קרן בראשית תלווה לאדרי-אל 41 מיליון שקל בריבית של 9.5%

מדובר בעסקה השנייה של בראשית בשבוע, לאחר שהעניקה הלוואה של עד 55 מיליון שקל לחברת שניב

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

>> קרן בראשית, בניהולם של ד"ר מני וסרמן ורן גרודצקי, חתמה על מזכר עקרונות להעמדת הלוואה צמודת מדד בסכום של 41 מיליון שקל לחברת הנדל"ן אדרי-אל. ההלוואה תישא ריבית שנתית צמודת מדד של 8.85%, ו-60% ממנה ייפרעו בשמונה תשלומים חצי שנתיים החל בתום שנתיים ממועד השלמת העסקה.

היתרה, בשיעור של 40% מקרן ההלוואה, תיפרע בתשלום אחד בתום שש שנים ממועד השלמת העסקה; הריבית על הקרן הבלתי-מסולקת תיפרע בתשלומים רבעוניים החל ממועד ההשלמה. משך החיים הממוצע של ההלוואה הוא ארבע שנים, והריבית האפקטיווית על ההלוואה תהיה קרובה יותר ל-10%, שכן נוסף על הריבית תשלם אדרי-אל לבראשית במועד השלמת העסקה עמלת עסקה של מיליון שקל שתוסיף 0.6% במונחים שנתיים לריבית, כך שהריבית השנתית תגיע ל-9.5%. בראשית תקבל גם ללא תמורה 700 אלף אופציות למניות אדרי-אל שיהיו 3.4% מהונה של החברה בדילול מלא במחיר מימוש של 3.8 שקלים למניה, כלומר 12% מתחת למחיר הבורסה.

האופציות ימומשו במנגנון Cashless, כאשר מרכיב ההטבה יחושב לפי מחיר מניית אדרי-אל יום לפני הודעתה של בראשית על רצונה לממש את האופציה. הערך בלק ושולס של האופציות יצטרף לריבית ולעמלת העסקה. בראשית תקבל לא רק אופציות שעשויות להשביח את התשואה שתקבל במקרה שעסקיה של אדרי-אל יעלו, נוסף על תשואה צמודת מדד אטרקטיווית של כ-10%, אלא גם שיעבודים שיבטיחו אותה במקרה שמצבה של אדרי-אל יורע.

אדרי-אל תשעבד לטובת בראשית שישה נכסים בצפון וכמו כן את הזכויות לקבלת דמי שכירות וביטחונות נוספים שישקפו יחס של 77% לפחות בין ההלוואה לביטחונות בגינה, כך ששווי הביטחונות יהיה גבוה ב-30% מההלוואה. איגרות החוב מסדרה א' של אדרי-אל למשך חיים ממוצע של 2.75 שנים נסחרת בתשואה של 7.14%, והפירעון שלהן אינו מובטח בשיעבודים.

אדרי-אל מקבלת זכות לבצע פירעון מוקדם של ההלוואה בתוך ארבע שנים לאחר העמדתה, כנגד עמלה שתהיה שווה למחצית תשלומי הריבית, והעמלות שהיו אמורות להשתלם עד לתום תקופת ההלוואה. סמנכ"ל הכספים של אדרי-אל, אריאל פשין, אמר כי הכסף שהחברה גייסה מיועד לפיתוח עסקי, החזר חוב והרחבת הפעילות.

אדרי-אל אמורה לפרוע ביוני 2010 את תשלומי הקרן והריבית בהיקף של 17 מיליון שקל וסכום נוסף של 17 מיליון שקל ב-2011. בעקבות הידיעה על מזכר העקרונות עם בראשית עלו אג"ח מסדרה א' ב-2.3% במחזור של מיליון שקל.

אדרי-אל, הנמצאת בשליטת גבי אדרי, מחזיקה ב-17 נכסים להשכרה. בשטח בנוי כולל של 56 אלף מ"ר ו-6,500 מ"ר של קרקעות לפיתוח לנכסים מניבים על ידי בנייה והשבחה. שבעה מנכסי החברה מושכרים לרשתות שיווק שונות. בין השאר, מחזיקה החברה בדיזנגוף סנטר בתל אביב.

אדרי-אל הרוויחה 13.2 מיליון שקל במחזור של 42 מיליון שקל ב-2009 לעומת הפסד של 8.1 מיליון שקל במחזור של 22.3 מיליון שקל ב-2008. החברה נסחרת בשווי שוק של 86 מיליון שקל.

העסקה הנוכחית של קרן בראשית נחתמה פחות משבוע, מאז חתמה על הסכם השקעה בחברת מוצרי הנייר שניב. בראשית תשקיע ותלווה עד 55 מיליון שקל לשניב, כולל 15 מיליון שקל במניות שיקנו לה 13.7% מהונה של שניב ועד 40 מיליון שקל בהלוואה, כולל הלוואה של 20 מיליון שקל בהלוואה צמודת מדד לשש שנים.

קרן בראשית הוקמה ב-2009 על ידי וסרמן, גורודצקי, גבי פרל, ועו"ד צורי לביא בעקבות זכייה במכרז הממשלתי להקמת קרן המנוף הראשונה. הקרן גייסה 2 מיליארד שקל.

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות