עלייה של 10 מיליון שקל בשווי הנדל"ן הזניקה הרווח התפעולי של אספן ב-130%

הכנסות החברה ירדו ב-6% ל-22 מיליון שקל למרות עלייה של 10% בהכנסות משכירות

ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו
ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו

חברת הנדל"ן המניב אספן גרופ, פירסמה היום את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2010. הכנסות החברה מדמי שכירות אמנם גדלו ב-10.5% לעומת הרבעון המקביל ל-18.44 מיליון שקל, אך עקב ירידה בהכנסות ממכירות נכסים, קטנו הכנסות החברה ברבעון ב-6% והסתכמו ב-21.7 מיליון שקל.

רווח חשבונאי של 10.5 מיליון שקל שרשמה החברה על עליית ערך נדל"ן להשקעה, יחד עם צמצום ההוצאות, הובילו את אספן להציג עלייה של 130% ברווח התפעולי הרבעוני ל-24 מיליון שקל. בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח נקי, המיוחס לבעלי מניותיה, של 8 מיליון שקל - עלייה של 42% לעומת הרבעון הראשון של 2009.

אספן גרופ עוסקת ברכישה, ניהול והשכרה ומימוש נדל"ן. לחברה 260 מ"ר המושכרים ל-314 שוכרים בתפוסה של 97%, ועתודות קרקע לתעשיה ומלאכה בשטח של 15 דונם. כמו כן, בבעלותה פרויקט המלונאות ונופש כפר הים בחוף חדרה ועתודות קרקע באזור היער השחור בגרמניה, באמצעות חברות בנות.

הגידול בהערכה של שווי הנכסים מוסבר על ידי החברה בהסכמים שנחתמו למימוש נכסים בקריית שמונה ובכפר סבא. לעומת שני נכסים חדשים של אספן נדל"ן, החברה הבת הפועלת באירופה, בשווייץ וגרמניה.

תזרים המזומנים שנבעו לחברה מפעילותה השוטפת ירד ב-41% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-5.8 מיליון שקל. ברבעון כולו עלו יתרות המזומנים בקופת החברה ב-7.4 מיליון שקל, ונכון לסוף מארס נמצאים בה מזומנים בשווי 68.6 מיליון שקל.

ברבעון הראשון של השנה מימשה אספן 5 נכסים בישראל, תמורתם קיבלה 47 מיליון שקל. בניכוי 20.6 מיליון שקל הלואות שלקחה בגינם והיתה צריכה להשיב, עמדה תמורת המימושים לפני מס על 26.4 מיליון שקל.

במקביל, רכשה החברה 5 נכסים ברבעון, בפתח תקווה, נצרת עילית, גרמניה ושווייץ, בעלות כוללת של 194 מיליון שקל. החברה צופה דמי שכירות שנתיים של 15.5 מיליון שקל בגין רכישות אלו, המשקפים תשואה ברוטו ממוצעת של 8%.

גיא פרג, יו"ר דירקטוריון הקבוצה, אמר היום כי "במהלך השנה החולפת ביצענו שורת רכישות של נכסים חדשים, בארץ ובחו"ל, לצד מימוש של אחזקות שעל פי הערכתנו מיצו את פוטנציאל ההשבחה שלהם. אני מאמין כי השבחת פורטפוליו הנכסים שלנו בשילוב עם הפעולות הפיננסיות שביצענו במהלך התקופה האחרונה יסייעו לנו להמשיך ולהגביר את היקפי הפעילות של החברה תוך שמירה על מגמת שיפור ברווחיות".

במקביל לפרסום הדו"חות, הכריזה החברה על חלוקת דיבידנד רבעוני של 2 מיליון שקל בפעם הראשונה לחברה. זאת במסגרת מדיניות החלוקה החדשה של החברה, לפיה תחלק דיבידנד בשיעור של 50% מהרווח הנקי מדי רבעון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"