עופר נמרודי רוצה קצת גז לכיס שלו

הכשרה אנרגיה הוקמה בחופזה לשם מו"מ על שדות הגז

ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו
ליאור זנו, פרשנות
ליאור זנו

>> שותפות החיפושים החדשה של עופר נמרודי אינה מפסיקה לפרסם דיווחים חדשים על מצבה. אתמול דיווחה החברה כי נמרודי מעוניין לקבל 7.7% מהכשרה אנרגיה, שהיא חברה בת שהקים לצורך כניסתו לתחום חיפושי הגז והנפט. החברה האם, הכשרת הישוב, דיווחה כי הענקת המניות תידון באסיפת בעלי מניות ב-1 ביוני.

גם אוהד מראני, יו"ר נתג"ז והמנכ"ל החדש של הכשרה אנרגיה, צפוי לקבל 3.7% ממניות הכשרה אנרגיה. 5.7% נוספים ממניות החברה יוענקו לעובדים נוספים של החברה, שיועסקו בהמשך.

הכשרה אנרגיה הוקמה בחופזה לצורך ניהול המשא ומתן עם חברת פטרומד על חלקים ברישיונות הימיים "שרה" ו"מירה", יחד עם מודיעין אנרגיה של צחי סולטן ואי.די.בי של נוחי דנקנר. החברה אמורה לרכז את פעילות האנרגיה של הכשרה, והקימה שותפות חיפושים בשם "עמנואל אנרגיה" (100%), שתחזיק ותנהל את החיפושים ברישיונות.

בהכשרה אנרגיה מחזיקים הכשרת הישוב (80.5%), קבוצת מוצ'קין של האחים לוי ומנדל מוצ'קין (10.6%), וכן קבוצת כהן (8.8%). כפי שפורסם כבר לפני כשבוע ב-TheMarker, מתכננים השותפים בעמנואל אנרגיה לנצל את המומנטום החיובי במגזר ולהנפיקה למסחר בבורסה כבר בשלושת החודשים הקרובים.

לצורך סגירת העסקה עם פטרומד, היה על הכשרה לשלם 9.5 מיליון דולר. הכשרת הישוב העניקה הלוואת בעלים של 10 מיליון דולר להכשרה אנרגיה כדי שתוכל לשלם. את ההלוואה אמורה הכשרה אנרגיה לפרוע מכספי ההנפקה של עמנואל אנרגיה. כך שלמעשה שוויין של 8% ממניות הכשרה אנרגיה הוא 800 אלף דולר. החברה מציינת כי אם יידרש מימון נוסף מעל הסכום שהועמד לה, יישא אף נמרודי במימון לפי חלקו היחסי בחברה.

לאחר העברת המניות, אם תאושר, תחזיק בה הכשרת הישוב (65%), קבוצת מוצ'קין (9.6%), קבוצת כהן (8%), נמרודי (7.7%), מראני (3.75%) ועובדי החברה (5.8%).

נמרודי מחזיק ישירות ב-14.3% מזכויות ההצבעה של הכשרת הישוב וב-28.6% מהון מניותיה (לחברה יש מבנה ההון מיושן, שמפריד בין מניות הון ומניות שליטה). כך שבסך הכל יחזיק ב-17% ממניות הכשרה אנרגיה - 9.3% דרך הכשרה ו-7.7% שיקבל כעת - ששוויין הוא 1.7 מיליון דולר.

רכישת "מירה" ו"שרה" לא היתה פשוטה, שכן לפחות שלושה צדדים נוספים טענו לבעלות על חלקה של פטרומד ברישיונות. אתמול הודיעו מודיעין והכשרה על סגירת העסקה עם כל הצדדים, ובסופה עומדת החלוקה בזכויות על הרישיונות על 51% לעמנואל אנרגיה, 25.6% למודיעין, 9.25% למשקיע האמריקאי פרנטיס טומלינסון, וכן 14.3% ל-IPC, שהיא חברה בת של בונטאן הקנדית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן