רשות ני"ע העירה על הטעות - לנוקס נאלצה למחוק מהדו"חות את הכנסותיה ל-2009

בלנוקס נזקקו לרשות ני"ע שתזכיר להם כי העסק הכי מכניס שלהם - מיועד למגורים ■ לנוקס סיווגה בדו"חות את הנכס העיקרי שברשותה, בית הציפורן בת"א - בניין עתיק משנות ה-30 הממוקם בתל אביב בפינת הרחובות אחד העם ונחמני - כנדל"ן להשקעה

חברת הנדל"ן לנוקס הודיעה השבוע כי היא צפויה לתקן טעות בדו"חות השנתיים שלה, תיקון שיביא לכך שהחברה תמחק את מרבית הכנסותיה ורווחיה לשנת 2009.

הסיבה לתיקון היא פנייה של רשות לניירות ערך ללנוקס, בדרישה להציג מחדש את דו"חותיה הכספיים לשנת 2009. הסיבה לכך היא שלנוקס סיווגה בדו"חות את הנכס העיקרי שברשותה, בית הציפורן - בניין עתיק משנות ה-30 הממוקם בתל אביב בפינת הרחובות אחד העם ונחמני - כנדל"ן להשקעה. במקביל הצהירה כי ייעודו הוא כבנייה למגורים.

הרשות דורשת לסווג את מקור ההכנסה העיקרי של לנוקס כ"מלאי" ולתקן בהתאם את סעיף ההון העצמי ואת השווי ההוגן, הצפויים לרדת עקב התיקון ב-28-32 מיליון שקל. אי התאמה בסיווג נתגלתה על ידי הרשות בעת הגשת טיוטת תשקיף מדף על ידי החברה במארס 2010.

בדו"חותיה הכספיים הציגה לנוקס הון העצמי של 44 מיליון שקל, הכנסות שנתיות של 38.3 מיליון שקל ורווח נקי של כ-22 מיליון שקל - כולם פרמטרים שיסבלו מחיקות משמעותיות כתוצאה מהתיקון.

משרד רואי החשבון של לנוקס אינו משרד זניח. בדלויט-בריטמן אלמגור, אשר ביקר את הדו"חות של לנוקס ולא זיהה את אי ההתאמה הגורלית בדו"חות הכספיים השנתיים של החברה, סירבו להגיב לתיקון.

הרשות דרשה, במסגרת הדו"חות הכספיים ל-2009 אשר יוצגו מחדש, לציין גם מספרי השוואה לשנים 2007 ו-2008 על מנת להשוות את השפעת סעיף שווי הוגן על סיכום הפעילות השוטפת של החברה, וכל זאת תוך 7 ימים מאז הודעתה.

לנוקס הינה חברה פרטית בבעלותו המלאה של איש עסקים צרפתי-יהודי, איב ביג'ו (100%) ומחוייבת לדיווחים בעקבות הנפקת אג"ח סדרה א' לציבור בשנת 2007, הנסחרות כיום בתשואה שנתית הצמודה למדד של כ-9.6% ועומדות לפירעון הסופי בשנת 2014.

מלבד בית הציפורן, לחברה פרויקט במוגרבי הכולל חניון אשר בגינו מקבלת החברה דמי שכירות. לנוקס רכשה את פרויקט בית הציפורן ב-2007 תמורת 10 מיליון דולר. המתחם כולל מבנה בשטח 1,500 מ"ר, שנבנה בשנות ה-30, מגדל מים היסטורי ומגרש חנייה ובו זכויות לבניית 2,700 מ"ר נוספים למגורים.

ביז'ו התכוון להקים במקום קומפלקס מגורים יוקרתי וצפה להכנסות של 35 מיליון דולר. החברה ציינה בדו"חותיה כי הפרויקט מצוי בשלבים סופיים של תכנון ורישוי וכי "בפרויקט זה מתכננת החברה את הקמתן של דירות מגורים". מאחר והגדירה החברה את ייעודו של הפרוייקט, אינה רשאית לסווגו כנדל"ן להשקעה ולהעריך את שוויו ההוגן בדו"חותיה.

בעל החברה, איב ביז'ו, הינו יזם נדל"ן צרפתי העוסק בעיקר בהשבחות נכסים מניבים ברחבי צרפת, בן 56 נשוי עם שני ילדים, תושב פאריס המבקר מדי פעם בישראל. כמו כן, ביז'ו הוא בעל תואר שני בכלכלה ומנהל עסקים, ובעברו היה פעיל בתחום טקסטיל ואופנה באירופה והיה אחד הבעלים ברשת אופנה המפעילה כ-300 חנויות ברחבי העולם. כיום הוא אחד הבעלים של חברת נדל"ן מניב בצרפת.

מדלויט נמסר כי "הפירמה אינה מגיבה בנושאים הקשורים ללקוחותיה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?