מיטב: הנוסטרו פועל רק באג"ח ממשלתיות ומק"מ

אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון

>> מיטב מנהל כיום נוסטרו בשווי של 100-150 מיליון שקל. ההון העצמי שמיטב מקציב לנוסטרו מסתכם ב-10 מיליון שקל - כלומר מדובר במינוף משמעותי.

התפלגות ההשקעות: מאז המיזוג עם בית ההשקעות גאון באפריל 2009, הנוסטרו של מיטב פועל כמעט אך ורק באג"ח ממשלתיות ובמק"מ. עיקר פעילותו היא ניהול מח"מ - כלומר קביעת אורך החיים של אג"ח המוחזקות בתיק - בהתאם להערכות המאקרו כלכליות של המנהל.

אם המנהל מעריך שהריבית צפויה לרדת, הוא ירכוש אג"ח ארוכות, ואם ההערכה היא שהריבית צפויה לעלות, הוא ירכוש אג"ח קצרות או אג"ח בריבית משתנה. בנוסף הוא מחפש עיוותים על עקום התשואה, כלומר אג"ח שאינן במקומן בעקום התשואה. אם הן זולות הוא יקנה, ואם הן יקרות הוא ימכור בחסר.

התיק אינו פועל כתיק השקעות קלאסי, אלא מתבסס על מסחר תוך-יומי וגריפת רווחים מפערי מחירים קצרי טווח. מעבר לכך, כמה מיליונים בודדים מוחזקים באג"ח קונצרניות באמצעות קרנות של מיטב או תעודות סל.

עד המיזוג עם גאון נוהל הנוסטרו של מיטב כתיק השקעות לכל דבר. רכיב המניות היה כ-30%, רכיב האג"ח הקונצרניות היה כ-20% והיתרה הוחזקה באג"ח ממשלתיות. הנוסטרו החזיק ישירות באג"ח, ואילו בחלק המנייתי הוא פעל באמצעות קרנות נאמנות של מיטב. חשבון הנוסטרו היה חשבון פסיבי, כלומר פעילות המסחר בו היתה קטנה והרווח נשען על פיזור נכון בין אפיקי השקעה (Asset Alocation). מנהלי הנוסטרו ההיסטורי עזבו את מיטב והם עובדים בברק קפיטל.

ניהול:

מנהל הנוסטרו של מיטב הוא שאול זילברשטיין, בעל ותק של 15 שנה בשוק ההון, שהגיע לתפקיד מתחום הברוקראז'. המנדט לפעילות הנוסטרו נקבע על ידי דירקטוריון של חבר הבורסה וכפוף להנחיותיו.

את הדיווחים על ביצועיו של התיק מקבלים אחת לחודש מנכ"ל חבר הבורסה ומנכ"ל מיטב אבנר סטפק. פעילות הנוסטרו מופרדת מיתר הפעילויות של חבר הבורסה. עם מנהל הנוסטרו פועל סוחר האחראי לפעילותו, ושניהם מנותקים מפעילות בית ההשקעות ויושבים בקומה נפרדת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?