"בגוגל יש חיים גם מעבר לעבודה"

מאיר ברנד, שהשתתף בפאנל עם ארבעה מנכ"לים בכירים נוספים, ניסה להסביר איך שומרים על שביעות רצון העובדים בגוגל. המנכ"לים הסבירו גם כיצד דואגים שעובדים טובים יישארו בחברה, וניסו להתמודד עם בעיית פערי השכר הגדולים בין עובדים למנהלים

עידו סולומון
עידו סולומון
עידו סולומון
עידו סולומון

>> "אני סבור שלעובדים צריך להיות חיים אישיים לצד העבודה. אם תבואו למשרדים של גוגל, תוכלו לראות שיש עובדים שכבר ב-19:00 בערב הולכים הביתה" - כך אמר מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, בפאנל בכנס 50 החברות שהכי טוב לעבוד בהן, שערך מגזין TheMarker בשיתוף קבוצת Coface-BDI. הקהל לעומת זאת, הגיב בחוסר נוחות.

לדברי ברנד, "בתהליך הסינון אנחנו מחפשים אנשים שיש להם עניין רב בחיים ושעושים דברים שלא קשורים למקצוע. אנחנו מעריכים אנשים שיש להם סקרנות לחיים, שפעילים ספורטיבית, שמטיילים בעולם ושפתוחים לתרבויות שונות. צריך להיזהר מהדימוי שחברות היי-טק לא מאפשרות לעובדים לחיות מעבר לעבודה. אצלנו לא בודקים כמה שעות אתה עובד, אבל לרוב האנשים שרוצים לעבוד אצלנו יש מחויבות אישית גבוהה". בקולה התייחס גם הוא להיקף שעות העבודה בחברתו: "בתעשייה שלנו רוב האנשים הצעירים חדורי מחוייבות והתלהבות ורוצים קידום אישי. אלה אנשים שלפעמים אנחנו צריכים לבעוט אותם החוצה ולהגיד להם 'לכו הביתה'. אני לא רואה אנשים שאין להם חשק לעבוד".

בתשובה לשאלה מדוע עובדים רוצים לעבוד אצלו בחברה, אמר בקולה: "אנחנו חברה שהצליחה בעולם ובישראל, ונתפשים כחברת טכנולוגיה מובילה. העובדים בישראל רוצים להיות בחברה הכי מחדשת בעולם, שמציעה להם אפשרויות לפיתוח הקריירה גם לרוחב וגם בתהליכים פנימיים, שמדגישים את היכולת של העובד להתקדם בתוך החברה. אנחנו פותחים את עצמנו לעובד ומאפשרים לו לנוע בתוך החברה ולקדם את הקריירה שלו".

ברנד הוסיף כי "המגזר הטכנולוגי הוא מגזר דינמי, שקשה לבסס בו יתרון יחסי בלי חדשנות. כששואלים את העובדים שלנו למה בחרו לעבוד בחברה, הם מדברים הרבה על תרבות ארגונית. הכוונה היא גם לסביבת העבודה, אבל יותר לתרבות ולמבנה הארגוני".

צולר ציין את התרבות הארגונית בביטוח ישיר כגורם לבחירה לעבוד בחברה: "את רוב שעות היום שלנו אנחנו מבלים בעבודה, וכדי שעובד ירגיש טוב העובדים צריכים ביטחון תעסוקתי ושכר הוגן. עובד לא יכול להתייחס לדברים אחרים לפני שיקבל שכר הוגן ויעבוד בחברה יציבה. העובדים מרגישים שהם יכולים להתקדם בחברה ולהיות מוערכים על מה שהם עושים. ההערכה מאוד משמעותית".

ברוך הסביר את הבחירה לעבוד באקסלנס בכך ש"אנשים רוצים להצטרף למקומות מצליחים וצומחים. זו תעשייה שבארבע השנים האחרונות היתה בה קפיצת דרך. לאנשים צעירים יש הזדמנות להיות מתוגמלים ולהגיע לפוזיציות משפיעות בזמן קצר יחסית. יש משקל לתרבות ארגונית, תחושת שייכות".

ודמני אמר כי "עובדים מחפשים שיעריכו את המקצועיות שלהם. בנוסף, הם מחפשים תחושת הזדהות. אנחנו בין החברות היחידות בישראל שממותגות על ידי העובדים. הדוגמה האישית והצניעות של ההנהלה נותנת לעובד כיף וחשק ללכת עם האנשים האלה".

צולר התייחס לבעיית פערי השכר בין המנכ"לים לעובדים הממוצעים בחברות, ואמר כי "פערי השכר אצלנו הכי נמוכים בתעשיית הביטוח. אני מאמין שהשכר נקבע לפי תנאי התחרות של השוק. יש מחסור בסוג מסוים של מנהלים, ולכן השוק מתגמל. לצערנו, אנחנו לא יכולים לקבוע את תנאי השוק, אבל דואגים שהשכר יהיה לפחות בהתאם לנתונים הסטטיסטיים של השוק, ולעתים יותר".

בתשובה לשאלה אם עובדי גוגל מושפעים מהחרפת ביקורת על החברה בשנה האחרונה, אמר ברנד כי "כשחברה מצליחה, יש עליה יותר ביקורת והיא נדחקת לעין הסערה. זה תהליך טבעי ואולי גם טוב - זה שומר אותנו על קצות האצבעות ומכריח אותנו לחדש. עם זאת, צריך לשמור על דברים בפרופורציות. אני חושב שהמותג עדיין מאוד אהוב בעולם ובישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?