מיזוגים ורכישות - במרכז תשומת הלב של דש איפקס

בעל השליטה החדש בדש איפקס, אלי ברקת: "ההנהלה ברוחב המתאים, אבל בית ההשקעות לא תלוי באדם מסוים. אנחנו צופים תשואה שנתית ממוצעת של 20%". עידו נויברגר: "אנחנו יכולים לרכוש כל דבר בשוק"

נועם בר
רם דגן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועם בר
רם דגן

<<גדוד של יועצי תקשורת קיבל אתמול את פני המוזמנים למסיבת העיתונאים החגיגית שנערכה במשרדי בית ההשקעות דש איפקס לרגל השלמת העסקה למכירתו לאלי ברקת. סדר הישיבה סביב שולחן חדר הישיבות הדחוס יכול ללמד משהו על החברה המתהווה. לימינו של ברקת, שהתיישב במרכז השולחן, ישבה גבי רביד, שאתמול הכריז ברקת על מינויה הצפוי ליו"ר דש איפקס.

ברקת ניסה לרכך את האווירה. בדומה לרונלד רייגן, לשעבר נשיא ארה"ב, שפתח פעם מסיבת עיתונאים בהצהרה שהפציץ את ברית המועצות, פתח גם ברקת בהתלוצצות נפיצה: "החלטנו לאחד את דש עם אי.בי.אי, כלל ביטוח ומנורה, ולהקים גוף חזק בשוק ההון שיתחרה בבנק לאומי". ההתלוצצות של ברקת כוונה לשתי ידיעות ב-TheMarker שדיווחו על הניסיונות של ברקת למזג את דש איפקס עם מנורה או כלל ביטוח.

למרות דבריו המבודחים, ברקת לא הכחיש את העובדה שהוא מנסה לרכוש את אחת החברות וכי הוא נפגש לצורך זה עם מנהלים בשוק. הוא רק אמר כי "אין דבר קונקרטי. אנחנו נפגשים ומנסים ללמוד את השוק ולהבין לאן הוא הולך".

אחת החידות הגדולות היא כיצד תסתגל ההנהלה בדש איפקס לבעל השליטה החדש וליו"רית המיועדת. בהיעדר דבוקת שליטה נהנו נויברגר, שמריך ולוינסון מחופש פעולה. עכשיו מגיעים רביד, לשעבר מנהלת פסגות, וברקת. "יש לדש איפקס שדרת ניהול טובה. בית ההשקעות אינו תלוי באדם מסוים", אמר ברקת, שמנגד שידר גם מסר מרגיע: "מכיוון שיש לנו כוונה להתרחב בצורה משמעותית, מישהו יצטרך לעשות את העבודה. ההנהלה היא ברוחב המתאים לאסטרטגיה הזאת".

לשאלה מי יוביל את דש איפקס השיבה רביד: "עיקר הרווחיות באה מניהול הנכסים. לכן המומחיות העיקרית הנדרשת שם היא של ניהול השקעות".

"אנחנו צופים תשואה שנתית ממוצעת של 20%", הכריז ברקת.ברקת והנהלת דש איפקס לא הסתירו את כוונתם להיכנס לתחומים אחרים כמו ביטוח, ובמקביל לבצע רכישות נוספות בתחום בתי ההשקעות. "הגודל שלנו מאפשר לרכוש כל דבר שנמצא בשוק. אם נרכוש חברת ביטוח נצטרך קצת עזרה מבחוץ", אמר נויברגר.

נויברגר ציין שהנהלת דש איפקס בחנה בשנים האחרונות מספר רב של אפשרויות רכישה של נכסים. בנוגע לשאלה אם דש תלך על רכישה של סוכנויות ביטוח אמר נויברגר: "הרעיון של ועדת בכר הוא הפרדה בין יצרן למשווק. אז בעתיד יש לנו חשש שהרגולציה תגביל את זה. בינתיים הרגולטור אומר לזה כן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב