המסחר בבורסה נחתם בעליות לאחר פקיעה חיובית; תל אביב 25 הוסיף 1%

בזק הוסיפה 3% ופרטנר עלתה ב-2.6% בעקבות המלצת מריל לינץ'

יעל פולק-חלק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל פולק-חלק

יום המסחר האחרון בשבוע נחתם בעליות שערים לאחר שנפתח בפקיעה חיובית של מדד תל אביב 25 ברמה של 1,134 נקודות. מדד תל אביב 25 עלה ב-1% וחתם ברמה של 1135.8 נקודות. ברמה השבועית ירד ב-1.75% לעומת סוף השבוע שעבר. מדד תל אביב 100 הוסיף 0.8% ל-1073.3 נקודות, אך איבד 1.69% בשבוע שחלף. מדד מניות הבנקים טיפס ב-1.2% ומדד הנדל"ן הוסיף 1.3%. מחזור המסחר הסתכם ב-2.9 מיליארד שקל.

דיונים חמים בנושא, בקהילת הבורסה בתל אביב ב-TheMarker Cafe

סמוך לסגירת המסחר הורו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט על עליות של עד 0.5% בציפיה לנתוני תביעות האבטלה הראשוניות.הבנק הפדרלי הודיע אתמול, כצפוי, על החלטתו להותיר את הריבית בשפל של 0-0.25%, וחזר על הערכתו, בה דבק מאז חודש מארס, כי הריבית בארה"ב צפויה להישאר ברמה נמוכה באופן חריג לפרק זמן ממושך.

בכנס הכלכלה העולמי בדאבוס שבשוויץ אמר אתמול נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, כי "הגלובליזציה יצאה מכלל שליטה במשבר הכלכלי. זה לא היה סתם משבר כלכלי עולמי, זה היה משבר בגלובליזציה". סרקוזי הוסיף כי השאלה הגדולה היא לא במה להחליף את הקפיטליזם, אלא כיצד לפתח צורה פחות מעוררת מחלוקת שלו.

יצחק תשובה מנסה להרחיב אחיזתו בשוק החשמל הפרטי: דלק תשתיות מנהלת מגעים לרכישת 25% ממניות תחנת הכוח המתוכננת של דליה אנרגיות תמורת כ-20 מיליון דולר. יזמי תחנת הכוח סיכמו לפני כחודש עם שותפות "תמר" - בהן מחזיקה קבוצת דלק כ-31% - על מסמך כוונות לרכישת גז טבעי למשך 17 שנה החל במחצית השנייה של 2013, בהיקף כולל של כמיליארד דולר.

גם לבייב רוצה לזכות לנתח מחגיגות הגז בתל אביב. אפריקה ישראל מימשה אתמול אופציה לרכישת 7% ממניותיה של חברת דור אלון אנרגיה תמורת 54.4 מיליון שקל, כלומר לפי שווי של 55.4 שקל למניה. מחיר זה נמוך ב-45.2% ממחיר הבורסה של מניית דור אלון, ומשקף רווח של 100% בתוך חמישה חודשים לאפריקה ישראל.

מניות בזק עלתה ב-3% לאחר שמריל לינץ' הכריז עליה כמנית הטלקום המומלצת ביותר במגזר מקרב מדינות ה-EEMAE (השווקים המתעוררים של אירופה, המזה"ת ואפריקה). במריל לינץ' נימקו את ההחלטה בכך שבחודש אפריל צפויה המניה לשלם תשואת דיווידנד של 10%, 46% שנתי. מחיר היעד למניה הועלה ל-11 שקל, גבוה ב-18% ממחיר המניה בפתיחת יום המסחר שעמד על 9.3 שקל.

פרטנר הוסיפה גם היא 2.6% לאחר שהגיעה למקום הרביעי בהעדפות מריל לינץ' והוענקה לה העלאת המלצה ל"קניה" מ"נייטרלי", בנימוק "אישור בית המשפט את חלוקת הדיווידנד המיוחד, שצפוי להגיע בקרוב". מחיר היעד למניה הועלה ל-83 שקל, גבוה ב-10% ממחיר המניה בפתיחת יום המסחר שעמד על 9.3 שקל.

המאבק על תפקיד יו"ר בנק לאומי מחריף. שר האוצר יובל שטייניץ שוחח באחרונה עם מרגלית נוף, מי שעומדת בראש הוועדה האחראית לבחירת דירקטורים לבנק, ואחראית לדאוג שהבחירה תהיה מנותקת משיקולים פוליטיים. במשרד האוצר טוענים כי שטייניץ שוחח עם נוף בכדי להעביר לה את חוות הדעת שהונחו על שולחנו, בין היתר חוות דעת המתנגדת למינויה של מאור לתפקיד.

יצרנית האשלג הגדולה בעולם, פוטאש הקנדית, רכשה ביומיים האחרונים 1.11% ממניות כימיקלים לישראל בסכום מצטבר של 693.7 מיליון שקל וכעת עלתה אחזקה ביצרנית הדשנים הישראלית מ-11.35% ל-12.46%. ביום שני נודע כי בנק ההשקעות UBS הפיץ 8 מיליון ממניות כיל בשווי של כ-399 מיליון שקל - בדיוק הכמות שרכשה פוטאש באותו ערב.

מעבר לים, אתמול הציגה מלאנוקס, יצרנית מוצרי התקשורת לתחום השרתים, דו"חות טובים מהצפוי. מלאנוקס סיימה את הרבעון עם הכנסות של 35.5 מיליון דולר, עלייה של 8.7% לעומת הכנסות של 32.7 מיליון דולר ברבעון הקודם, בשורה התחתונה, סיימה החברה את הרבעון עם רווח של 4.3 מיליון דולר או 12 סנט למניה, ירידה של 10.4% לעומת 4.8 מיליון דולר או 14 סנט למניה ברבעון הקודם.

מדדי בורסת תל אביב
ת"א 2
5
ת"א 100
מדד הבנקים
מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?