תורם המשקיע בקהילה זקוק למידע

המגזר השלישי

אהובה ינאי
אהובה ינאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אהובה ינאי
אהובה ינאי

>> המחזור הכספי של המגזר השלישי היה ב-2008 98 מיליארד שקל. ואולם למרות גודלו, הוא אינו מוכר ונגיש לרבים.

מדובר בצעד משמעותי ומבורך המציב את ישראל בין המדינות המקדמות את המגזר השלישי כחלק בלתי נפרד מהמשק. ישראל היא השלישית בעולם, אחרי ארה"ב ובריטניה, המובילה מהלך חשוב זה. גיידסטאר הוא כלי ידע המאפשר לכל אדם לדעת על אחד המרכיבים החשובים של המשק, ואכן, המגזר החברתי הוא בעל משמעות כלכלית וחברתית, כאשר מועסקים בו כ-370 אלף שכירים.

ידע פשוט ונגיש על המגזר השלישי הוא חיוני, אך עלינו לזכור כי השקעה בקהילה היא תורה שלמה. גיידסטאר הוא התחלה טובה בלמידת התורה הזו, אך הוא משקף, בעיקר, תמונה טכנית. הנתונים הנמצאים באתר הם הכרחיים, אך אין בהם כדי לשקף איכות ופוטנציאל. תורם המשקיע בקהילה זקוק למידע. בגיידסטאר קיים מידע בסיסי, אך לאחר צעד ראשון זה נדרש ליווי מקצועי ונכון של ההשקעה. עמותות רבות הנמצאות בשנותיהן הראשונות או נקלעות למשברים עלולות להציג תמונה "טכנית" חלשה, שאינה בהכרח משקפת את המציאות ואת הפוטנציאל החברתי הגלום בהן.

התורה של ההשקעה בקהילה היא מכלול שלם של מידע וידע מקצועי הנצבר לאורך שנים. זהו מידע על הצרכים החברתיים, על פעילות הארגון בשטח, על הייחוד המקצועי של פרויקט מסוים ועל ההשפעה החברתית של הפרויקט או של הארגון. היכרות עמוקה ויסודית עם ארגונים חברתיים מאפשרת להבין מי הם המקומות המנוהלים היטב ומי הם המקומות אשר לפועלם תהיה השפעה חברתית ארוכת טווח. מכלול הידע יאפשר לתורמים לדעת כי הם משקיעים במקום הנכון וכי תרומתם עשויה לחולל שינוי.

הכותבת היא מנכ"לית ארגון מתן, המקדם אחריות חברתית של עסקים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"