יחימוביץ' לנאמן: הוועדה אינה סימפוזיון - יש להביא פתרונות

שר המשפטים ביקש 3 חודשים נוספים לוועדה הבוחנת נושא שכר הבכירים ■ יחימוביץ': "המשפט הציני ביותר שהושמע היה דבריו של נאמן, כי בשלושה חודשים אלה הוועדה תעסוק בניסיון לכתוב את פרק המבוא; מדובר בוועדה שמלכתחילה מונתה כדי לנסות ולחסל כל ניסיון לפקח על שכר הבכירים"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

עימות חריף פרץ אחר הצהריים בין חברי הכנסת שלי יחימוביץ' (עבודה) וחיים כץ (ליכוד) לבין שר המשפטים יעקב נאמן, שביקש לדחות את סיום עבודת ועדת השרים לשכר הבכירים ב-3 חודשים.

2 הח"כים הטיחו בנאמן כי אינו יכול להתנתק מקבוצת האינטרס המצומצמת, שייצג בתור עורך דין וישוב לייצג אותה בעתיד. נאמן השיב כי הוא רואה בדברים פגיעה אישית והוסיף כי הצעת החוק אינה ראויה. על כך השיב לו ח"כ כץ: "ושכר של מיליון וחצי שקל בחודש הוא ראוי?"

יחימוביץ' וכץ התריסו בפני נאמן כי "מלכתחילה רציתם לקבור את סוגיית שכר הבכירים". יחימוביץ' אמרה לנאמן: "עם כל הכבוד לעובדה שקיים חמש ישיבות ושמע 26 מומחים, ועדת השרים אינה סימפוזיון ואינה האוניברסיטה הפתוחה ותפקידה היה להביא לפחות שלד של הצעת פתרון כפי שסיכמה עם חברי הכנסת - דבר שלא טרחה כלל לעשות".

כץ אמר כי הוא מקווה ש"השכל יגבר על הרגש וכי הממשלה תתמוך בהצעת החוק בקריאה הטרומית".

נאמן אמר כי ברור לו כעת שמדובר בבעיה אמיתית הדורשת פתרון אבל אין לו כל פתרון. לדבריו, מדובר ביריעה כל כך רחבה עד שהוועדה חייבת עוד שלושה חודשים לפחות לפעול.

יחימוביץ': "המשפט הציני ביותר שהושמע היה דבריו של נאמן, כי בשלושה חודשים אלה הוועדה תעסוק בניסיון לכתוב את פרק המבוא. מדובר בוועדה שמלכתחילה מונתה כדי לנסות ולחסל כל ניסיון לפקח על שכר הבכירים ואין ספק שהיא עושה זאת ביסודיות וברצינות".

גם אם הממשלה תתנגד להצעת החוק ותמנע מיחימוביץ' וכץ להעלותה להצבעה בקריאה הטרומית, הם עדיין יכולים לנקוט במהלך לא שגרתי. הח"כים יוכלו להעלות את הצעתם באמצעות שותפה שלישית שצירפו מן האופוזיציה - ח"כ מרינה סולודקין. במקרה כזה יהיה עימות קשה בין הממשלה והכנסת על רקע סוגיית שכר הבכירים.

ממשרד המשפטים נמסרה התגובה הבאה: לאור מורכבות הנושא והשלכותיו הרבות על כלכלת המשק בישראל, ביקש שר המשפטים דחייה של שלושה חודשים, על מנת לגבש מכלל ההמלצות המקצועיות שהוצגו לוועדה, הצעה אחת אשר תתמודד עם נושא השכר בצורה מעמיקה ומקצועית.

לדעתם של כלל חברי הועדה לא היה מקום לקדם את ההצעה לקריאה טרומית, מאחר ולא ייתכן שהממשלה תתמוך בהצעת חוק שאיננה שלמה ויסודית אשר השפעותיה על כלכלת ישראל הן רחבות ביותר.

הועדה תביא את העניין לאישור ועדת השרים לחקיקה אשר תחליט לגבי הדרישה לדחייה של שלושה חודשים עד לגיבושה של הצעה מקיפה, מעמיקה ומקצועית אשר תתמודד עם הסוגיה.

אין בכוונת שר המשפטים להתייחס בכל צורה שהיא לאמירות אישיות כאלה ואחרות, מאחר ומה שעומד לנגד עיניו הינה טובת כלכלת מדינת ישראל ומההיבטים המקצועיים בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"