עוד שבוע חיובי בבורסה: ת"א 25 מוסיף 0.6% ומשלים עלייה שבועית של 1.9%

הכלכלנים צופים עלייה של 0.3% במדד יוני שיתפרסם היום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר באחד העם ננעל היום בעליות שערים בעקבות היפוך מגמה לחיובית באירופה על רקע יציבות המטבע האירופאי ודו"חות טובים של בנק ההשקעות ג'י.פי. מורגן. כמו כן, המסחר התנהל בציפייה לפרסום מדד המחירים לצרכן לחודש יוני הערב על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, העשוי להוסיף כ-0.3% לערכו, על פי תחזיות הכלכלנים.

מדד תל אביב 25, נסגר ברמת 1,111.31 נקודות ו-תל אביב 100 הוסיפו 0.6% כל אחד, וננעל ברמה של 1,033.78 נקודות מדד הבנקים עולו גם הם ב-0.4% ומדד הנדל"ן עלה ב-0.6%. מחזורי המסחר היו נמוכים מהרגיל והסתכמו בכ-1.25 מיליארד שקל.

בורסת תל אביב רושמת שבוע עליות נוסף כאשר בסיכום השבועי, הוסיף מדד ת"א 25 1.9% לערכו וזאת בהמשך לעלייה של כ-2.7% בשבוע הקודם. מדד ת"א 100 הוסיף 2% לערכו, בהמשך לעלייה של 2.7% בשבוע שעבר.

גם בשוק הסולידי שוררה מגמה חיובית כאשר מדדי איגרות חוב קונצרניות רשמו עליות של עד 0.4% בדירוגים בינוניים. באפיק הממשלתי, הן השקלי והן הצמוד, ממתינים לפרסום המדד המחירים לצרכן והמסחר התנהל במגמה מעורבת תוך שינויים של עד 0.2%.

דיונים חמים בנושא, בקהילת הבורסה בתל אביב ב-TheMarker Cafe

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בארה"ב, הצביעו, סמוך לשעת הסגירה בתל אביב, על פתיחת מסחר יציבה.

בגזרת המקרו, הערב יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש יוני. במאי עלה המדד ב-0.4%. מתחילת השנה עלה מדד המחירים לצרכן ב-0.4% וב-12 החודשים האחרונים מסתכמת האינפלציה ב-3%. יעד האינפלציה הממשלתי עומד על 1%-3% בשנה. על פי הערכות אנליסטים, המדד צפוי לעלות ב-0.3%. התחזית האגרסיבית ביותר היא לעלייה של 0.5% והתחזית הנמוכה ביותר היא לעלייה של 0.1% בלבד.

מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים וארגון מנהלי הרכש לחודש יוני 2010 רשם ירידה של 2.1 נקודות אחוז. המדד ירד לרמה של 46.0% מרמה של 48.1% בחודש מאי ונמצא זה החודש השני ברמה הנמוכה מ-50%, המבחינה בין התרחבות להתכווצות בפעילות התעשייתית. מרבית סעיפי המדד נמצאים ברמה הנמוכה מ-50, ובכלל זה ביקושים מקומיים, ביקושים ליצוא ותפוקות ייצור.

בארה"ב, הבנק הפדרלי הוריד את תחזיות הצמיחה לכלכלת ארה"ב לשנים 2010 ו-2011, ובכירי הבנק העריכו כי התאוששות כלכלת ארה"ב צפויה להיות איטית משצפו עד כה, אם כי לא ראו צורך מיידי בשינויים במדיניות המוניטרית עקב כך.

השביתה בבנק הבינלאומי ובבנק פאג"י הסתיימה אתמול, שבועיים לאחר שהחלה. סניפי הבנק ברחבי הארץ ייפתחו היום. גם סניפי בנק אוצר החייל, מקבוצת הבינלאומי, ייפתחו לאחר שבוע שבו הם היו סגורים. השביתה הסתיימה למרות שלא הושג שום הסכם בין הצדדים.

משרד התשתיות הורה לקבוצת דלק ולחברת נובל אנרג'י האמריקנית להיערך לקידוח הפקה של שדה הגז הטבעי נועה, 11 שנים לאחר שהתגלה. ההערכות הן כי נועה מכיל גז בנפח של 6.2-7.6 מיליארד מ"ק (BCM).ההנחיה ניתנה בעקבות המחסור הצפוי בגז טבעי למשק לקראת סוף 2013 - בעקבות הידלדלות מאגרי מארי-B של שותפות ים תטיס ונוכח הציפייה כי הימשכות הדיונים הסטטוטוריים סביב הפקת הגז ממאגר תמר, תביא לעיכוב הגעת הגז. הנחיית המשרד לא כללה תאריך יעד לקידוח - וזאת ככל הנראה מתוך כוונה להמתין להתפתחויות אפשריות בפרויקט תמר.

קרן פימי חתמה על הסכם להשקעה בחברת תה"ל שבשליטת קרדן אן.וי. ההשקעה תתבצע באמצעות הלוואה בהיקף של עד 50 מיליון דולר בשלב זה. בהמשך תוכל פימי להשקיע 50 מיליון דולר נוספים תמורת אופציות בתה"ל. שווי האופציות קובע לתה"ל שווי של 250 מיליון דולר. ההנחה היא, כי תה"ל תונפק בבורסה תוך שנתיים. לפיכך נקבע בהסכם, כי האופציות ייגזרו משווי של 250 מליון דולר או משווי השוק של תה"ל בהנפקה בהנחה של 25% - הנמוך מהשניים.

טאואר, יצרנית השבבים ממגדל העמק, הודיעה כי רכשה רישיון לשימוש IP בפלטפורמת NVM (זיכרון בלתי-נדיף) בטכנולוגיה של Kilopass (קילופס). טכנולוגיית האנטי-פיוז ידועה ברמת האבטחה הגבוהה שלה ובשמירת מידע רגיש והיא מתאימה לתכנון מעגלי הגנה מבוססי ידע. על פי הערכות, הרישיון נרכש בתמורה לעשרות אלפי דולרים אך יאפשר לחברה להרחיב את שוק היעד בכ-100 מיליון דולר. בטכנולוגיה זו משתמשים לייצור רכיבים הנמצאים במשחקי וידיאו, טלפונים סלולריים, תגי RFID ועוד.

מדדי בורסת תל אביב
ת"א 2
5
ת"א 100
מדד הבנקים
מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"