האיום: תקליטורים צרובים; ההזדמנות: חברות הסלולר

מכירות הדיסקים של NMC ירדו ב-20%; החברה עברה להפסד תפעולי של 12.8 מיליון שקל ב-2009

טל לוי
טל לוי

>> הדו"חות הכספיים של NMC - חברת המדיה והמוסיקה הציבורית היחידה בישראל - חושפים את האיומים הרבים שמולם ניצבת תעשיית המוסיקה והסרטים, בדמות תקליטורים צרובים הנמכרים במחירים נמוכים, הורדות קבצים ושירות ה-VOD.

הסביבה הבעייתית הזו שבה פועלת NMC הביאה להפסד תפעולי של 12.8 מיליון שקל ב-2009, לעומת רווח תפעולי של 1.6 מיליון שקל ב-2008 ורווח תפעולי של 1.17 מיליון שקל ב-2007. ההפסד הנקי הסתכם ב-14.75 מיליון שקל, לעומת רווח של 2.22 מיליון שקל ב-2008 ורווח של 2 מיליון שקל ב-2007. ברבעון הרביעי צברה החברה הפסד של 6.2 מיליון שקל. ההכנסות הוכפלו ל-118 מיליון שקל, בשל רכישת חברת הד ארצי ואיחודה בדו"חות מאז אפריל 2009. ב-NMC מציינים כי המחזור המאוחד מבטא למעשה ירידה ריאלית של 20% בהכנסות לעומת 2008 על בסיס פרופורמה, כלומר אלמלא התבצע האיחוד. כעת סובלת החברה מהון עצמי שלילי של 7.8 מיליון שקל.

NMC פועלת בשני תחומים עיקריים. הראשון הוא הפצת תוכן, כלומר הפצה ומכירה של תקליטורים ו-DVD בביצועם של אומנים מקומיים ויבוא של תוכן מוסיקלי בפורמט זהה. תחום זה אחראי ל-51% מפעילות החברה ב-2009 ו-100% מהפעילות ב-2008. ב-2009 הסתכמו ההכנסות ממכירת דיסקים בלבד ב-36.4 מיליון שקל - ירידה של 19% לעומת 2008.

התחום השני, הקמעונות, שבו מוכרת החברה מוצרי מדיה בפורמט של DVD ו-CD, וכן מוצרי מולטימדיה ומוצרי מדיה אחרים לצרכנים סופיים באמצעות רשתות החנויות טאוור רקורדס ובלוקבאסטר, וכן בהשכרת סרטים באמצעות רשת החנויות והמכונות האוטומטיות ("וידיאומטים") של בלוקבסטר.

NMC מציינת כי המשבר הכלכלי העולמי השפיע עליה בשני אופנים מנוגדים. מצד אחד, הירידה בשערי החליפין היטיבה עמה. בנוסף, הירידה בשיעורי הריבית הביאה לחיסכון בעלויות המימון. מנגד, המיתון, החששות להרחבת המיתון והגידול באבטלה הביאו לקיטון בביקושים למוצרי הפנאי בכלל ולמוצרי החברה בפרט.

מחברת תקליטים לחברת תוכן

לפי הערכות, היקף המכירה של תקליטורים צרובים הגיע בשיאו לכ-5 מיליון יחידות בשנה. הפתרון צפוי להגיע מהטלפוניה הסלולרית ושידורי הטלוויזיה, וכן מההתפתחות המואצת של העברת תוכן דרך האינטרנט, הפותחות לחברה הזדמנויות להספקת תוכני וידיאו ומוסיקה בתשלום ישירות לצרכן הסופי. לעת עתה, הצמיחה בתחום הניו-מדיה אינה מפצה על הירידה בפעילות התקליטורים.

השינויים בהרגלי הצריכה גורמים לחברות הפעילות בשוק לנסות ולמצוא פתרונות שיאפשרו להן להמשיך ולפעול תוך שמירה על כדאיות כלכלית של תהליכי ההפקה והמכירה. חברות תקשורת גדולות מתחילות להשתלב בעסקי ההפקה וההפצה של התוכן, הן המוסיקלי הן הקולנועי, תוך השקעה במערכות טכנולוגיות וברכישת זכויות יוצרים. חברות אלו הופכות מצד אחד למתחרות של החברה, ומצד שני ללקוחות פוטנציאליים לשימושים בתכנים בבעלות החברה.

כך, NMC שינתה את פניה מחברת תקליטים לחברת תוכן, כשעיקר מאמציה בתחום פעילות זה מנותבים למכירת זכויות - הן לשידור ו/או השמעת מוסיקה, הן לרישום בעלות על תוכן לצורך הכנסות מזכויות יוצרים. זאת, בנוסף למאמצי השיווק של התקליטורים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?