בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון של קומברס: התובעים יקבלו 225 מיליון דולר

קובי אלכסנדר ישלם כ-60 מיליון דולר במסגרת ההסדר

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר צליק

בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון בתביעה האזרחית שהובלה על ידי מנורה מבטחים בפרשת הבקדייטינג בקומברס. התובעים יפוצו ב-225 מיליון דולר, כאשר 60 מיליון דולר ישולמו על ידי קובי אלכסנדר.

בעקבות ההסדר, עשויים ליהנות גם עובדי קומברס המחזיקים באופציות שפג תוקפן. במארס 2009 הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד קומברס בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בשמה של רוני כתריאל, עובדת לשעבר בחברה. זאת, על רקע העובדה כי קומברס הקפיאה את האופציות שלהם עד שלא תפרסם דו"חות רשמיים. מאוחר יותר הגיעו העובדים והחברה לסיכום כי התביעה תוקפא עד שתוסדר התביעה בניו יורק, כפי שכבר קרה.

העובדים עשויים לדרוש לממש 3.6 מיליון אופציות שפקעו, כאשר מחיר מניית קומברס עומד כיום על 8 דולר, אך העובדים ידרשו פיצוי לפי מחיר המניה לפני הפסקת פרסום הדו"חות - 24.85 דולר. הפרשה החלה כאשר אנליסטים של ה"וול סטריט ג'ורנל" בחנו את מועדי חלוקת האופציות אצל חברות ציבוריות רבות בארה"ב. בין היתר, התגלה צירוף מקרים בלתי סביר של הקצאת אופציות למנהלים בחברת קומברס בימים בהם נסחרה מניית החברה בשפל.

בעקבות התחקיר החלה קומברס בבדיקה פנימית שבסיומה אולצו שלושה ממנהליה הבכירים לפרוש מתפקידם: היו"ר והמנכ"ל קובי אלכסנדר, שנמלט לנמיביה, סמנכ"ל הכספים דייוויד קריינברג והיועץ המשפטי וויליאם סורין. במקביל, החל משרד התובע המחוזי בניו יורק לבחון את פרטי הפרשה, וחודשים אחדים לאחר מכן הוגשו כנגד אלכסנדר, קריינברג, וסורין כתבי אישום פליליים לבית המשפט הפדרלי בברוקלין.

במקביל, הגישו בעלי מניות בקשות להגשת תביעה ייצוגית כנגד קומברס, אלכסנדר ובכירים נוספים בחברה, בטענה כי ההונאות ברישום מיליוני האופציות יצרו להם הפסדים כספיים כבדים. גם קומברס עצמה הגישה תביעה פיצויים כנגד אלכסנדר וסורין, בטענה ששינוי תאריכי הקצאת האופציות יצרו לחברה הפסדים כספיים בהיקף של יותר מ-70 מיליון דולר. קובי אלכסנדר מצידו, הגיש תביעת פיצויים נגדית בהיקף של 72 מיליון דולר, בטענה שקומברס סירבה למלא התחייבויות שהיו לה כלפיו לאחר שעזב את החברה ב-2006, ביניהן מימוש של אופציות שקיבל כחלק מחבילת השכר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט