דרך ארץ מבקשת לדחות תשלומים למדינה

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

>> זכיינית פרויקט כביש חוצה ישראל, חברת דרך ארץ, ביקשה מהמדינה לדחות בשנתיים תשלומים בסך כ-50 מיליון שקל בגין ההכנסות מכביש האגרה. מדובר בתמלוגים שלהם זכאית המדינה בגין המחצית השנייה של 2009 והמחצית הראשונה של 2010. זאת, לאחר שבשנה שעברה הסכימה המדינה לדחות תשלום נוסף של הזכיינית בסך כ-14 מיליון שקל בגין הכנסות הכביש ב-2008.

בחוזה הזיכיון שנחתם בין המדינה לדרך ארץ נקבע כי המדינה תעמיד לזכיינית רשת ביטחון להבטחת פדיון מינימלי מהאגרה. מנגנון זה קבע כי אם הכנסות הכביש בפועל יהיו נמוכות מתחזית המדינה, תשלם המדינה לזכיין כ-72% מההפרש. ואולם אם ההכנסות בפועל יהיו גבוהות מתחזית המדינה, ישלם הזכיין למדינה כ-51% מההפרש. ב-2007 עלו הכנסות הזכיינית בכביש מעל לתחזיות המדינה - והיא נדרשה להעביר תמלוגים בסך 14 מיליון שקל.

את 2009 סיימה הזכיינית עם הכנסות בסך 547 מיליון שקל, לעומת 486 מיליון שקל בתחזית המדינה, כלומר היא תידרש להעביר למדינה 34 מיליון שקל. ואולם מתוך סכום זה העבירה דרך ארץ למדינה 3 מיליון שקל בלבד. לפני חודשיים היא פנתה למדינה בבקשה לדחות את תשלום יתרת הסכום בגין המחצית השנייה של 2009, וכן את הסכום שבו תידרש להעביר בגין המחצית הראשונה של 2010 לסוף מארס 2012.

בשנה האחרונה נקלעה דרך ארץ למצוקה תזרימית בעקבות הקדמת ביצוע ההרחבות בכביש ונתמכה בהלוואות בעלים. החברה סיימה ביצוע הרחבות בהיקף כ-150 מיליון שקל, אך עומדת בשלוש השנים הבאות בפני פרויקטי הרחבה נוספים בהיקף כולל של 270 מיליון שקל.

את 2009 סיימה דרך ארץ ברווח תפעולי של 231.5 מיליון שקל, לעומת 127.3 מיליון שקל בלבד ב-2008. ואולם רווח זה נמחק כתוצאה מהוצאות מימון בסך 472.4 מיליון שקל, לעומת הכנסות מימון בסך 75.2 מיליון שקל ב-2008. את 2009 סיימה דרך ארץ בהפסד של 230.9 מיליון שקל, לעומת רווח של 151.4 מיליון שקל בשנה לפני כן. הזינוק בהוצאות המימון נובע בעיקר משיערוך האופציה שמחזיקה המדינה לרכישת 49% מהחברה (אופציה צמודת מדד הנושאת בריבית שנתית של 8%).

דו"חות דרך ארץ (חברת פרויקט) מוצגים כדו"חות נכס פיננסי, ולכן למחיר ההיוון של האופציה נודעת השפעה על שורת רווח והפסד של החברות. הירידה בריבית החוב בחודשים האחרונים הביאה לעליית שווי האופציה - ומכאן להפסד המדווח.

אפריקה ושיכון ובינוי מחזיקות בזכיינית 19% בדילול מלא (אם תמומש האופציה), ולכן ירשמו בגין תוצאות אלה הפסד בסך 47 מיליון שקל.

בשורה לחג: אגרת הנסיעה בכביש 6 תוזל ב-9%

בעקבות עליית היקף ההכנסות מכביש 6 על תחזיות המדינה, תוזל האגרה בקטע המרכזי של כביש חוצה ישראל (כביש 6) ב-1 באפריל ב-9% - כך מסרו אתמול דרך ארץ וחברת כביש חוצה ישראל. אגרת הנסיעה תהיה לפיכך 3.60 שקלים (כולל מע"מ) לקטע במקום 3.94 שקלים כיום. עם זאת, בקטע הצפוני החדש יחסית של הכביש (קטע 18), שעליו לא חל מנגנון העדכון התלת-שנתי, תתייקר האגרה ב-0.6% ל-4.67 שקלים (כולל מע"מ).

בהתאם לחוזה הזיכיון, מתעדכן מחיר האגרה פעמיים בשנה בהתאם לשינוי במחיר סל מטבעות (שקלי ודולרי), ובתוספת של 1.5% בשנה. עם זאת, נקבע בחוזה הזיכיון כי פעם בשלוש שנים יעודכן המחיר גם לפי ההכנסות בפועל מגביית האגרה בכביש ביחס לתחזית ההכנסות של המדינה. ב-2007-2009 עלו ההכנסות בפועל על התחזית, ולכן מחיר האגרה מופחת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?