הבורסה עולה קומה: אושרה להפקדה התוכנית למעבר בית הבורסה למתחם מגדל שלום בת"א

בניין הבורסה יוגבה ל-87 מטר ויתנשא ל-14 קומות משרדים מעל קומת הכניסה לבניין

רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רנית נחום-הלוי, פרשנות
רנית נחום-הלוי

הבורסה לניירות ערך מתקרבת לישורת האחרונה לקראת מעברה למשכנה החדש בפינת רחובות אחוזת בית ומונטיפיורי. הוועדה המחוזית תל אביב, בראשות הממונה למחוז מרכז במשרד הפנים, גילה אורון אישרה להפקדה את תוכנית הבנייה של הבורסה לניירות ערך.

התוכנית ממוקמת בחלק הצפון מזרחי במתחם "מגדל שלום מאיר" ומאפשרת תוספת בנייה של כ-25% מתוכניות מקוריות שאושרו והינו הגידול הצפוי בשטחי המשרדים של בית הבורסה. בניין הבורסה ישתרע על שטח כולל של 8,950 מ"ר, הוא יוגבה ל-87 מטר ויתנשא ל-14 קומות משרדים מעל קומת הכניסה לבניין.

תוכניות מקוריות שאושרו קודם לכן ב-1961 ו-2003 אפשרו בנייה של 7,150 מ"ר עיקרי למשרדים, מסחר ומגורים ב-8 קומות עליונות מעל קומת קרקע.

"מטרת התוכנית היא להתאים את תנאי הבנייה המותרים במקום לצרכים העתידיים של בית הבורסה, הכוללים דרישות תפקודיות, ציבוריות וביטחוניות מיוחדות, הנובעות מאופי בית הבורסה בהיותו אחד ממוקדי הפעילות הכלכלית בישראל", נכתב בהחלטה. בנוסף, המליצה הוועדה המחוזית לוועדה המקומית להכין תכנית פיתוח נופי ארוכת טווח למרחב הציבורי בהיקפו של מגדל שלום.

הבורסה לניירות ערך התגלגלה בשנים האחרונות מהפסאז' ברחוב אלנבי, דרך רחוב אחד העם. בעתיד, כאמור, תעבור למשכן המפואר במבנה המתוכנן. יוזמי התכנית הם הבורסה לניירות ערך בע"מ, עורך התכנית אדר' ערי גושן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"