רבעון זהב למלונות דן: סיימה עם הרווח התפעולי הטוב בתולדותיה

החברה מפעילה 12 בתי מלון; רשמה רווח נקי של 21 מיליון שקל לעומת הפסד של 25 מיליון שקל אשתקד

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

>> באופן אירוני מעט פירסמה חברת המלונות של משפחת פדרמן את התוצאות הטובות ביותר בתולדותיה לרבעון הראשון דווקא ביום שבו צללה תדמיתה של ישראל לשפל חדש. חברת מלונות דן, שמפעילה 12 בתי מלון ובהם 3,282 חדרים, הרוויחה 21 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2010, בהשוואה להפסד של 25 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2009, שהיה הרבעון שבו התנהל מבצע "עופרת יצוקה".

הכנסותיה של מלונות דן מפעילות מלונאית צמחו ב-35% ברבעון הראשון של 2010 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2009 והסתכמו ב-178 מיליון שקל, בעקבות גידול משמעותי בלינות תיירים במלונות הרשת. הגידול בלינות קיזז את ההשפעה השלילית שהיה לייסוף של 1.6% בשער השקל כלפי הדולר ו-8.3% בשער השקל כלפי היורו.

מלונות דן רשמה הכנסות של 32 מיליון שקל מהכנסותיה של החברה הבת עידית מהספקת מזון לבסיסי צה"ל ברבעון הראשון של 2010. עידית מאוחדת למאזניה של מלונות דן החל ברבעון השלישי של 2009.

הרווח התפעולי לפני פחת והפחתות (EBITDA) של מלונות דן גדל ב-111% ברבעון הראשון של 2010 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2009 והגיע ל-40 מיליון שקל, שהם 19% מההכנסות, בהשוואה ל-14.4% מהמחזור ברבעון המקביל. רווח ה-EBITDA מהפעילות המלונאית הגיע ל-21.3% מהמחזור ברבעון החולף.

רפי בארי, סמנכ"ל השיווק של מלונות דן, ציין שהתפוסה במלונות דן ברבעון החולף היתה 70% - 10 נקודות אחוז יותר מהתפוסה הממוצעת ברבעון הראשון של השנה. בארי העריך שהפשיטה של לוחמי השייטת על המשט לעזה תגרום להסטת תיירות של ישראלים מטורקיה ליעדים אחרים, ובהם ישראל, אם כי לחשיפה הבינלאומית של האירוע עלולה להיות השפעה שלילית על לינות התיירים במלונות הרשת.

לדבריו, חלקם של התיירים הוא 65% בממוצע שנתי מהלינות ברשת, והשפעתם בולטת בעיקר ברבעון השני והשלישי בהשוואה לרבעון הראשון של השנה, שבו היו לינות תיירים הן 50% מהלינות ברשת.

מלונות דן רשמה ברבעון החולף הכנסות מימון נטו של 2.6 מיליון שקל, בהשוואה להוצאות מימון נטו של 32.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. השיפור בהכנסות המימון נובע מייסוף בשער השקל כלפי הדולר.

מלונות דן, שנוקבת מחירים דולריים, מתממנת בדולרים ומחזיקה בעודף של התחייבויות על נכסים הכספיים נקובי דולר בהיקף של 230 מיליון שקל - כך שהייסוף מקטין את הוצאות המימון של הרשת ומקזז את ההשפעה השלילית של הייסוף על ההכנסות מלינות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"