המסחר הסתיים בירידות: ת"א 25 איבד 0.8%; מדד הנדל"ן ירד ב-2%

מדד תל אביב 100 ירד ב-1% ומדד מניות הבנקים איבד 1.6%

טל לוי
טל לוי

יום המסחר הרביעי השבוע התנהל במגמה שלילית על רקע ירידות השערים שנרשמו אמש בוול סטריט והירידות שנרשמו בבורסות אירופה והמזרח הרחוק: מדד תל אביב 25 שאיבד אתמול 0.5% ירד היום בעוד 0.8% וננעל ברמה של 1,117.7 נקודות ומדד ת"א 100 שאיבד אתמול 0.8% ירד בעוד 1% וננעל ברמה של 1,039.5 נקודות. מדד מניות הבנקים איבד 1.6% ומדד מניות הנדל"ן איבד 2%. מחזורי המסחר היו ממוצעים והסתכמו ב-1.75 מיליארד שקל. סמוך לתום שעות המסחר בתל אביב, הצביעו החוזים העתידיים על עליות של עד 0.5% במדדים האמריקאים.

דיונים חמים בנושא, בקהילת הבורסה בתל אביב ב-TheMarker Cafe

13 אסטרטגים שהשתתפו בסקר שערכה ספקית המידע הפיננסי בלומברג סבורים כי "צמיחת הרווחים המהירה מאז שנת 2004 צפויה להוביל את המניות האירופיות לעלייה של 15% עד לחודש ינואר, ולגרום לעלייה הדו-שנתית החדה זה עשור".

בינתיים, התחייבו בריטניה, צרפת וגרמניה להטיל עמלה על הבנקים על מנת להגן על משלמי המסים מפני עלות חילוץ המערכת הבנקאית ממשבר פיננסי נוסף. המדינות מתכוונות לקרוא למדינות נוספות להצטרף אליהן במהלך זה בעת פסגת 20 הכלכלות המובילות בעולם (G20) שתיערך בקנדה בסוף השבוע.

חברת BP צרפת הודיעה אתמול לחברת דלק אירופה מקבוצת דלק הודיעה כי קיבלה את הצעתה לרכישת פעילות הדלקים של BP צרפת תמורת 180 מיליון יורו, לפני התאמות בגין הון חוזר. כלומר, הפער בין יתרות המלאי לחוב הלקוחות נטו במועד החתימה למועד ההשלמה של העסקה. פעילות שיווק הדלקים, אותה מתעתדת קבוצת דלק לרכוש, כוללת 416 תחנות תדלוק שפועלות במותג BP, כ-300 חנויות נוחות בצרפת, 200 מתקני רחיצת מכוניות וכן אחזקות בשלושה מסופים של אחסון והנפקה של דלקים.

מחלקת הברוקראז' של בית ההשקעות דש החלה לסקר אתמול את מניות חברות הנדל"ן המניב אלרוב ישראל והחברה הבת אלרוב נדל"ן שבשליטת אלפרד אקירוב, והעניקו לה "המלצת קנייה". בדש נקבו במחירי יעד של 110 שקל למניה (הגבוה בכ-17% ממחירה בבורסה) לאלרוב ישראל ושל 80 שקל (הגבוה בכ-40% ממחירה בבורסה) לאלרוב נדל"ן.

מניית השלד הבורסאי אסים התממשה היום לאחר שזינקה אתמול ב-100% לאחר שקבוצת חג'ג' רכשה את השליטה בשלד תמורת 4 מיליון שקל. חג'ג' התחייבה להזרים לתוך השלד הבורסאי 20 מיליון שקל נוספים במזומן. זאת לשם קבלת 90% ממניות החברה שתיקרא "קבוצת חג'ג' בע"מ" ותרכז את כל פעילות הנדל"ן העתידית של קבוצת חג'ג'.

פולאר תקשורת, שמעוניינת להגיע להסדר חוב מול הנושים, ממתינה לתגובת רשות המסים בתקווה שזו תאשר את ההסדר. הרשות הגישה את התנגדותה להסדר בטענה כי הוא מקפח את קופת המדינה. בפולאר טוענים כי החברה מכרה אחזקותיה ב-yes תמורת 70 מיליון שקל המאפשרים להם לעמוד בחובות לרשות. פולאר חייבת 81 מיליון שקל לבעלי איגרות החוב מסדרה א' וב' והיא הגיעה עמם להסדר חוב.

בנק לאומי הודיע אתמול בערב כי מכר את מרבית אחזקתו (14.97%) בחברת האנרגיה פז תמורת 781.8 מיליון שקלים. כעת מחזיק בלאומי ב-0.83% מפז. המכירה צפויה להניב לבנק רווח נטו (לאחר מס) של 169.3 מיליון שקל.

בבית ההשקעות אי.בי.אי מעריכים כי מחירה הנוכחי של מניית כיל הוא הזדמנות כניסה. בבית ההשקעות מעניקים למנייה מחיר יעד של 51 שקלים למניה - גבוה ב-14% ממחירה הבוקר.

מדדי בורסת תל אביב
ת"א 2
5
ת"א 100
מדד הבנקים
מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?