קרן בראשית תלווה לאדרי-אל 41 מיליון שקל בריבית של 9.5%

מדובר בעסקה השנייה של בראשית בשבוע, לאחר שהעניקה הלוואה של עד 55 מיליון שקל לחברת שניב

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

>> קרן בראשית, בניהולם של ד"ר מני וסרמן ורן גרודצקי, חתמה על מזכר עקרונות להעמדת הלוואה צמודת מדד בסכום של 41 מיליון שקל לחברת הנדל"ן אדרי-אל. ההלוואה תישא ריבית שנתית צמודת מדד של 8.85%, ו-60% ממנה ייפרעו בשמונה תשלומים חצי שנתיים החל בתום שנתיים ממועד השלמת העסקה.

היתרה, בשיעור של 40% מקרן ההלוואה, תיפרע בתשלום אחד בתום שש שנים ממועד השלמת העסקה; הריבית על הקרן הבלתי-מסולקת תיפרע בתשלומים רבעוניים החל ממועד ההשלמה. משך החיים הממוצע של ההלוואה הוא ארבע שנים, והריבית האפקטיווית על ההלוואה תהיה קרובה יותר ל-10%, שכן נוסף על הריבית תשלם אדרי-אל לבראשית במועד השלמת העסקה עמלת עסקה של מיליון שקל שתוסיף 0.6% במונחים שנתיים לריבית, כך שהריבית השנתית תגיע ל-9.5%. בראשית תקבל גם ללא תמורה 700 אלף אופציות למניות אדרי-אל שיהיו 3.4% מהונה של החברה בדילול מלא במחיר מימוש של 3.8 שקלים למניה, כלומר 12% מתחת למחיר הבורסה.

האופציות ימומשו במנגנון Cashless, כאשר מרכיב ההטבה יחושב לפי מחיר מניית אדרי-אל יום לפני הודעתה של בראשית על רצונה לממש את האופציה. הערך בלק ושולס של האופציות יצטרף לריבית ולעמלת העסקה. בראשית תקבל לא רק אופציות שעשויות להשביח את התשואה שתקבל במקרה שעסקיה של אדרי-אל יעלו, נוסף על תשואה צמודת מדד אטרקטיווית של כ-10%, אלא גם שיעבודים שיבטיחו אותה במקרה שמצבה של אדרי-אל יורע.

אדרי-אל תשעבד לטובת בראשית שישה נכסים בצפון וכמו כן את הזכויות לקבלת דמי שכירות וביטחונות נוספים שישקפו יחס של 77% לפחות בין ההלוואה לביטחונות בגינה, כך ששווי הביטחונות יהיה גבוה ב-30% מההלוואה. איגרות החוב מסדרה א' של אדרי-אל למשך חיים ממוצע של 2.75 שנים נסחרת בתשואה של 7.14%, והפירעון שלהן אינו מובטח בשיעבודים.

אדרי-אל מקבלת זכות לבצע פירעון מוקדם של ההלוואה בתוך ארבע שנים לאחר העמדתה, כנגד עמלה שתהיה שווה למחצית תשלומי הריבית, והעמלות שהיו אמורות להשתלם עד לתום תקופת ההלוואה. סמנכ"ל הכספים של אדרי-אל, אריאל פשין, אמר כי הכסף שהחברה גייסה מיועד לפיתוח עסקי, החזר חוב והרחבת הפעילות.

אדרי-אל אמורה לפרוע ביוני 2010 את תשלומי הקרן והריבית בהיקף של 17 מיליון שקל וסכום נוסף של 17 מיליון שקל ב-2011. בעקבות הידיעה על מזכר העקרונות עם בראשית עלו אג"ח מסדרה א' ב-2.3% במחזור של מיליון שקל.

אדרי-אל, הנמצאת בשליטת גבי אדרי, מחזיקה ב-17 נכסים להשכרה. בשטח בנוי כולל של 56 אלף מ"ר ו-6,500 מ"ר של קרקעות לפיתוח לנכסים מניבים על ידי בנייה והשבחה. שבעה מנכסי החברה מושכרים לרשתות שיווק שונות. בין השאר, מחזיקה החברה בדיזנגוף סנטר בתל אביב.

אדרי-אל הרוויחה 13.2 מיליון שקל במחזור של 42 מיליון שקל ב-2009 לעומת הפסד של 8.1 מיליון שקל במחזור של 22.3 מיליון שקל ב-2008. החברה נסחרת בשווי שוק של 86 מיליון שקל.

העסקה הנוכחית של קרן בראשית נחתמה פחות משבוע, מאז חתמה על הסכם השקעה בחברת מוצרי הנייר שניב. בראשית תשקיע ותלווה עד 55 מיליון שקל לשניב, כולל 15 מיליון שקל במניות שיקנו לה 13.7% מהונה של שניב ועד 40 מיליון שקל בהלוואה, כולל הלוואה של 20 מיליון שקל בהלוואה צמודת מדד לשש שנים.

קרן בראשית הוקמה ב-2009 על ידי וסרמן, גורודצקי, גבי פרל, ועו"ד צורי לביא בעקבות זכייה במכרז הממשלתי להקמת קרן המנוף הראשונה. הקרן גייסה 2 מיליארד שקל.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט