המסחר הסתיים בירידות: ת"א 25 איבד 0.8%; מי עדן צנחה ב-13%; גבעות איבדה 10%

מי עדן השעתה את הפקת המים בשל זיהום שהתגלה במקור המים; מדד הנדל"ן איבד 1.5%

טל לוי
טל לוי

יום המסחר הרביעי בבורסה של תל אביב התנהל בעליות שערים במרבית שעות הבוקר אולם בשעות הצהריים התהפכה המגמה: מדד תל אביב 25 איבד 0.8% וננעל ברמה של 1,099.0 נקודות ומדד תל אביב 100 איבד 0.8% וננעל ברמה של 1,023.7 נקודות. מדד מניות הבנקים נותר ללא שינוי ומדד מניות הנדל"ן איבד 1.5%. מחזורי המסחר הסתכמו ב-1.7 מיליארד שקלים.

דיונים חמים בנושא, בקהילת הבורסה בתל אביב ב-TheMarker Cafe

סמוך לתום שעות המסחר בתל אביב, הצביעו החוזים העתידיים על פתיחת מסחר שלילית בוול סטריט וירידות שערים של עד 0.5%. אתמול עלו המדדים בארה"ב ביותר מ-2%.

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הודיעה בצהריים כי התוצר המקומי הגולמי, במחירים קבועים ולאחר ניכוי השפעת העונתיות, עלה ברבע הראשון של שנת 2010 בשיעור שנתי של 3.6% (3.3% באומדן הראשון), לאחר עלייה של 4.5% ברבע האחרון של 2009 ועלייה של 3.9% ברבע השלישי. העלייה בתוצר ברבע הראשון השנה משקפת עליות בהוצאות לצריכה ציבורית, בהוצאה לצריכה פרטית, ביצוא הסחורות והשירותים ובהשקעות בנכסים קבועים.

מניית שותפות חיפושי הנפט גבעות, הנמצאת בימים אלה במבחני הפקה בקידוח מגד 5, שיחררה בשבועיים האחרונים סדרת הודעות לבורסה המעידות לכאורה על התקדמות במבחנים. עם זאת, האנליסטים סבורים כי עד שגבעות לא תפסם את תוצאות המבחן הסופי, ההודעות שהיא מוציאה בדרך אינן מועילות. אתמול הודיעה גבעות כי במבחן במקטע 5 זרמו 182 חביות של נוזל שהרכבו אינו ידוע. אנליסט בכיר אמר כי מדובר בהודעה "בלתי מועילה לחלוטין; זו פשוט בושה להוציא דיווח שכזה". הבוקר הודיעה גבעות כי במקטע 5 זרם נפט המכיל גז. בהתבסס על המלצות מומחים הוחלט לפרק חלק מציוד ההמרצה ולהובילו לחו"ל. מניית גבעות ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה: 211 מיליון שקל.

חברת טבע השלימה אתמול בערב גיוס של 2.5 מיליארד דולר בהנפקה של 3 סדרות של איגרות חוב. תמורת ההנפקה תשמש את טבע למימון רכישתה של חברת רציופארם הגרמנית תמורת 3.625 מיליארד יורו (5 מיליארד דולר) ולמחזור חוב ששימש את החברה למימון רכישתה של חברת באר תמורת 4 מיליארד דולר בדצמבר 2008. ההנפקה זכתה לביקושים של 6 מיליארד דולר.

מי עדן הודיעה הבוקר כי בבדיקות שגרתיות שנערכו אתמול במעיין המשמש את החברה בישראל נמצאו חריגות מהתקן המיקוביאלי המותר. לכן, השעתה החברה את מילוי מוצרי המים בישראל, ופועלת לבדיקת הנושא. בדיקות נוספות שנערכו מצביעות על כך שעדיין קיימות חריגות כאמור. מניית החברה ריכזה מחזור של 958 אלף שקלים.

נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, אמר היום בכנס קיסריה כי "מרבצי הגז שנמצאו באחרונה מעלים שאלות לגבי גובה התמלוגים שיש לגבות. חשוב לא להפר חוזים, אבל גם חשוב לבדוק מהם החוזים ואם יש חוזים, לפני שאומרים שיש הבטחות". בימים אלה נבדקת שאלת התמלוגים שתקבל המדינה מתגליות הגז כך שההחלטה נוגעת לחברות דוגמת ישראמקו ודלק קידוחים השותפות בפרוייקט.

מדדי בורסת תל אביב
ת"א 2
5
ת"א 100
מדד הבנקים
מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"