אמדוקס: עלייה של 4.6% בהכנסות ברבעון השני ל-744 מיליון דולר

הרווח התפעולי טיפס מ-95.9 מיליון דולר ברבעון המקביל ל-103.1 מיליון דולר ברבעון הנוכחי

ניר צליק
ניר צליק

אנו מרוצים מאד מהביצועים שלנו ברבעון השני של שנת הכספים 2010, ומאמינים כי התוצאות והתחזית לרבעון הבא הן עדות ליתרונות התחרותיים שלנו", אמר דב בהרב, מנכ"ל אמדוקס. ואכן, אמדוקס, ספקית פתרונות הבילינג וחוויית הלקוח לתעשיית הסלולר הצליחה לעמוד בתחזיות בכל הפרמטרים, פרט לרווח הבלתי מתואם, שנפגע בעקבות מחיקת ערך בגין השקעתה בלונגשיין הסינית.

החברה סיימה את הרבעון השני של 2010 מעל התחזיות. החברה רשמה הכנסות של 744 מיליון דולר, עלייה של 4.6% לעומת הכנסותיה ברבעון המקביל שהסתכמו ב-711.1 מיליון דולר.אנליסטים חזו לחברה הכנסות של 741.4 מיליון דולר והחברה צפתה הכנסות של 730-750 מיליון דולר, כך שהחברה עקפה את תחזיות השוק בשורה העליונה ועמדה בתחזיותיה.

הוצאות התפעול של החברה עלו ב-4.1%, מ-615.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ל-640.8 מיליון דולר ברבעון הנוכחי. למרות זאת, על רקע העלייה בהכנסות, רשמה החברה רווח תפעולי של 103.1 מיליון דולר, עלייה של 7.5% לעומת רווח תפעולי של 96 מיליון דולר ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח נקי של 68.6 מיליון דולר או 33 סנט למניה, ירידה של 15% לעומת רווח נקי של 80.6 מיליון דולר או 39 סנט למניה ברבעון המקביל. החברה צפתה רווח של 40-45 סנט למניה, וכתוצאה מהמחיקה בלונגשיין החמיצה החברה את התחזית בשורה זו.

לפני כשלושה שבועות הודיעה אמדוקס כי היא מוכרת את מרבית אחזקותיה בחברת האינטגרציה והבילינג הסינית לונגשיין, שנרכשה בכ-30 מיליון דולר בשנת 2005. זאת, על רקע השינוי האיטי בשוק הסיני שלא תאם את ציפיות החברה. אמדוקס מספקת מערכת בילינג אחידה בה היא עושה התאמות קלות עבור כל לקוח מתעשיית הטלקום העולמית, וכך היא מצליחה לייצר רווחים, בעזרת התאמות מינימליות ככל האפשר. החברה נכשלה בניסיון להעביר את מרבית מפעילות הטלקום הסיניות למודל כזה, כאשר אלו העדיפו להמשיך לעבוד עם תוכנות בילינג שנבנו במיוחד עבור כל חברה.

הרווח המתואם, המחושב בניכוי מחיקות מוניטין ותגמולי אופציות, הסתכם ב-116.9 מיליון דולר או 56 סנט למניה, עלייה של 11.4% לעומת רווח מתואם של 104.9 מיליון דולר או 50 סנט למניה ברבעון המקביל. אנליסטים צפו רווח מתואם של 55 סנט למניה ואילו החברה צפתה רווח מתואם של 52-56 סנט למניה כך שהחברה עלתה על ציפיות השוק ועמדה בציפיותיה בקצה העליון.

לרבעון הבא, צופה החברה הכנסות של 750-765 מיליון דולר ורווח מתואם של 55-58 סנט למניה. השוק צפה הכנסות של 752.9 מיליון דולר ורווח מתואם של 56 סנט למניה כך שהחברה מתואמת עם תחזיות השוק.

דירקטוריון החברה אישר תוכנית רכישה עצמית של מניות בגובה 700 מיליון דולר. בקופת החברה נכון לתום הרבעון היו 1.36 מיליארד דולר לעומת 1.17 מיליארד לפני חצי שנה. במקביל, הודיעה החברה על רכישת סטרימזו, המספקת פלטפורמה לאפליקציות על גבי מערכות הפעלה סלולריות שונות. בין האפליקציות שמציעה סטרימזו נמצאות טלוויזיה סלולרית וחנות מוזיקה מקוונת, כך שמפעילות הסלולר יוכלו לספק ללקוחותיהן אפליקציות כאלה בעלות מינימלית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"