המסחר נחתם בירידות בעקבות אירופה: ת"א 25 השיל 1%; הבנקים איבדו 1.5%

די מדיקל הוסיפה 2.2% בעקבות ההנפקה הצפויה בוול סטריט; קבוצת דלק איבדה 3.5%

ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו
ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו

יום המסחר בתל אביב שנפתח בעליות, נחתם בירידות בעקבות בורסות אירופה. מדד תל אביב 25 ירד ב-1% וחתם ברמה של 1,105 נקודות, תל אביב 100 איבד 0.8% ל-1,028 נקודות, מדד הבנקים נחלש ב-1.5% ומדד מניות הנדל"ן ירד ב-1.4%. מחזורי המסחר הסתכמו ב-1.3 מיליארד שקל - סכום גבוה יחסית לעומת הממוצע של יולי עד כה, שעומד על 1.08 מיליארד שקל.

דיונים חמים בנושא, בקהילת הבורסה בתל אביב ב-TheMarker Cafe

סמוך לסגירת המסחר, הורו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בארה"ב על פתיחת מסחר חיובית נוספת של עד 0.7% ועל המשך הסנטימנט החיובי, זה היום השביעי ברציפות. האופטימיות נובעת מפתיחה מעודדת של עונת הדו"חות, לאחר שאינטל פירסמה אמש דו"חות אשר היכו את ציפיות המשקיעים.

"יחס הלימות ההון הממוצע במערכת הבנקאית, לאחר שמופעלת עליו השפעת הזעזועים השונים שנבחנו, נותר מעל המינימום הנדרש" - זוהי מסקנת בנק ישראל ממבחני הקיצור שערך ואשר מטרתן לבדוק עד כמה עמיד הבנק בפני זעזועים. מדובר באחד הפרמטרים העיקריים המעידים על איתנותו של הבנק.

חטיבת המחקר בבנק ישראל פירסמה אתמול תחזית, שלפיה רמת האינפלציה במשק ב-12 החודשים הקרובים תהיה סמוך למרכז היעד השנתי של הממשלה (3%-1%) - 1.8%. לפי הערכת בנק ישראל, רמת האינפלציה ב-2010, תהיה נמוכה - 1.3% וב-2011 תסתכם ב-2.1%. בבסיס התחזית מונחת ההערכה כי ריבית בנק ישראל ברבעון השלישי של השנה תגיע לרמה ממוצעת של 1.8% (ריבית בנק ישראל היום 1.5%) ולרמה של 2.5% בעוד שנה.

בזירת המקרו העולמית, הגירעון במאזן הסחר של ארה"ב התרחב באופן לא צפוי בחודש מאי ל-42.3 מיליארד דולר - שיא של שנה וחצי כאשר האנליסטים חזו גירעון של 39 מיליארד דולר בחודש מאי לעומת גירעון של 40.3 מיליון דולר בקריאה הקודמת.

סוכנות דירוג האשראי מודי'ס הורידה אתמול את דירוג האשראי של פורטוגל בשתי דרגות בשל חששות מהיחלשותה בטווח הבינוני. דירוג האשראי ירד מ-AA2 ל-A1. עם זאת, מודי'ס הותירה את תחזית דירוג האשראי של פורטוגל יציבה.

בגזרת המניות, בנק הפועלים גייס כ-1.2 מיליארד שקל ממשקיעים מוסדיים לאחר שהיקף הביקושים הסתכם בכ-2.8 מיליארד שקל. הגיוס נעשה במסגרת הנפקה של שתי סדרות של ני"ע - אג"ח צמודה למדד ל-3 שנים וכתבי התחייבות נדחים (הנכללים בהון המשני) בריבית שקלית קבועה לא צמודה, במח"מ 7 שנים.

הסתיימה השביתה בבינלאומי: בתום פגישה בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני ומנכ"ל הבנק הבינלאומי סמדר ברבר-צדיק שנערכה הבוקר הוחלט כי יו"ר ההסתדרות יבקש מהוועדים לסיים את השביתה בבינלאומי ובפאג"י במקביל עיני ינהל את המו"מ במטרה לסיים את הסכסוך בהקדם. ועדי העובדים נענו לבקשה ויחזרו לעבודה מיידית.

פורום ראשי הרשויות בנגב התכנס אתמול והביע מחאה נוכח כוונת משרד האוצר לבטל הטבות למפעלי כריה והפקת מחצבים, שתפגע בחברת כיל. הפורום הסמיך את היו"ר, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', ואת ראש עיריית דימונה, מאיר כהן, להיפגש היום עם מנכ"ל משרד האוצר, חיים שני.

תנובה שמחזיקה ב-79.7% ממניותיה של סנפרוסט מעוניינת למחוק את החברה מהמסחר בבורסת תל אביב. בבקשתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב מציעה תנובה לשלם עבור כל המניות שבידי הציבור מחיר של 28.5 שקל למניה, הגבוה ב-34% ממחיר המניה אתמול בבוקר ומשקף שווי חברה של 146 מיליון שקל לסנפרוסט. מניית סנפרוסט עלתה אתמול ב-33.8% למחיר של 28.4 שקל בתגובה לפרסום ההודעה.

מניית איזיצ'יפ עלתה אתמול בוול סטריט ב-5.4% לאחר שבית ההשקעות RBC, שותפו האסטרטגי של תמיר פישמן, החל לסקר את מניית החברה עם המלצת "תשואת יתר" ומחיר יעד של 24 דולר, הגבוה ב-28.3% ממחיר המניה בוול סטריט שלשום.

סלקיור, חברת פורטפוליו של חברת הביומד הדסית ביו, העוסקת במחקר בתאי גזע הודיעה היום לבורסה על שינוי בעלות. חברת ES Cell International Pte, המחזיקה 49% מסלקיור, נמכרה לחברה הציבורית האמריקאית ביוטיים (BioTime).

מניית חברת הביומד די-מדיקל, המתכננת לצאת להנפקה גם בארה"ב, רושמת עליות נאות, לאחר שהודיעה לבורסה כי תנסה להציע את מניותיה בארה"ב במחיר של 10-12 דולר למניה. את יום המסחר פתחה המניה ברמה של 34 שקלים (כ-8.8 דולר).

מדדי בורסת תל אביב
ת"א 2
5
ת"א 100
מדד הבנקים
מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?