: נמכור פחות דירות בסין, אך נגדיל את תיק הנדל"ן המניב במזרח אירופה ב-2010

ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ואדים סבידרסקי, פרשנות
ואדים סבידרסקי

קרדן אן.וי, בעל השליטה בקרדן ישראל, הגדילה את הכנסותיה ברבעון השני של השנה ב-13% לעומת ל-208 מיליון יורו לעומת התקופה המקבילה אשתקד. התרומה המהותית לשורת ההכנסות הגיעה מתחום הבנקאות והאשראי - עלייה של 7 מיליון יורו בהשוואה לרבעון המקביל ב-2009. תחום ביצוע עבודות נדל"ן, בעיקר באמצעות חברת GTC פולין, תרם כ-15 מיליון יורו נוספים להכנסות. החברה ממקדת את פעילותה במדינות מזרח אירופה וסין בנדל"ן ובשירותים פיננסיים.

בניכוי ההוצאות לפעילות השוטפת של החברה, הרווח התפעולי זינק ב-250% לסך 15 מיליון יורו ברבעון השני. כמו כן, נרשמה עליית ערך נכסי החברה של כ-17 מיליון יורו, לעומת ירידת ערך של 34 מיליון יורו ברבעון אשתקד, זאת בעקבות להיחלשות היורו מול המטבעות במרבית המדינות שבהן פועלת החברה.

גידול של 38% בהוצאות מימון קוזז חלקית גם על ידי רווח ממימוש נכסים והכנסות אחרות, כך שבסיכומו של רבעון, קרדן מדווחת על רווח לבעלי מניות של 14 מיליון יורו בהשוואה להפסד של 15 מיליון יורו בתקופה מקבילה.

החברה ממשיכה להציג תזרים מזומנים חיובי מפעילותה השוטפת ברבעון השני אשר הסתכם בכ-10 מיליון יורו - ירידה של 10% בהשוואה לרבעון המקביל. ברם מתחילת השנה, התזרים נותר שלילי ואף גדל ל-30 מיליון יורו לעומת 7 מיליון יורו בחציון הראשון של 2009.

בסיכום החציון הראשון של 2010, הכנסות החברה עלו ב-13% ל-312 מיליון יורו, הרווח התפעולי זינק ל-91 מיליון יורו, לעומת הפסד של 7 מיליון יורו בתקופה המקבילה ובשורה התחתונה, הציגה החברה רווח של 1 מיליון יורו לבעלי המניות, בהשוואה להפסד של 33 מיליון יורו בחציון אשתקד.

החברה הגדילה את אחזקותיה בבנק VAB האוקראיני ורשמה הפסד של כ-16 מיליון יורו ברבעון הראשון, בשל רישום על פי התקן החשבונאי IFRS. עם זאת, החברה מציינת שיפור במצב המקרו-כלכלי ברוסיה, בזכותו הצטמצם ההפסד של חברת TBIF ב-8 מיליון יורו. ההחלטה למכור את עסקי הביטוח והפנסיה, של חברת TBIH, הניבה רווח נקי של 24 מיליון יורו לקרדן במחצית הראשונה של 2010 ואינה צפויה להניב רווחים בעתיד.

לאחר ביצוע ניתוחים גיאו פוליטיים וכלכליים, הנהלת החברה הגיעה למסקנה כי השווקים המתעוררים יתאוששו בטווח הבינוני-ארוך. בנוסף, הנהלת החברה אינה מצפה להשפעה מהותית של בועת הנדל"ן המתפתחת בסין. לטענתה, על GTC סין, משום והחברה בונה דירות בערים מהמעגל השני והשלישי המאופיינים בקונים הרוכשים למטרת שימוש עצמי ולא לספקולציות.

דירקטוריון החברה צופה לגידול של תיק נדל"ן המניב ברשות החברה באירופה ב-50 אלף מ"ר נוספים במהלך שנת 2010, וזאת בשל השלמת בניית מרכזי קניות בצ'כיה ובולגריה. עם זאת, צופים בחברה כי תחום מכירת הדירות למגורים במזרח אירופה ימשיך להיות חלש עקב הקשיים בשווקים.

החברה צופה כי תמכור פחות דירות בסין במחצית השנייה של 2010, בעקבות צעדי צינון של ממשלת סין. כמו כן, בחברה מעדיפים את הסביבה הכלכלית ברוסיה על פני בולגריה, רומניה ואוקראינה.

אלאן איצקוביץ, יו"ר הדירקטוריון: "האזורים שבהם אנו פועלים התמודדו עד היום טוב יחסית עם משבר החוב הריבוני באירופה ומדדי הצמיחה המשיכו להציג שיפור במהלך הרבעון השני של שנת 2010. אחת הראיות לכך היא שהמטבעות של המדינות בהן אנו פועלים התחזקו אל מול האירו. אנו משוכנעים שהגישה הממוקדת שלנו ביחס להשקעה בפעילויות הליבה שלנו בשווקים המתעוררים תמשיך להוביל לערך בר-קיימא לטווח ארוך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד