"החקירה של רשות ני"ע נגד פסגות חריגה בהיקפה"

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

<< "צו איסור היציאה מהארץ שהוטל על מנהלי פסגות עשוי ללמד כי לרשות ני"ע יש ראיות כבדות משקל לגבי מעורבות המנהלים בפרשת הנוסטרו" - כך אמר גיורא הרטוג, מנהל מחלקת חקירות ברשות ני"ע לשעבר וכיום שותף מנהל במשרד אודיט, העוסק בייעוץ, בקרה וביקורת בשוק ההון.

הרטוג מעריך כי רוב מחלקת החקירות, כלומר כ-20 איש, משקיעים מאמצים בחקירה הזו. אלה מתשאלים וחוקרים עובדים כדי לנסות לקבל עדויות או הודאות, מנסים למצוא ראיות חיצוניות כמו מסמכים ובודקים את תיבות הדואר האלקטרוני שלהם בחיפוש אחר ראיות לכך שהמעשים הובאו לידיעת המנהלים בפסגות. לעתים, הוא מספר, מגלים החוקרים כי המנהלים הזמינו חוות דעת משפטית מיועץ פנימי או חיצוני לגבי המעשים הנחקרים. לדבריו, במקרה כזה יש לבדוק אם המנהל העמיד את כל העובדות בפני היועץ המשפטי.

"רשות ני"ע לא פועלת מבחינת תשאולים וחקירות באופן שונה מרשויות חקירה אחרות. שיטות החקירה מתבססות על שיטות איסוף הראיות הרגילות שקיימות לכל גופי החקירה. יש לרשות אפשרות לנטר פעילות של בית השקעות מסוים והיא יכולה לעשות זאת לפני החקירה הגלויה", סיפר הרטוג.

לדבריו, "אין התנהגות אחידה של הנחקרים. יש כאלה ששומרים על שתיקה ויש מי שמדברים ושמים הכל על השולחן, כולל הודאות". עם זאת הוא הוסיף כי המנהלים לא הופתעו מעצם חקירתם, שכן על פי הפרסומים היה ברור להם כבר לפני חודש שייחקרו והם אפילו הצטיידו בעורך דין, שכנראה הכין אותם לשאלות שיישאלו. השאלה היחידה, מוסיף הרטוג, היא איזה הפתעות היו לחוקרים בכיס עבורם.

הרטוג התייחס גם לחקירתו של דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר. לדבריו בנק הפועלים הוא חברה ציבורית ולכן הוא מעריך כי בנק ישראל, רשות ני"ע ומשטרת ישראל תיאמו ביניהן את כל הפעולות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן