המסחר הסתיים בירידות קלות: מדד ת"א 25 איבד 0.2% ומניית טבע איבדה 12% השבוע

מדד מניות הבנקים עלה ב-1.5%; בסיכום שבועי נותר מדד ת"א 25 ללא שינוי

טל לוי
טל לוי

יום המסחר האחרון השבוע התנהל בירידות שערים קלות: מדד ת"א 25 איבד 0.2% וננעל ברמה של 1,118.59 נקודות ומדד ת"א 100 איבד 0.35 וננעל ברמה של 1,029.17 נקודות. מדד מניות הנדל"ן נותר ללא שינוי ומדד מניות הבנקים טיפס ב-1.5%. מחזורי המסחר הסתכמו ב-2.53 מיליארד שקל.

בסיכום שבועי נותר מדד ת"א 25 ללא שינוי ומדד תל אביב 100 איבד 0.35%. בשבוע שעבר עלה מדד ת"א 25 ב-0.6% ומדד תל אביב 100 איבד כ-0.2%.

הבוקר פקעו האופציות הנסחרות בבורסה ואשר עוקבות אחר מדד ת"א 25. הפקיעה היתה שלילית (0.365%-) כך שמדד ת"א 25 פתח ברמה של 1,116.46 נקודות. הפקיעה ריכזה מחזור של 1.1 מיליארד שקל. סמוך לתום שעות המסחר בתל אביב, הצביעו המדדים המובילים בוול סטריט על עליות של עד 0.5%.

דיונים חמים בנושא, בקהילת הבורסה בתל אביב ב-TheMarker Cafe

אתמול בערב פורסם הדו"ח התקופתי על מצב הכלכלה האמריקאית של הבנק הפדרלי, המכונה "ספר הבז'" והעלה תוצאות בינוניות למדי: הצמיחה בפעילות הכלכלית בחלק מאזורי ארה"ב רשמה האטה או נבלמה כליל בחודש יוני ובמחצית הראשונה של יולי. כלכלת ארה"ב המשיכה לצמוח בתקופה אליה מתייחס הדו"ח, אולם חלק מ-12 מחוזות הבנק הפדרלי דיווחו על האטה ואף עצירה של הצמיחה.

מנגד, פורסמו נתונים מאכזבים לפיהם מספר ההזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב ירד בחודש יוני ב-1%, בהובלת הירידה בביקוש לציוד ביטחוני. ללא חישוב הציוד הביטחוני, נתון אשר נוטה להיות בלתי יציב, עלה מספר ההזמנות למוצרים בני קיימא ב-0.6% בחודש יוני לעומת החודש המקביל ב-2009. לעומת זאת, סקר סקר משקיעי אג"ח בכירים שערכה חברת דירוג האשראי פיץ' מצביע כי משקיעים בכירים מפגינים ביטחון מפתיע לגבי המשך הצמיחה הכלכלית וקצב התאוששות שוק האשראי בארה"ב.

ישראמקו
דלק קידוחים
מניית טבע ממשיכה לרכז עניין המתבטא במחזורים גבוהים ובירידות שערים, לאחר שפירסמה תוצאות רבעוניות מצויינות שהיכו את תחזיות האנליסטים. היום ריכזה המניה את המחזור הגבוה בבורסה - 393 מיליון שקלים. האנליסטים מודאגים כעת מהאפשרות לייצר תרופה מתחרה לתרופת הקופקסון של טבע המיועדת לטרשת נפוצה ואשר סיפקה כ-25%-30% מרווחיה.

בנק ההשקעות UBS הותיר אתמול לטבע המלצה קנייה אך הוריד את מחיר היעד מ-69 ל-64 דולר - 30% מעל למחיר המניה. גם במריל לינץ' ממשיכים להמליץ לקנות את מניית טבע אך תחזית הרווח הורדה. אתמול בערב הודיעה טבע על תוצאות חיוביות בניסוי השלישי והמכריע בתרסיס במתן דרך האף המיועד לטיפול בדלקת אלרגית עונתית שפוגעת ב-60 מיליון אמריקאים. טבע מציינת כי הניסוי עמד בכל היעדים בכל הקשור ליעילות והציג שיפור מובהק סטטיסטית בהשוואה לתרופת דמה שקיבלו חלק מהמשתתפים בניסוי. התרסיס יינתן בפורמולציה יבשה בעוד שכיום כל התרסיסים למחלה זו משווקים בפורמולציה רטובה, שגורם לאי נוחות לחולה.

כמדי רבעון, שופרסל היא החברה הגדולה הראשונה המציגה את הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2010 ובהם ירידה של 3.5% בהכנסות שהסתכמו ב-2.68 מיליארד שקל. הרווח התפעולי של החברה ירד ב-3.7% ל-128 מיליון שקל והרווח הנקי עלה ב-8% ל-104 מיליון שקל. עם זאת, בשל הפרשי עיתוי מושווה רבעון "נטול פסח" לרבעון המקביל שכלל את חג הפסח אשר מאופיין במכירות מוגברות.

יום לאחר ההודעה הדרמטית על פרישתו, נפגש המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, עם האנליסטים המסקרים את ענף הבנקאות. הפגישה התמקדה בעיקר בדרישות ההון מהבנקים ומהדרישות שלו לגבי ההפרשות של הבנקים לחובות מסופקים. המשמעות היא שהבנקים (וביניהם לאומי, הפועלים, דיסקונט, מזרחי-טפחות והבינלאומי) ייאלצו לשריין יותר הון - מה שעשוי לפגוע ביכולת חלוקת הדיווידנד.

מניית רציו מרכזת מחזורי מסחר גבוהים מאז תחילת יוני, עם פרסום תוצאות המבחנים שנערכו במבנה "לויתן" בו היא שותפה, המצביעים על סבירות גבוהה למציאת גז טבעי ונפט בכמויות גדולות. רציו ריכזה גם היום מחזור של יותר מ-85 מיליון שקלים. לאחרונה מרכזת רציו עניין רב יותר, עם מחזורים עצומים במהלך ימי המסחר.וההערכות הן כי בשבועות האחרונים, ובעיקר בימים האחרונים, החלו גופים מוסדיים גדולים לרכוש מניות של השותפות.

מדדי בורסת תל אביב
ת"א 2
5
ת"א 100
מדד הבנקים
מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?